Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kuru cilt basit görünebilir, ancak bu karmaşık bir konudur. Bunu daha da karmaşık hale getirmek, sayısız bilimsel dergilerde kuru cilt ile çelişen bulgular vardır. Ancak, bu çalışmalarda bulunan farklılıklara rağmen, aşırı teknik ayrıntılara rağmen, oybirliğiyle anlaşmaya varılan iki temel kritik noktalar vardır.

Birincisi, cildin yüzey katmanlarının% 10 ila% 30 su içeriğine sahip olması ve bu hidrasyon seviyesinin muhafaza edilmesi muazzam derecede önemlidir. İkinci gerçek, hasarsız cildin üzerinde hidrasyon yapmanın çok daha iyi bir işi olmasıdır.

Sulu cilt çok güzel gözüküyor. Cilt düzgün nemlendirildiğin de esnektir Normal nemlendirme, cildin sağlıklı görünür olarak olumsuz çevresel etkilerden korunması için dayandığı doğal maddelerin korumasını ve sürdürmesini sağlar.

Nemlendirilmiş cilt, daha genç cildin kendini açığa çıkarmasına ve iyi formüle edilmiş bir nemlendiriciye daha iyi emilmesine yardımcı olur.
Cilt kuruduğunda, sağlıklı, genç ve hidrate cildin tüm bu unsurları tam anlamıyla kurur. Neyse ki, araştırma, kuru cildinizi nemlendirilmiş, besleyici ve tombul görünümlü cilt haline getirmek için uygulayabileceğiniz yolu özetleyecek yeterli fikir birliğine ulaşmıştır.


Neden Cildiniz Kurur?

Cildin kuru olması için birçok sebep vardır, ancak temelde cildin yüzeyi bozulduğunda ve düzenli olarak söküldüğünde gerçekleşir. Genetik (ebeveyninizden miras aldığınız şey), çevresel hasar, birikmiş korunmasız güneş maruziyetinden doğan güneş hasarı, iklim etkileri, sağlığınız veya bu şeylerin birleşimi birincil veya ikincil neden olabilir

Cildin Nemini Nasıl Onarırız?

Kuru cildin çekirdeği sorunu kırık bir yüzeye sahip olduğu için, ilk temel hedef tekrar bir araya getirip onu parçalayan şeyleri durdurmaktır. Cildin yeniden canlandırılması ve cilt yenilenmesi için, cildin yapı taşlarını nemlendirmenin anahtarıdır. 
Kuru cildi önlemenin bazı yolları vardır. Bunlardan bazıları:

Sabunlara dikkat edilmelidir.
Her türlü kuruyan cilt temizleyici ürünlerden uzak durulmalıdır.
Sert veya cildi rahatsız eden bileşenlere sahip ürünlerden (alkol, nane, mentol, , narenciye, okaliptüs ve doğal veya sentetik olsun, tüm kokular) uzak durulmalıdır.
Son derece sıcak veya soğuk su kullanılmamalıdır.
Deri uzun süre küvette veya duşta ıslatıldığında cildi tahrip eder (çok fazla su çok az su kadar problemlidir)
Zımpara fırçaları, lif kabağı veya sert yüzeyli temizleme fırçaları cildin yüzeyinde mikro zararlara sebp olur buda cildi kurutabilir.
Cildinize nemli ve parlak kalması gereken şeyleri vermeye başlayın: nemlendiriciler,güneş kremleri,doğal yağlar, yumuşak ve hafif sabunlar gibi.
Kuru cilt ciddi bir sorundur bacak bakımı yaparken -özellikle tıraş yaparken-size sıkıntı çıkarır. Aynı şey kollarınız veya diğer bölgeleriniz için geçerlidir. Bu yüzden kuru ciltle başa çıkmanın en güzel yolu düzenli bakım yapmak ve nemlendirmektir.