3 ARALIK 2017 SÜPER DOLUNAY

Merhaba; 3 Aralık’da Saat 18:47 de İkizler Burcunda meydana gelen süper dolunay hayatımızın farklı yönlerine vurgu yapacak. Hali hazırda yaşadığımız sorunlarla ilgili gerçekleri ortaya çıkaracak. Dolunayın ışığı yolunuzu aydınlatsın…

KOÇ

Yükselen koçlar, dolunay yakın ilişkiler kurduğunuz, çok sık görüştüğünüz insanlarla iletişiminize vurgu yapıyor. Kardeşler, yakın akraba ve arkadaşlar, komşular gibi çevrenizdeki insanlarla sorunlar ya da çözülemeyen problemler varsa bunlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Yalnız bir süre sonra şartların değişebileceğini ve sorunları gereksiz büyüttüğünüzü görebilirsiniz. Bir süredir ikili ilişkilerde sorunlar, bitişler, yanılgılar söz konusu olmuş olabilir. Özellikle işle ilgili konularda eşiniz, ortağınız, müşterilerinizle sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Öfke patlamaları, anlaşmazlıklar, yanlış anlaşılmalar, fikir ayrılıkları, iletişim kopuklukları, her türlü medya aracı ile ilgili sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir. Yine bu dönemde özgürlük, yüksek idealler, felsefe, yabancılar, yurtdışı seyahatler ve yüksek öğrenim gibi konularda hayallerini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için çabalayabilir ya da süregelen sorunları çözmek isteyebilirsiniz. Fikir ve duygularda çelişki yaşayacağınız bugünlerde, değişime direnmez ve olayları akışına bırakırsanız sorunların fazla büyümeden ve hiç olmadık bir şekilde kendiliğinden çözüldüğünü görebilirsiniz. Seyahatlerinizde rezervasyonlarınızı, biletlerinizi mutlaka kontrol etmeli, bilgisayar ve elektronik cihazlarda çıkabilecek sorunlara karşı önlem almalı ve önemli bilgilerinizi yedeklemelisiniz. Trafikte dikkatli olmanız ve tartışmalardan uzak durmanız gereken bir dönemdesiniz. Ayrıca yazılı ve görsel basın konularında somut adımlar atmak, karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmek isteyebilir, kitap yazmak, sunum yapmak, bir fikrinizi hayata geçirmek için heves duyabilirsiniz. Yalnız yeni bir işe başlamadan önce iyice ölçüp tartmalı, sözleşmelere imza atmadan önce konunun sizin için netleştiğinden emin olmalısınız. Süregelen bir davanız varsa sonuçlanması uzun sürebilir. Vergi, kredi, nafaka, miras, ortak paylaşımlar ve ortak paralar konusunda şüphelendiğiniz bazı durumlar varsa dolunayda gerçekler ortaya çıkabilir ama hiçbir şey düşündüğünüz gibi olmayabilir.

BOĞA

Dolunay Yükselen Boğaların kazançlarına, parasal durumuna, ortak kazanımlarına vurgu yapıyor. Özellikle kredi, vergi, nafaka gibi ödemelerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve idealleriniz için çok para harcamış olabilir, dışarı çıkıp eğlenmeyi abartmış olabilirsiniz. Evde vakit geçirmek, aileniz ve sevdiklerinizle ilgilenmek size iyi gelecektir. Ailenizin maddi, manevi desteğini görebilirsiniz. Bu dönemde daha fazla kazanmak isteyebilir, ek kazanç elde etme yollarını araştırabilirsiniz. Evden home-ofice çalışacağınız işler de söz konusu olabilir. Yatırım konularında dikkatli olmalı, mümkünse borç alıp vermeyi bir süre ertelemelisiniz. Sözleşmeleri imzalamadan önce iyice düşündüğünüzden emin olun, yeni iş kurma fikriniz varsa mümkünse erteleyin. İdeal eş ya da ortağınızı bulduğunuzu düşünüyorsanız, bu dönemin keyfini sürmeli ama imza atmak için daha iyi zamanları beklemelisiniz. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeli, spor aktivitelerinde dikkatli olmalı, kas ve eklem rahatsızlıklarına karşı temkinli davranmalısınız. Kronik rahatsızlığınız varsa kontrollerinizi aksatmamalısınız. Ani hareketlerden, stres yaratan durumlardan uzak durmanızda fayda var. Öfke patlamaları, nedensiz huzursuzluk hali görülebilir, bu durumun geçici olduğunu bilmelisiniz. Özellikle bu dönemde sınav kaygısı yaşayan öğrenciler kendilerini rahatlatacak sosyal aktivitelere yönelmeliler. Yine bu dönemde şüphelendiğiniz durumlar varsa bu dolunayda sis perdesi kalkabilir ve gerçekler ortaya çıkabilir. Olaylar hiç beklemediğiniz bir hal alabilir.

İKİZLER

Yükselen İkizler burçları Dolunay kendinizle ilgileneceğinizi, kişisel gelişim ve amaçlarınız için bazı şeylerden vazgeçeceğinizi gösteriyor. Bu dönem tüm ilginiz kendinize olacaktır. Yalnız bu durum eş, ortak ve müşterilerinin istekleriyle çatışabilir. Özellikle iş konularında sorunlar çıkabilir, beklentiler hayal kırıklığı yaşatabilir size. Mümkünse çatışmalardan uzak durun ve sabredin ama gerekirse sorunlarla yüzleşin. Eş ve ortağınızın idealleri, fikirleri sizin fikirlerinizle uyuşmayabilir, yanılgılarla yüzleşmeniz gerekebilir. Belki de kendi yolunuza gitme vaktidir. Sözleşmelerinizi imzalamadan önce iyi düşünmelisiniz, size beklediğinizden daha fazla sorumluluk yüklenebilir. Arkadaş ilişkilerinde bazı anlaşmazlıklar olabilir, kıskanç sevgililerle yakın arkadaşlar arasında kalabilirsiniz. Yine bu dönemde çocuğunuz ile ilişkiniz inişli çıkışlı olabilir, sabırlı olmalı ve anlayışlı davranmalısınız. Ayrıca zevk aldığınız sanatsal aktivitelere katılmak, hobilerinize zaman ayırmak isteyeceğiniz, yeteneklerinizi göz önüne çıkarmak için gereken motivasyonu içinizde bulacağınız bir dönemdesiniz. Çalışma ortamınızı, rutin işlerinizi bir düzene koyabilir, ya da değişiklik yapıp yepyeni bir düzene kavuşabilirsiniz. İş konularında planlı olmalı, proje ve sunumlarınızın son teslim tarihlerine dikkat etmelisiniz. Bir süredir iş, ortaklık ve sağlık konularında şüpheleriniz, kafanızı kurcalayan sorunlar, sürüncemede kalan konular varsa dolunay gerçekleri ortaya çıkarabilir yalnız olaylar düşündüğünüz gibi olmayabilir. Sorunlarla mücadele ederken yakın çevrenizden destek görebilir, uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. İletişimde kalmak, sosyal medyayı kullanmak, yeni reklam ve pazarlama alanları bulmak sizi mutlu edecektir. Bol bol araştırın, inceleyin ve düşüncelerinizi insanlarla paylaşın.

YENGEÇ

Yükselen Yengeç burçları dolunay iç dünyanıza, kişisel gelişiminize, kafanızı kurcalayan sorunlara ve çözüm aradığınız problemlerinize vurgu yapıyor. Bu dönemde psikolojik destek almak size iyi gelebilir. Sezgileri ile hareket etmeyi seven sizlerin, mantığınızı kullanarak rasyonel bir şekilde çözüm aramaya başladığınızda daha önce görmediğiniz, görmezden geldiğiniz konularda sis perdelerinin kalktığını görebilirsiniz. Ayrıca sağlığınız, çalışma alanınız, günlük rutininiz ile ilgili sıkıntı duyduğunuz, değiştirmek istediğiniz konular varsa bir süre daha sabretmek daha iyi olabilir. Bu dönemde kaygı verici ,stres yaratıcı durumlardan kaçınmalısınız. Kalp, tansiyon gibi sorunlarınız varsa kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. İş konularında temkinli olmalı, üstler, patronlar ve lider konumundaki kişilerle çatışmamaya özen göstermelisiniz. İş arkadaşlarınızla ya da otoriteyle sorunlar yaşıyorsanız alttan almanız ve politik davranmanız yararınıza olacaktır. Bu dönemde size daha fazla sorumluluk yüklenebilir. Aileniz ile de tartışmalardan uzak durmalı, öfke patlamalarınızın aranızdaki ilişkiye zarar vermesini önlemelisiniz. Şartlar değiştiğinde pişman olabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, uzak akrabalar, yurt dışına taşınma gibi konularda çıkan sorunları diplomasi yeteneklerinizle çözebilirsiniz. Sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldığınız bu dönemde enerjinizi organizasyon yeteneklerinize verebilir, günlük rutininizi düzene sokabilirsiniz. Yeteneklerinizi paraya dönüştürme yolları arayabilir, yepyeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenmek de sizi mutlu edebilir.Aşk için güzel zamanlar. Özellikle uzaklardan gelen bir kişi ile aşka yelken açabilirsiniz. Çocuklarınız ile hoş vakitler geçirebileceğiniz, hobisel ve sanatsal aktivitelere katılabileceğiniz, zamanlar. Sahne de olmak sizin için zor olmayacak.

ASLAN

Dolunay idealler ve arkadaşlar alanınıza vurgu yapıyor sevgili Aslan yükselenler. Sosyal çevrenizde yaşadığınız bazı problemler arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirmenize ve fikirlerinizin uyuşmadığı insanlarla iletişiminizi kesmenize veya bir süre ara vermenize neden olabilir. Özellikle parasal konularda sıkıntı yaşadığınız insanlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Mümkünse bu dönemde arkadaşlarınızla ortak işlere girmeyi ertelemelisiniz. Ödemekten güçlük çektiğiniz borçlarınız için ailenizden parasal destek görebilirsiniz. Yalnız bu dönemde kredi ile ev almak isteyenler ödeme planını çok iyi gözden geçirmeli, görünmeyen borçların, vergilerin ortaya çıkabileceğini göz önüne almalılar. Kardeşler, yakın akrabalar ve komşularla sorunlar yaşayabilirsiniz. Aşk ilişkinizde yanlış anlaşılmalar yaşayabilir, fikir çatışmalarını büyütebilirsiniz. Özellikle uzaktan yürüttüğünüz bir ilişkiniz varsa bu dönemde daha anlayışlı olmanız gerekebilir. Çocuklarınız ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Hayatınızdaki problemleri çözerken kendinizdeki değişimi görebilir yüklendiğiniz sorumlulukların sizi farklı bir hale getirdiğini, yaratıcı çözümler bulan, hayattan zevk alan yepyeni bir sizi ortaya çıkardığını görebilirsiniz. İçinizdeki aşk enerjisi sizi motive edecektir. Seyahatlerinizde ve özellikle trafikte dikkatli olmalı, tartışmalardan uzak durmalısınız. Eğitim, yabancılar, idealler ve her türlü medya aracı ile ilgili sorunlarda diplomasi yolunu kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.

BAŞAK

Başak yükselenler, dolunay sizin iş ve kariyer alanınıza vurgu yapıyor. Eşiniz ya da ortağınızla iletişiminizin çok iyi olduğu bu günlerde, onlardan kaynaklı sorunlar iş konularınızı da etkileyecek. Belki yalnız çalışmak zorunda kalabilir, iş konusunda istemeden de olsa ön plana çıkıp sorumluluk alabilirsiniz. Evde ya da ailenizle olan ilişkinizde de sorumluluklarınız artabilir. Aileniz ile ufak tefek krizler yaşanabilir ve zaman zaman onlarla fikir ayrılıklarına gidebilirsiniz, aileniz için harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Tüm sorunların ve krizlerin geçici olduğunu bilmeli ve sorunları gözünüzde büyütmemelisiniz, şartlar bir süre sonra değişecektir. Yeni bir işe başlamak ya da evden çalışmaya karar vermek gündeminizde olabilir. Reklam ve pazarlama gibi her türlü medyatik iletişim kanallarınızın açık olduğu bu günlerde iş sahibiyseniz yeni müşteri veya danışanlar kazanabilirsiniz. Bu günlerde bankalar ya da yatırımcı kuruluşlarla aranızın pekiyi olduğunu söyleyemeyiz. Hiç beklemediğiniz borçlar, unutulan kredi veya vergi borcu, miras, nafaka ve ortak paralarda sorunlar olabilir. Kafanızı kurcalayan sorulara bu dolunayda cevap bulabilir, şüphelendiğiniz konularda gerçeklerin ortaya çıktığını görebilirsiniz. Sonuçlar beklediğiniz gibi olmayabilir. Bu aralar yürümeyen aşk ilişkilerinizin asıl sorunu finansal kaynaklı olabilir. İdeallerinizi gerçekleştirmek için gerekli içsel motivasyona sahipsiniz, kişisel gelişiminizde yepyeni adımlar atıyor, büyük bir dönüşüm yaşıyorsunuz. Konfor alanlarınızda vakit geçirmek size iyi gelecektir.

TERAZİ

Bu aralar çevresiyle kavgalı olan Terazi yükselenler, karşı cinsle iletişimine dikkat etmeli. Evli ya da uzun süreli ilişki içinde olanlarınız aralarındaki sorunları nazik bir dille çözmeye çalışmalı, anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Dolunay size özgürlüğünüzü, fikirlerinizi ve ideallerinizi sorgulatıyor olabilir. İletişim problemlerine dikkat etmeniz gereken bu günlerde özellikle iş arkadaşlarınız ya da çalışanlarınızla yaşayacağınız polemikler evde huzursuzluğa neden olabilir. İş ortamındaki huzursuzluk belki de size yüklenen sorumlulukların fazla olması ve organizasyondaki aksaklıklar olabilir. Medya, reklam, pazarlama ve eğitim alanlarında çalışanlar bu dönem biraz daha zorlanacaklar. Yabancılar, yurtdışı seyahatleri, dış ticaret, yüksek öğrenim, hayata bakışınız bu dönem gündeminizde olacak . Eğer uzak ülkelerle çalışma düşüncesindeyseniz, bu dönem atacağınız adımlarda dikkatli olmalı, gerçeklerin beklentinizi karşılamayacağını göz önüne almalısınız. Kardeşler, yakın akrabalar ve komşularla iletişiminize dikkat edin. Bu aralar onlarla fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Tüm bu yaşananlar sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Bu dönemde yeteneklerinizi geliştirebilir hatta ek işlerle gelirinizi artırabilirsiniz. Sosyal çevrenizle iletişiminizin yeni bir boyut kazandığını görebilir, arkadaşlarınızın hayatınıza kattığı değerlerle ideallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilirsiniz. Yeni insanlarla ve farklı kültürlerle tanışabilir, kurslar, yeni aktiviteler, eğitimler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

AKREP

Akrep yükselenler, her ne kadar iç dünyanızda fırtınalar kopsa da, hafif depresyon belirtileri bile gösterseniz aslında kişiliğinizin gelişimine katkı da bulunan, sizi rahatlatan olaylar da mevcut. Özellikle aşk konularında şanslı dönemdesiniz. Sizi mutlu edecek, belki ruh eşiniz olacak kişi ile karşılaşmanız mümkün. Yılbaşı bileti almak gibi küçük piyango oyunlarında şansınızı deneyebilirsiniz. Yalnız Dolunay kredi, nafaka, miras ve ortak paralar konularında sizi uyarıyor. Özellikle çocuklarınız, hobileriniz ve kişisel zevkleriniz için fazla para harcamaya meyilli olabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı dikkatli yapmalı, mümkünse bu dönemde fazla borç yapmamaya özen göstermelisiniz. Parasal konularda yanlış hesaplar, unutulan borçlar, hesapta olmayan harcamalar sonradan başınızı ağrıtabilir. Bu aralar sanatsal yeteneklerinizin ön plana çıktığı bir zaman dilimi olabilir. Yeteneklerinize ve kişiliğinize uygun bir iş bulmak isteyenler için motivasyonlarının yüksek olduğu bir dönem. Mevcut işinizde de küçük iyileştirmeler, motive edici ikramiyeler olabilir. Maaşınızdan ya da çalışma ortamınızdan memnun değilseniz bile iş konusunda edindiğiniz tecrübelerin kişiliğinize ve amaçlarınıza katkısını ilerde daha iyi anlayacaksınız. Çalışma ortamınızdaki arkadaşlarınızla tartışmaya girmemeye, olayları diplomasi yoluyla çözmeye çalışmalısınız. Sağlığınıza dikkat edin, özellikle tansiyon, yüksek ateş, kas ağrılarınızı ciddiye alın, kontrollerinizi aksatmayın. Stresinizi azaltacak aktiviteler edinin.

YAY

Yükselen Yaylar, bu dolunayda eşiniz ve aileniz arasında kalabilirsiniz. Ama tüm bu sorunların kaynağı sizin olayları farklı yansıtmanız da olabilir. Eğer evli ya da uzun süreli bir ilişki içindeyseniz, bir şeyleri bitirmeye karar vermeden önce olaylara tarafsız bakmayı denemelisiniz. Bir süredir üzerinizde büyük bir baskı hissediyor olabilir, kendinizi ifade etmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Hatta ilişkinizde sevilmediğinizi düşünüyor da olabilirsiniz. Düşüncelerinizin ve olayların akışının bir süre sonra değişeceğini görebilirsiniz. Yine aynı şekilde eğer ortaklı bir işte çalışıyorsanız ortağınız ile ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir ya da kendi sorumluluğunu da sizin üzerinize attığını görebilirsiniz. Pişman olmamak için ani karar vermemeli, gerçeklerin ortaya çıktığını görene kadar beklemelisiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle tartışmalardan kaçınmalı, enerjinizi ideallerinizi gerçekleştirmek için harcamalısınız. Evinizde yeni düzenlemeler yapmak, konfor alanlarınızı yenilemek, evde vakit geçirmek, sevdiklerinize davetler vermek için güzel zamanlar. Tüm sorunları gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz belki de gerçekler sizin sandığınız gibi değildir. İç dünyanızın geliştiği görebilir, hayallere dalıp veya kendi içinize dönüp gözlem yapabilirsiniz. Yavaş yavaş sıkıntılarınızdan kurtulup, iletişim kanallarını açıp yeni bir hayata yelken açabilirsiniz. İşinizi ve paranızı daha ciddiye almaya başlayacağınız zamanlara doğru gidiyorsunuz. Özgürlüğünüz sizin için önemliyken parasal konularda da kontrolü elinize almak isteyebilirsiniz. Eğer ortak çalışmalar yapmayı düşünüyorsanız iyice araştırmalı, tanımadığınız insanlarla iş yapmayı bir süre ertelemelisiniz. Yüksek öğrenim, yabancı kültürler ve fikirleriniz bu dönemde büyük değişime uğrayabilir, hayatınıza yeni kapılar açılabilir.

OĞLAK

Yükselen Oğlaklar, dolunay çalışma ortamınız, günlük rutininiz ve sağlığınızı ilgilendiren alana vurgu yapıyor. Çalıştığınız ortamdan mutlu olmayabilirsiniz, işinizi bırakmak ya da çalışanınızı işten çıkarmak isteyebilirsiniz. Yalnız şuan ki koşulların bir süre sonra değişeceğini ve dolayısıyla fikirlerinizin de değişebileceğini unutmayın. Karar vermeden önce iyi düşünün ve garantiye almadan mevcut şartlarınızı değiştirmeyin. Otorite konumundaki kişilerle ilgili çatışmalarınız varsa bu dönemde alttan almalı, amirlerinizle tartışmaya girmemelisiniz. Özellikle iş konusunda sabrınızın sınanacağı dönemlerdesiniz. Uzun bir süredir hayatın yükünü omuzladığınızı, kendinizi ifade edemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Bir süre sonra sıkıntılarınız gidip, sis perdeleri aralanınca yaşadıklarınızdan edindiğiniz tecrübelerle yepyeni bir hayata başlayacağınızı görebilirsiniz. Sadece bu sıkıntıların geçici olduğunu bilin yeter. Yükselmek için dibi görmek gerekir bazen. Uzun bir süredir hayatınızdaki birçok şeyin eskisi gibi olmadığını gördünüz, bu değişim sizi hem fiziksel hem de düşünsel olarak değiştirmiş olabilir. Çatışmalarınızın kaynağı da sizin artık bu değişimle beraber edindiğiniz yeni kimliğinizin geçit vermeyen duvarları olabilir. Sosyal çevrenizle iletişiminizin çok güzel olduğu bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınızla daha sık görüşmek, yeni insanlarla tanışmak için harika zamanlar. Yakın akraba ve kardeşleriniz ile keyifli vakitler geçirebilir, onların manevi desteği ile motive olabilirsiniz. Ayrıca işten elde ettiğiniz kazanımlarınızda küçük iyileştirmeler olabilir, az da olsa ikramiye alabilirsiniz.

KOVA

Yükselen Kovalar, dolunay sizin aşk, çocuklar, hobiler ve sanatsal çalışmalar alanınıza vurgu yapıyor. Bu dönemde çocuklarınızla daha fazla ilgilenmeli, onlarla iletişiminizi yüksek tutmalısınız. İlişkisi olanlar, sevgiliniz ile sorunlar yaşayabilir, iletişim kopukluklarından meydana gelen yanlış anlaşılmaları gündeminize taşıyabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizi ile tartışmamak için sorunlardan ve yüzleşmelerden kaçabilir, bu dönemde kendinizi işe adayabilirsiniz. Yalnız sosyal çevrenizde sizi sıkan, anlamayan, yardımını esirgeyen arkadaşlarınız olabilir. Kendinizi onlara anlatmak için uğraşmayın, bu aralar sizi anlamakta güçlük çekebilirler. Yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsanız, diplomasiyi elden bırakmadan, çıkan sorunlara çözüm bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Yabancılarla çatışmalar, öğretmen ya da mentorlarınızla tartışmaya girmek sizi yıpratabilir. Yurt dışı seyahatlerinizde de evrak, pasaport, bilet ve rezervasyonlarınızı mutlaka kontrol etmenizi öneririm. Trafikte de tartışmalardan uzak durmalı, hız yapmamalı, kurallara uygun şekilde hareket etmelisiniz. Sizi yasa koruyucularla karşı karşıya getirebilecek agresif davranışlardan kaçınmanız gerekebilir. Eşiniz veya ortağınızla kuracağınız yapıcı diyaloglar amaçlarınıza ulaşmanıza katkı sağlayabilir. İdealize ettiğiniz hayata ulaşmak zor değil sadece pozitif düşünün ve bugün sizi yoran şartların bir gün yoluna gireceğine güvenin. Yeni işler söz konusu olabileceği gibi, İşten gelen kazançlarda artış da olabilir. Bir süredir istediğiniz kazançları elde edemiyor olabilirsiniz. İletişim kanallarınızı açık tutarsanız beklemediğiniz fırsatlar ayağınıza gelebilir. Beklemede olan, yarım kalan işlerinizi bir an önce bitirmeniz lehinize olacaktır.

BALIK

Yükselen Balıklar; dolunay sizin ev ve aile hayatınıza, sahip olduklarınıza ve konfor alanınıza vurgu yapıyor. Uzun süredir ağır iş yükünüzden, artan sorumluluklarınızdan aileniz ile vakit geçiremiyor olabilirsiniz. Vicdanen rahatsızlık hissediyor olabilirsiniz. Sorunlar iyice büyümeden kişisel sorumluluklarınızı gözden geçirmeli, ailenizle daha fazla ilgilenmelisiniz. Ayrıca bu dönemde vergi, nafaka, kredi gibi ödemeleriniz varsa aksatmamalı, bankalara olan borçlarınızı kontrol etmelisiniz. Ödemelerde güçlük çekebilir, haberiniz olmayan ya da unutulan borçların gün yüzüne çıktığını görebilirsiniz. Mümkünse arkadaşlarınızdan borç alıp verme işini ertelemeli, kefil olacaksanız iyice düşünmelisiniz. Sözleşmelere imza atmak için bir süre daha beklemekte fayda var en azından bu hafta çok da acele etmeyin. Yabancılar ve yurtdışı konularında şanslı olduğunuz bu günlerde, yükseköğrenim, eğitim konularında da yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Hayallerini kurduğunuz kişiler, konular uzaklardan gelebilir ya da siz o hayalin peşinde uzaklara gidebilirsiniz. Yepyeni fikirler, bambaşka bir dünya görüşü kapınızı çalabilir, yeni kültürleri tanımak sizi mutlu edebilir. Davalar konusunda da şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Yalnız her konuda gözünüzü açık tutmalı sezgileriniz kadar mantığınıza da güvenmelisiniz. Özellikle iş konularında aldanma ve aldatmaya karşı temkinli olun, hesabınızı iyi yapıp bilmediğiniz işlere girmekten çekinin. Eğer iş ortamınızda taşınma, terfi gibi bir değişiklik oluyorsa ya da siz çalıştığınız ortamda değişiklikler yapıyorsanız sizi amaçlarınıza götürecek yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Vizyonu geniş bir eleman almak, ofisi yenilemek, evden çalışmak, günlük rutininizi kendinize göre ayarlamak gibi değişiklikler size yeni kapılar açabilir.