Розповім вам одну історію. Кілька місяців тому я брала участь в підготовці до виходу українською мовою однієї британської книги. Книга, щоб ви розуміли, не художня, в ній описані реальні події. І дуже мені запам᾿ятався один персонаж, якому колись в лікарні врятували життя переливанням крові. Безкоштовним, звичайно. І от він, щоб віддячити системі охорони здоров᾿я, вирішив стати донором нирки. Теж безкоштовно. Історія на одну сторінку, навіть на розділ не заслужила. До чого це я? Так просто, чомусь згадалось, як Настю Станко звільняли з полону.

Ми часто думаємо, що на Заході всі ці політики, чиновники — прості скромні менеджери, які працюють в поті чола, а люди настільки звикли до якісних державних послуг, що навіть не уявляють, що може бути інакше. Заслужили, мовляв. Але ж це не привід бути невдячною свинею! Так, продавець в магазині просто виконує свою роботу, але ж ви все одно йому дякуєте, поводитесь ввічливо. Обов᾿язки обов᾿язками, але завжди потрібно цінувати чиїсь зусилля і людське ставлення.

В нас всі звикли дуже багато вимагати від інших і дуже мало пропонувати взамін. Але я не буду зараз говорити про «почни з себе». Мабуть, в нашій порохоботській тусовці це прозвучить непопулярно, але я це гасло не дуже підтримую. Є багато питань, які потрібно вирішувати як мінімум на рівні громадських організацій, а ще більше на рівні інституцій. Сама людина мало на що здатна. Мені просто подумалось, а може це не європейці не помічають те, що їм дає держава, а ми? А може, це ми невдячні егоїсти, а не європейці? Як ви можете вимагати більшого, якщо ви не цінуєте те, що для вас роблять? Як ви можете вимагати державу для людей, якщо ви щодня доводите, що вам плювати і на державу, і на людей? Якщо для вас брак коштів — це універсальне виправдання, якщо для вас економічна вигода переважає над всім іншим, то чим ви кращі за ДНЛР?

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.