6 راه جدید برای طعم دادن به قهوه بدون شکر

طعم دار کردن قهوه بدون شکر با 6 روش جدید

مجله سلامت : در اکثر مواقع همه افراد از شکر برای طعم دار کردن قهوه استفاده می‌کنند اما این کار باعث افزایش بیش از حد میزان قند خون شده و باعث می‌شود فرد از فواید بسیار زیاد قهوه بهره مند نشود. افزایش میزان قند خون می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. همچنین اگر میزان قند قهوه بسیار پایین باشد، نه تنها شما را سر حال نمی‌کند بلکه با مصرف آن احساس خستگی شما تشدید می‌شود. در نظر داشته باشید که حتی عسل نیز قند اضافی دارد و اگر سلامت خود را می‌خواهید باید از روش‌های دیگر برای شیرین کردن و طعم دادن به قهوه استفاده کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بیماری تنفسی، سرطان، سکته مغزی، دیابت و بیماری کلیوی در افرادی که قهوه می‌خورند کمتر است، البته این به این شرط است که از افزودن قند اضافی به قهوه خودداری کنید زیرا همان‌طور که گفته شد، قند اضافی خطرات زیادی را برای شما به همراه دارد. در این مطلب به راه‌هایی برای طعم دادن به قهوه اشاره می‌کنیم که نه تنها قند اضافی ندارند، بلکه قهوه را خوش طعم کرده و سلامت شما را حفظ می‌کنند.

دارچین برای طعم دادن به قهوه

اضافه کردن یک قاشق چای خوری دارچین کار یک بسته شکر را برای طعم دادن به شکر می‌کند. دارچین بدون اضافه کردن قند اضافی و کالری، طعم شیرینی را به قهوه می‌دهد. می‌توانید چوب یا پودر دارچین خالص را با قهوه دم کنید تا عطر و طعم شیرینی به قهوه بدهد.

یک مطالعه از مرکز تحقیقات تغذیه انسانی نشان می‌دهد که تنها مصرف نصف قاشق چای خوری دارچین در روز می‌تواند حساسیت سلول‌های شما به انسولین را افزایش دهد و در نتیجه برای کنترل قند خون بسیار مفید است، این تأثیر دارچین دقیقاً برعکس شکر است که می‌تواند باعث مقاومت در برابر انسولین شود.

طعم دادن به قهوه با پودر کاکائو بدون قند

مخلوط کردن پودر کاکائو با قهوه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای

ادامه مقاله : 6 راه جدید برای طعم دادن به قهوه بدون شکر

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.