Bodrum’un çivisi çıkmış

Geçen hafta Bodrum’daydım.

Deniz harika. Çıkmak istemedim. Tanıyanlar bilir, soğuk denize kolay kolay giremem. O üşüme hissini pek sevmem. Bodrum’da işler öyle yürümedi. Bir girdim çıkmak istemedim. Daha rahat yüzebilmek için deniz gözlüğü bile aldım. 23 yıllık hayat arkadaşım bile “Sen kendini aştın” dedi.

Yedik, içtik, denize girdik. Hayata bir es verdik. Daha az bozulmuş Bodrum kıyılarındaydık. Enfesti.

Gündüzleri harika zaman geçirdik.

Peki bu “Bodrum’un çivisi çıkmış” başlığı da neyin nesi diyeceksiniz. Durun, anlatayım. (Genelde çocuk ve eğitim odaklı yazılarım ama dayanamadım, bunu da paylaşmak istedim sizlerle…)

Gece Palmarina’da ünlü restoranlardan birindeydik. Fenix. Gazetelerin ünlü sayfalarından tanıdığınız işadamları, mankenler, ünlü aileler, kimi ararsanız oradaydı. Biz de güzel bir masa bulabilmek için tandıkları devreye sokmuştuk.

Yemeğimiz güzeldi. Ardından DJ’in çaldığı şarkılara eşlik etmek üzere ayağa kalktık ve bar kısmına geçtik. Bu tarz deneyimi olanlar bilir, hem yerinde sallanır, hem de çevrende olan biteni izlersin. Bizim de gözümüze çok geçmeden arkamızda duran bir çift takıldı. Adam belli ki bayağı sarhoştu. Kadın ise fazla güzel ve bakımlıydı. Adamdan daha olgun gözüküyordu. Dansları son derece cüretkar, el temaslı, kısaca cinselliği barındıran her türlü atraksiyona sahipti. Adam hem dans ediyor hem de her vesilede kadını elliyor, sarılıyor, cüretkar hareketlerde bulunuyordu. Gittikçe daha çok seyretmeye başladık. Derken adam arkadaşlarımızdan biriyle konuşmaz mı? 3 dakika içerisinde tüm hayat hikayesini anlatmıştı. “Avustralyalı bir çiftlermiş, adam 45, kadın 53 yaşındaymış, tüm dünyayı geziyorlarmış, vs.vs.” Biz tam neden anlattı acaba bunları diye düşünürken, adam bizim arkadaşa içki ikram etmek istedi. Arkadaşımız ateşe değmiş gibi uzaklaştı yanlarından.

Gözlemimize devam ettik. Aynı çift az sonra tek başına duran bir kızın yanına yaklaştı. Adam konuşurken, kadın da kızla dans etmeye başladı. Kız biraz dans etti onlarla ama daha fazla yüz vermedi. Avustralyalı olduklarını söyleyen çift barın başka tarafına geçtiler ve aramalarına devam ettiler. Artık ne aradıklarını sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Biz şaşırdık açıkçası.

Ertesi gün Türkbükü’nde Miam adında bir bara gittik. Kalabalık bir gruptuk. Yurtdışından gelen arkadaşlarımız bize katılınca başka masaya geçtik. Tam o sırada barda yalnız kalan bir erkek arkadaşımızın yanına genç bir kadın yanaşmış ve “Oturabilir miyim? Size eşlik edebilir miyim?” gibisinden birşeyler sormuş. Arkadaşımız “Hayır, az sonra eşim gelecek” gibisinden birşeyler gevelemiş. Kız da onun üzerine barda oturan başka bir adamın yanına yanaşmış ve bu sefer onun yanına oturmuş. Arkadaşımız bize anlattığında ağzımız açık dinledik. İşin ilginci 2 saat sonra ise başka bir mekanda başka insanlarlaydı bu kız. Boşlukları doldurması da sizden artık.

Bunları anlattığım zaman bir süredir Bodrum’da olan bir bayan arkadaşım “Sorma benim de başıma neler geldi.” dedi. “Ne oldu?” diye anlatmasını teşvik ettim. “Bir restorandaydık. Az ötedeki hamaklardan birine yattım. O sırada hamağım hafif hafif sallanmaya başladı. Ben de eşim geldi zannettim. Bir de baktım genç bir kadın sallıyor. Cilveli cilveli gülüyor. Üzerime de fındık gibi birşeyler atıyor. Hemen doğruldum. Kadın benimle sohbete başladı. Durumu gören eşim yanıma geldi. Restoran kısmına geçince de kadın yaklaştı ve “Adınızı unutmadım bakın” gibi laflar etti. Ben anlayamadım kadının niyetini ama pek de masum değildi sanırım.” diye bir çırpıda sıraladı cümlelerini. Kadının amacı neydi, tercihleri başka mıydı, yoksa sadece arkadaş mı olmak istiyordu? Bilmiyoruz.

Tek bildiğim 23 senedir aynı insanla beraberim. İlişkiler, aşklar, sevgi bizim gibiler için daha masum ve daha kutsal şeyler.

Bodrum gecelerinde üst üste yaşanan bu olaylar beni şaşırttı ve üzdü. Bu kadar kolay mı acaba? Gecelik ilişkiler, anlık aşklar,….

Örnek olarak babasını ve beni gören kızlarım var. Bir de gerçek hayat var anladığım kadarıyla.

Nasıl olacak? Erkek — kız ilişkilerinde sadakat, sevgi, aşk tüm bunlar nasıl konumlanacak?

İnanın bilemiyorum.

Tek bildiğim Bodrum’un çivisi çıkmış.

Bahar Anahmias, the Bodrum lover

Bir Kahve Molası

http://www.birkahvemolasi.co/hayat/bodrumun-civisi-cikmis/