Bacak Bakımı için Doğal Yağlar

Birçok kişi şişmiş ayak bilekleri, bacaklar ve ayaklardan muzdariptir. Şişmiş vücut parçaları, hamilelikten, kan dolaşımının kötü olmasından veya diğer tıbbi durumların bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu yüzden, dikkatli olun ve sık sık uygun tedaviler kullanın. Tıp biliminde şişme için uygun bir tedavi var olsa da, şişlik tedavi için doğal yağlar ile yardım alınabilir.

Şişkinlik tedavisi uçucu yağlar ile mümkündür. Uçucu yağlar bitkilerden türetilir ve tamamen güvenlidirler. Ancak, bunları belirli bir sağlık sorunu için nasıl kullanması gerektiğini bilinmesi gerekir. İşte evde kolaylıkla yapılabilen uçucu yağ tedavilerinin bir listesi. Bu tedavileri uygulayın ve şişmiş ayak bilekleri, bacaklar ve ayaklar için kullanın. Ve bu sayede bacak bakımınız ve ayak bakımınızı sağlayın.


İşte şişmiş Ayak bileği, Ayaklar ve Bacaklar İçin Uçucu Yağ Uygulamalarımız:

Papatya Yağı Tedavisi
Papatya yağı, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Papatya yağı ayrıca böcek ısırığı durumunda akıntıya müteakiben şişme olayına karşı harekete geçme özelliklerini arttıran bir dezenfektan görevi görür.
Etkilenen bölgeye bir veya iki damla papatya esans yağı uygulamak ve yağın cilt tarafından tamamen emilmesi için masaj yapmanız yeterlidir. Aksi takdirde, suya birkaç damla yağ karıştırın ve içine bir bez batırın. Bezi etkilenen bölgenin üzerine sarın.
Ardıç Yağı Tedavisi
Vücuttaki adet öncesi semptom veya su tutulumundan kaynaklanan vücut şişkinliğini azaltmak için ardıç yağı kullanabilirsiniz. Ardıç uçucu yağı, cildin sıvı özümleme özelliğine sahiptir. Şişkinliği gidermek için ardıç yağı kullanmak çok kolaydır.
Bir kova suya yarım çay kaşığı yağ ekleyin ve ayağınızı 15–20 dakika suya daldırın. Şişkinliğin birkaç dakika içinde indiğini anında fark edeceksiniz.
Lavanta Yağı Tedavisi
Lavanta uçucu yağ çok yönlü kullanıma sahiptir. Çeşitli güzellik tedavisinde olduğu kadar sağlık probleminde de kullanılır. Lavanta yağı popüler uçucu yağlardan biridir ve mağazalarda kolayca bulunur. Neyse ki, ayak, ayak bilekleri ve bacaklardaki şişmeyi tedavi etmek için lavanta yağı kullanabilirsiniz. Geniş bir tekne veya kova alın ve sıcak veya soğuk suyla doldurun.
Hamile iseniz veya iklim çok sıcaksa sıcak su kullanmayın. Ayrıca, etkilenen alan sert ise, ılık su kullanın. 2 damla lavanta yağı, 1 damla limon suyu ve 1 damla taşıyıcı yağ karıştırın. Şimdi ayağınızı, bileğinizi veya bacaklarınızı suya 5 ila 10 dakika daldırın. Herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için bacaklarınızı 10 dakikadan fazla daldırmayın.
Çay Ağacı Yağı Tedavisi
Çay ağacı yağı, anti-akne veya kepek öncesi ürünler hazırlamak için yaygın şekilde kullanılır. Antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve bu sayede kepek ve akneye son derece etkilidir. Şaşırtıcı bir şekilde, çay ağacı yağı şişmeyi tedavi etmek için de kullanılabilir. Çay ağacı yağı, uygulamadan önce herhangi bir taşıyıcı yağla seyreltilmesi gerekmez diğer uçucu yağların aksine seyreltilmeden cilde doğrudan uygulayabilirsiniz.
Avuç içine birkaç damla çay ağacı yağı alıp etkilenen bölgeye masaj yapın. Sıvıyı dağıtmak için dizlere doğru ve dışa doğru vuruş yapın. Şişkinliğe hızlı bir şekilde azaldığına şahit olmak için günde 2 defa masaj yapın.
Rezene Yağı Tedavisi
Rezene yağı şişme problemini iyileştirmede çok etkilidir. Diğer uçucu yağlar ile birlikte kullanılabilir. Hızlı rahatlama için etkilenen bölgeyi masajla yağı uygulayabilirsiniz.