2017’de Daha Çok Okunan Kişisel Blog Sahibi Olabilirsiniz

Her yeni yıl ile birlikte blog yazarları arasında, bu yıl kişisel bloglar önemini koruyacak mı tartışması popüler hale geliyor. Ben bu konuyu tartışmaya değer görmediğim için konuyu bir adım öne götürerek 2017’de daha çok okunan kişisel blog sahibi olmanız için işinize yarayacağını düşündüğüm şeyleri sizlerle paylaşmak istedim. Tabi burada bazılarınızın aklına kelin merhemi olsa konusu gelecektir. Evet, ancak burada yazacaklarım aynı zamanda blogumu daha okunur hale getirmek için yapmayı planladıklarım olacak. Sene sonunda hep birlikte başarılı olduk mu anlayacağız. İsterseniz fazla uzatmadan listemize girelim.

1 — Blogunuzu Güncel Tutun

Her zaman blogumu geliştirmek için kendimi okuyucu olarak düşünüyorum ve ben güncelliğini korumayan bir blogu takip etmek istemem. Sonuç olarak blog okunmak için var ve okunacak yeni bir içerik yoksa, o blog da yoktur okuyucu için. Bu nedenle 2017’de en az her hafta bir yazı ile blogunuzun güncelliği koruyun.

2 — Sosyal Medyayı Aktif Kulanın

Bu madde artık çok sıradan gelmeye başladı biliyorum. Ancak bu maddede söylemek istediğim diğer kişisel blog yazarları ile etkileşime girmenizdir. Takip ettiğiniz yazarların beğendiğiniz konularını sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak hem kendi okuyucularınıza kaliteli içerikler sunarsınız. Hem de paylaştığınız kişinin dikkatini çekersiniz. Haydi durmayın siz de paylaşın. Mesela bu yazımı paylaşarak başlayabilirsiniz

3 — Medium Platformunu Aktif Kullanın

Medium bana göre 2017’de gelişmesini katlayarak arttıracak bir blog platformu. Bu platformda kolayca hesabınızı açıp yazdığınız yazıları orada da paylaşarak, platform içindeki takip sistemi sayesinde daha hızlı yayılmayı sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yazıların altına kendi blogunuza link vererek tanınırlığınızı arttırabilirsiniz.

Medium Blog Platformu ve Geleceği

4 — Yorum Yapın Değer Katın

Çeşitli blog ve kişisel blog yazarlarının yazılarına yorum yaparak hem o kişilerin yazılarına değer katın, hem de yorumunuzdan etkilenen okuyucuların sizin blogunuza gelmesini sağlayın. Bu yöntem ile aynı zamanda da kaliteli backlinkler elde edeceğinizi unutmayın.

Blog Yorumları Yaparak Değer Katın, Değer Kazanın

5 — Sözlükleri Kullanın

Üyeliğinizin bulunduğu sözlüklerde aktif yazılar yazın. Bu sayede kendi yazdığınız konularla ilgili başlıklarda yazılarınızı referans gösterebilirsiniz. Bu sayede hem çok fazla ziyaretçiye ulaşırsınız hem de kaliteli backlink kazanırsınız.

6 — Farklı Bloglara Misafir Yazar Olun

Misafir yazarlık, 2017 yılında hala geçerliliğini koruyacak bir yöntem olmaya devam edecektir. Takip ettiğiniz bloglar arasından misafir yazar kabul eden bloglara yazılar hazırlayarak kendinize ve yazdığınız bloga değer katabilirsiniz. Eğer bu madde size mantıklı geliyorsa, blogumda misafir yazarlık yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha önce yayınlanmamış, okuyucularımın ilgisini çekecek ve en az 500 kelimelik bir yazı ile benle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak : http://ayhankorkmaz.net/2017de-daha-cok-okunan-kisisel-blog-olabilirsiniz/