Hipnoz Tedavisi

Hipnoz tedavisi alternatif tıp yöntemleri arasındadır. Bazı kişiler tarafından olumlu yaklaşılsa da, bazıları tarafından hala tedirginlikle karşılanan bir tedavi yöntemi.

Hipnoz tedavisi sırasında kontrolünü kaybetme korkusu, hipnoterapistin kişinin istemediği şeyleri yaptıracağı, özel sorular sorması kaygıları seansın uygulanamayacağı durumlar arasında. Karşılıklı güven ilişkisi oluşmamışsa kişi, hipnoz tedavisinde hekimin sözlerinden transa geçemez. Uzmanlık yetkisi almış hekimlerce yapılan hipnozun oysa hiç bir tehlikesi yoktur.

Hipnoz tedavisi seanslarında kişi kendini rahat bırakıp, söz, bakış veya herhangi bir nesnenin sallanması gibi hipnoz yapan kişinin tüm söylediklerini uygularsa, transa geçebilir ve beraberinde de sağlıklı bir sonuç elde edilir.

Çözülmek istenen sorun her ne ise konunun derinliğine göre seansların uzunluğu, süresi değişebilir. Hipnoz tedavisinde etki beyin üzerinde yoğunlaştığından psikolojik rahatsızlıklarda ve sancısız doğumlarda olumlu etkinin başarısı oldukça yüksektir. Doğal tedavi olarak görülen bilinçaltı hipnoz çalışmalarının kontrol edilemeyen davranış bozukluklarında iyileşmeler olduğu görülür. Psikoz takıntılar, duygu durum bozuklukları, anksiyete, öfke kontrolü, diyet, rejim yapamayanların yanlış yeme alışkanlıkları, heyecanlılık, titreme, tikler, kekemelik hipnoz tedavisinde en fazla başvurulan rahatsızlıklar. Aynı zamanda cinsel işlev bozuklukları, gençlerdeki sınav heyecanı, kaygı bozuklukları, sahne heyecanı, çekingenlik, her türlü bağımlılıklar, öğrenme bozuklukları, sporda performans yüksekliği sağlamak için hipnoz tedavisi uygulanır.

Hipnoz tedavisi yarı uyku hali, bilincin açık olduğu bir tedavi yöntemi. Hipnoz tedavisi bittiğinde hipnoz olan kişi söylenenleri hatırlar ve günlük yaşamına döndüğünde telkinlerin faydalarını görmeye başlar. Hipnoz zihnin tamamiyle doğal halidir ve kısa bir süre için bilinçli zihnin bir nevi devre dışı bırakılması. Bilinçaltına yerleştirilen telkinlerle bir çok kadın sancısız doğum için hipnoz tedavisi istiyor. Hayal görüyormuşçasına doğum yaptığının farkında olmak, fakat ağrı hissetmemek ve ardından mutlu bir şekilde bebeğini kucağına alarak gerçeğin içerisinde gerçeğe dönmektir.

http://www.adilmavis.com/hipnotik-kocluk/