Bu rehberde, online pazarlamaya yeni başlayacak işletmelere yol göstermesi için son derece temel sorulara cevaplar verilmeye çalışıldı. Konu başlıklarına göre düzenlenmiş sorulardan yola çıkarak markanızı dijital dünyada tanıtmanıza yardımcı olacak birçok kaynak, araç ve makaleye ayrıca değinildi.

Bir başvuru kaynağı niteliğinde olan online pazarlama rehberine daha sonra kolayca ulaşabilmeniz için tarayıcınızda favorilere eklemeniz ve işine yarayacağını düşündüğünüz kişilere sosyal medyada üzerinden iletmeniz tavsiye olunur.

İÇERİK PLANLAMASI VE TANITIMI

  • KÜÇÜK VE ORTA BOY İŞLETMELERİN (KOBİ) DİJİTAL DÜNYADA İÇERİKLERİYLE ÖN PLANA ÇIKABİLECEĞİ EN UYGUN SOSYAL MECRALAR HANGİLERİDİR?

İlk etapta düşünmeniz gereken ilk mecra Facebook’tur. Çünkü potansiyel müşterileriniz zaten orada bulunuyor. Facebook’ta temel hedefiniz, insanların sayfanızla bir şekilde (içerikleriniz, dağıttığınız hediye ve indirim kuponları, etkinlikler vasıtasıyla) daha fazla etkileşime girmesini sağlamaktır. Yeniden pazarlama tekniklerini kullanarak da websitenizi ziyaret etmiş kişilerin Facebook üzerinde sponsorlu gönderilerinizi görmesini sağlayıp, onlara planladığınız aksiyonları yaptırabilirsiniz.

>>> Sorularla Online Pazarlama — 1: İçerik Planlaması ve Tanıtımı