Herhalde hepimizin yaşadığı sorunlardan bir tanesidir hayalimizdeki kıyafeti asla tam olarak bulamamak. Tamam tüm kıyafetlerimizi terzide özel olarak diktirmeyi düşünsek bütçemizin dibini henüz ayın başında görürüz. Ama en azından tişörtlerimize istediğimiz tasarımları bastırabilsek fena olmaz mıydı?

Sizlere artık yüzlerce orijinal tasarım arasından istediğinizi seçebileceğiniz, hatta bunu yaparken istediğiniz tasarımı kendiniz hazırlayabileceğiniz bir uygulama olduğunu söylesem nasıl hissedersiniz?

Evet evet yanlış duymadınız, artık böyle bir uygulama var, ismi de Koalas. Yakın zamanda karşılaştığım ve oldukça dikkatimi çeken uygulamalardan bir tanesi. Size bugün burada Koalas’ten biraz bahsetmek istiyorum.

Aslında sadece tshirt almanız için hazırlanmış bir uygulama değil Koalas. Asıl amacı, uçsuz bucaksız hayalleri olan tasarımcılarla insanları bir araya getirmek.

Siteye kolayca ulaşmak için: https://koalasapp.com/

Image for post
Image for post

Şimdi uygulamanın içeriğine hafifçe bir göz atalım.

Koalas’a Ufak Bir Bakış

Uygulamaya girmek oldukça kolay. Sadece mail adresinizle hızlıca hesabınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise tek yapmanız gereken zevkinize en uygun tasarımı bulmak.

Ana sayfada popüler ve yeni ürünleri görebilir, isterseniz kategorilere göre aramalarınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda tasarımcıların sayfalarını ziyaret ederek yaptığı tüm tasarımları inceleyebilir, beğendiniz bir tasarımcıyı takip edebilirsiniz.

Image for post
Image for post
Ana Sayfa — Kategori Sayfası — Tasarımcı Sayfası

Peki bir tasarımı beğenince ne yapmanız gerekiyor? Aslında oldukça basit. Tek yapmanız gereken tişörtünüzün özelliklerini seçmek ve tasarımı üstüne yerleştirmek. Tasarımın boyutu ve konumunu istediğiniz şekilde ayarlamak ise parmaklarınızı ekran üzerinde ne kadar efektif kullandığınıza bağlı sadece.

Image for post
Image for post
Tasarım Sayfası — Dizayn Sayfası

Aklımda Orijinal Tasarımlar Var

Daha önce de söylediğim gibi Koalas sadece basit bir tişört satın alma uygulaması değil. Buraya her kullanıcı kendi tasarımlarını yükleyebiliyor ve bundan para kazanıyor. Evet yanlış duymadınız, tasarımınızın kullanıldığı her sefer siz de para kazanıyorsunuz. Hem sanatıyla takip edilmeyi hem de bundan para kazanmayı kim istemez ki!

Profil sayfanızdan tasarım yükleme paneline rahatça geçebiliyorsunuz. Bu panelin kullanımı da oldukça rahat ve kolay. Ama illaki çok uçuk kaçık tasarımlar yapmanız da gerekmiyor. İstediğiniz bir resmi bile uygulamaya yükleyip bastırabilmeniz mümkün.

Peki Neden Koalas?

Açıkçası tişörtü her yerden alabilirsiniz. Ama aldığınız tişörtün seri bir üretimin parçası olmaması hoşunuza gitmez mi? Ya da aklınıza gelen herhangi bir resmi tişörtünüze kolayca bastırabilme düşüncesi?

Kısacası sadece tişört alacağım demiyor ve gündelik hayatınızda orijinallik arıyorsanız Koalas tam size göre bir uygulama. Ayrıca, tişörtlerin hızlı ve kaliteli geliyor olması da müşteri memnuniyeti açısından oldukça etkili.

Hoşunuza giden neyse daima onu giyinin. Sadece bulduğunuzla yetinmeyin, yaratıcı olun, tasarlayın, mutlu olun.

Ahmet Uslu ~ Blogger, traveller, hayalperest. Boş zamanlarında da beyaz yakalı stajyeri.

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store