Foça Tekne Turu Tavsiye

Aykut Adem Dinc
Mar 2 · 2 min read

Doğma büyüme İzmirliyim. Yakın olması sebebi ile yazları her hafta sonu Foça’ya gider ailecek denizin keyfini çıkarırdık. Yüzmeyi Foça’da öğrendim. Hala görüştüğüm birçok da Foçalı arkadaşım var. Geçen sene gittiğimde “bu yaşıma geldim hala Foça’da tekne turu yapmamışım” diye geçirdim içimden. Hemen internete girip Foça tekne turu tavsiye yazıları okumaya başladım ama maalesef çok da yönlendirici bilgiler yok. Arkadaşlarımı arayıp onlardan yardım istedim ben de. Onlar da focadayiz.com diye bir site var oraya bak dediler. Fena değil dedim içimden. Aradım, konuştum yerimi ayırdım.

Foça Tekne Turu 2020

Ertesi gün 11'de kalkacağını söylediler teknenin. Foça sahil yolu üzerinde bulunan teknelerden biri. İnanın adını hatırlayamadım şu an. 10:45 gibi gittiğimde yerim hazırdı, gayet de güzel karşılandım. Daha başından güzel bir tekne turu deneyiminin beni beklediği belliydi.

Tam 11'de limandan ayrıldık. Kosova Plajı, Mersinaki Koyu, Siren Kayalıkları ve adını hatırlamadığım 2 koya daha gittik. Her yıl Foça’ya giden biri olarak Foça’nın bu kadar güzel olduğunu ilk defa gördüm. Ne güzel koylar, ne güzel deniz onlar ya. Gerçekten Foça’da tekne turuna çıkmazsanız göremeyeceğiniz birçok nokta varmış. Geç de olsa gördüm.

Bilen bilir, Foça’nın suyu çivi gibidir. Yazın ortasında da olsanız buz gibi soğuktur. Ama neyse ki ben alışkın olduğum için çok koymadı. Teknede ilk defa Foça’ya gelen aileler vardı. İstemeden konuştuklarına kulak misafiri oldum. Suyun soğukluğundan şikayet ediyorlardı. İçimden tebessüm ettim. :)

Foça tekne turu tavsiye

Foça tekne turunun gittiği yerlere lafım yok. Gelelim Foça tekne turu fiyatlarına. Foça tekne turu fiyatı kişi başı 75 lira. Öğle yemeği fiyata dahil. Daha önce Bodrum’da tekne turuna katılmıştım orada içecekler de dahildi ama yemek tek tipti. Burada 3 tip. Balık, köfte ve tavuk menüsü var. Yanlarında da salata ve makarna. Bence 3 çeşit olması gayet hoş. Kimi tavuk sevmiyor çünkü. İçecekler de ekstra ama fiyatları bence makul. Dışarıda bir mekanda içeceğiniz fiyattan. Bir iki bira içilip serinleyebilirsiniz.

Tekne akşam 5 gibi tekrar Foça limanına geri geliyor. 6 saat gayet güzel bir süre tekne turu için. Fazlası yoruyor gerçekten. focadayiz.com sitesinden ulaştığım arkadaşa teşekkür ediyorum. Gayet her şey anlattığı gibiydi ve keyifli bir gün geçirdim. Foça tekne turu tavsiye olarak gönül rahatlığı ile önerebilirim. Sizler de tekne turuna katılmak istiyor ve Foça tekne turu tavsiyesi istiyorsanız ben kefilim. :) Beğenmezseniz yorum olarak yazın hatta. Şimdiden herkese keyifli turlar.

Bu sene Ege bölgesindeki diğer turistik beldelerde de tekne turu yapmak istiyorum. Onları da yeri geldikçe paylaşırım. İnanın Ege kıyılarında gizli kalmış harika koylar var. Seve seve tavsiye vereceğim.

Aykut Adem Dinc

Written by

İzmir'de Karşıyaka, İstanbul'da Haramidere, Manchester'da Fallowfield çocuğu http://disfrutaturquia.com/

More From Medium

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade