Jak zmienić IP komputera? Najlepsze i Bezpieczne Sposoby.

Jak zmienić IP komputera? Jak zmienić lokalizację komputera? Jaki program warto ściągnąć: darmowy czy premium? Jakie jeszcze korzyści dają programy do zmiany IP?

Na te wszystkie pytania, szczegółowo i krok po kroku znajdziesz odpowiedzi w tym artykule. Bez wątpienia najlepszym i najszybszym sposobem na zmianę IP komputera jest zainstalowanie odpowiedniego programu. Wówczas jednym kliknięciem zmieniamy IP. Tak samo jednym kliknięciem możemy zmienić lokalizację poprzez wybór adresu IP w innym kraju. Program do zmiany IP działa na wszystkie aplikacje, gry czy przeglądarki, które mamy zainstalowane na komputerze.

W tym przypadku najbardziej opłacalne jest skorzystanie z odpowiedniego VPN, czyli Wirtualnej Prywatnej Sieci. W dalszej części artykułu szczegółowo opisuję: Jak zmienić IP komputera przy użyciu VPN? (Pobierz Program) Jakie jeszcze VPN daje korzyści? Jak wybrać odpowiedni VPN?

Jak zmienić IP komputera

Co to jest w ogóle VPN? Jak zmienić IP za pomocą VPN?

Wirtualna Prywatna Sieć (Virtual Private Network) w skrócie VPN powstały po to, aby zapewniać bezpieczne, prywatne i szyfrowane połączenia między twoim komputerem lub urządzeniem przenośnym, a serwerem końcowym, czyli np. jakaś strona internetowa. Łącząc się poprzez VPN (jest to serwer pośredni) tworzy się tzw. “tunel”, w którym wysyłane i pobierane są dane z innego serwera. Wszystkie informacje w tym “tunelu” są zaszyfrowane poprzez serwer VPN. W związku z tym nie ma możliwości, aby ktoś przechwycił te dane. Żaden haker, rząd, korporacje, a nawet dostawca twojego internetu nie jest w stanie dowiedzieć się jakie strony internetowe przeglądasz, jakie dane wysyłasz i co pobierasz.

Jak zmienić IP komputera
Jak zmienić IP komputera

W internecie jest cała masa różnych firm oferujących usługę VPN. To bardzo popularny produkt w dzisiejszych czasach, ponieważ nie tylko umożliwia zmianę IP czy lokalizację, ale przede wszystkich wysoką ochronę prywatności oraz anonimowość w internecie. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy tak często mówi się o przeciekach danych czy atakach hakerskich. VPN zapewnia bezpieczny sposób łączenia się z innymi stronami internetowymi, w dodatku szyfruje dane, które wysyłasz oraz pobierasz.

Jak zmienić IP i po co?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale różne kraje stosują cenzurę informacji. Zatem pierwszą zaletą tego typu rozwiązań jest omijanie wszelkiej cenzury.

Kolejną zaletą korzystania z VPN to bez wątpienia omijanie ograniczeń regionalnych. Przykładowo na Netflixie w Polsce nie obejrzymy wszystkich seriali, które są dostępne na przykład w USA. Łącząc się z VPN jednym kliknięciem mamy już do tego dostęp.

Kolejnym przykładem są platformy VOD lub Player. Za granicą nie ma możliwości, aby oglądać Playera za darmo. Trzeba zapłacić, w dodatku 5 razy więcej niż jakbyśmy chcieli korzystać z konta premium w Polsce.

Instalując VPN omijamy takie ograniczenia i nieuczciwą dyskryminację cenową, którą stosują korporacje na całym świecie.

Jak zmienić IP
Jak zmienić IP

Często latasz samolotem?

Czy wiesz, że ten sam bilet może mieć różne ceny w różnych regionach? Jeśli zatem wiesz jak zmienić IP komputera to możesz mieć nie tylko tańsze bilety samolotowe, ale również usługi takie jak: Netflix (kupując w Indiach jest za grosze) czy Spotify (ponad 80% tańszy jeśli kupujemy z IP w Argentynie).

Nawet jeśli zainwestujesz w VPN to pomyśl jak szybko Ci się to zwróci.

Dlaczego nie warto korzystać z niektórych programów?

Absolutnie każdy darmowy program ma:

  • masę reklam, które spamują twój komputer i są bardzo agresywne,
  • firmy takie w zamian za darmową usługę zbierają dosłownie wszystkie dane na twój temat jakie mogą,
  • często dane są sprzedawane w celach marketingowych,
  • darmowe programy działają po prostu bardzo wolno, transfery i przepustowość są ograniczone,
  • trzeba samemu wyszukiwać serwery proxy i dodawać je do programu,

Dlaczego warto wybrać premium VPN?

Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi premium zawsze są na jak najwyższym poziomie. Dostawca usługi bardziej dba o klienta, wsłuchuje się w jego potrzeby, dlatego dba o jakość. Tym bardziej, że koszt VPN nie jest zbyt duży. Wiadomo, że darmowy użytkownik zawsze będzie wykorzystywany do zbierania danych, na których też można zarobić. Wybór należy do każdego z nas, czy wybierasz “sprzedawanie” swoich danych, czy wybierasz inwestycję, która Ci się zwróci wielokrotnie?

VPN mają dodatkowe opcje takie jak: wycinanie i blokowanie reklam, usuwanie skryptów do śledzenia użytkowników, blokowanie podejrzanych stron internetowych.

Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa własnego czy nawet naszej rodziny. VPN jest obecnie formą ubezpieczenia, ponieważ masz 100% pewność prywatności danych.

Jednym z najlepszych VPN, z którego sam korzystam jest NordVPN (Aktualnie na oficjalnej stronie internetowej można otrzymać 70% zniżkę na 3 lata).

Przy wyborze dostawcy VPN dobrą praktyką jest kierowanie się krajem, w którym firma ma siedzibę. Wówczas firma podlega pod prawo, w którym prowadzi działalność.

A ponad 120 VPN są kontrolowane przez jedynie 25 firm. Większość tych firm są w Rosji lub Chinach. Oba te kraje nie słyną z ochrony prywatności danych, wręcz przeciwnie, rządy chętnie zbierają informacje na temat użytkowników. Nie dziwie się zatem, że chcą kontrolować VPNy.

Mamy do wyboru też firmy z Europy lub USA. Natomiast w tutaj warto wspomnieć o sojuszu między USA, a państwami Europy. Polega on ta tym, że wszystkie kraje współpracują ze sobą przy wymianie informacji. Oczywiście jest to tłumaczone działaniami anty-terrorystycznymi. Prawda jest jednak taka, że jeśli rząd czy policja będzie chciała uzyskać informacje z takich VPN to uzyskają.

Dlatego zostają nam firmy, które działają w innych częściach świata.

Dlaczego zatem jedynym słusznym wyborem jest NordVPN?

Jako jedna z nielicznych firm — mają siedzibę na Panamie. Jak wiadomo, ten kraj nie podlega regulacjom międzynarodowym, a ich system prawny jest tak skonstruowany, że ciężko wyciągnąć jakiekolwiek dane.

Właśnie dlatego NordVPN słynie z nieskazitelnej ochrony prywatności swoich użytkowników. Nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby firma coś ujawniła na jakiejś rozprawie sądowej. Dlatego zaufanie do tej firmy jest bardzo duże.

Firma ta bardzo poważnie podchodzi do polityki “0 log policy”. Chodzi o to, że nie rejestrują ruchów na swoich serwerach. Pozostałe VPN mimo, że tak się reklamują to często są zobowiązane prawnie, aby zbierać takie informacje.

Oczywiście jeśli nie chcemy robić nic nielegalnego to tak naprawdę powinno być bez znaczenia jaki VPN wybierzemy. Natomiast nie do tego służy VPN. Jeśli ktoś zbiera informacje na Twój temat to zawsze mogą zostać wykradzione. W związku z tym bez sensu jest płacić za taką usługę.

No dobrze, ale jak to wygląda z prędkością?

To bardzo ważna kwestia, ponieważ łączenie z VPN może wpływać na prędkość internetu. Oczywiście to dość normalne jeśli łączymy się z serwerem oddalonym np. 8000 km. Natomiast spadki zazwyczaj są niewielkie. Mimo VPN dalej można komfortowo pobierać dane.

Poniżej test prędkości bez VPN oraz po podłączeniu:

Zdjęcie 1. Połączenie bezpośrednie (bez VPN).

jak zmienić IP komputera
jak zmienić IP komputera

Zdjęcie 2. Po podłączeniu (za pośrednictwem VPN). Poniżej:

jak zmienić IP
jak zmienić IP

Jak widać spadki są bardzo znikome. Oczywiście PING (czyli czas oczekiwania na reakcję serwera) jest trochę wyższy, co również jest całkowicie normalne ze względu na odległość serwera.

Jak zmienić IP komputera? Tylko z Nordem!

Przyszedł czas, aby opisać całą aplikację do zmiany IP. Jest to bardzo prosty i intuicyjny program w obsłudze. Dostępny jest na Windowsa, Mac OS, Linuxa, a nawet na Androida i iOS, zatem w telefonie również możemy zmieniać IP i lokalizację. Istnieje możliwość też zainstalowania programu na routerze WiFi. Zatem jeśli szukałeś informacji na temat jak zmienić IP na routerze to masz już rozwiązanie.

W cenie otrzymujemy licencję na 6 urządzeń. Czyli płacimy raz, a korzysta nawet 6 osób. Przy czym jeśli mamy router w domu i zainstalujemy VPN na routerze to automatycznie każdy, który połączy się z tym routerem korzysta z bezpiecznego, szyfrowanego tunelu VPN.

Zdjęcie 3. Aplikacja do zmiany IP i łączenia z VPN:

jak zmienić IP komputera
jak zmienić IP komputera

Jak widać jednym kliknięciem na mapce możemy łączyć się z dowolnym serwerem w Polsce lub w innym kraju na całym świecie. Po lewej stronie z menu można wybrać tez konkretny serwer i IP. Klikając na mapce program automatycznie łączy nas z najszybszym aktualnie serwerem.

Ile serwerów mamy do dyspozycji?

Możemy korzystać z ponad 5675 serwerów na całym świecie w ponad 59 krajach. Bez limitu transferu danych, bez limitu połączeń. Firma cały czas rośnie i rozwija się w związku z tym z roku na rok jest coraz więcej serwerów. Duża przepustowość i szybkość w pobieraniu to właśnie zasługa potężnej infrastruktury. Daje to pewność szybkiego, niezawodnego i w pełni anonimowego połączenia z internetem.

jak zmienić IP komputera
jak zmienić IP komputera

Bezpieczeństwo

Tak jak już wcześniej było to opisane. Otrzymujemy możliwość korzystania z licencji na 6 urządzeniach jednocześnie. W tym na routerze i dzięki temu wszystkie urządzenia w domu przechodzą przez VPN. To najlepsze rozwiązanie jeśli z internetu korzystają dzieci czy osoby starsze ze względu choćby na ochronę przed podejrzanymi stronami.

Wówczas warto mieć aplikację NordVPN na telefonie. To właśnie w takich miejscach najłatwiej jest narazić się na przechwycenie naszych danych. Tak zwane Hot Spoty, czyli WiFi miejskie, na uczelni, w szkole, w restauracji, w hotelu czy nawet w pociągu to doskonałe źródło danych dla każdego hakera. Warto zabezpieczyć swoje dane (hasła, loginy czy prywatne wiadomości) dzięki szyfrowanemu połączeniu z VPN.

Ponadto warto wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej opcji. Chodzi o “cybersec”. Jest to funkcja, która odfiltrowuje trackery, reklamy i niebezpieczne skrypty na stronach internetowych. Warto rozważyć VPN ze względu bezpieczeństwa swojego, a także naszych najbliższych.

jak zmienić IP komputera
jak zmienić IP komputera

Jak często zdarzyło Ci się pobrać nielegalne pliki? Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z internetu albo coś ściągnął lub skorzystał z nielegalnych zasobów na stronach internetowych. Często słyszy się o różnych akcjach policyjnych. Przy współpracy z rządek i dostawcami internetu inwigiluje się zwykłych obywateli, a następnie wystawia im się mandaty za łamanie praw autorskich.

Po co się narażać i podstawiać? Skoro można w bezpieczny, szyfrowany i niewidoczny sposób korzystać z internetu?

W mojej opinii lepiej jest zainwestować kilka złotych w VPN, niż później płacić kilkaset tysięcy złotych kary.

Większość ludzi nawet nie jest świadoma, że łamie prawa autorskie. A nieznajomość prawa przed niczym nie chroni. Wręcz przeciwnie!
Wystarczy, że słuchasz muzykę lub oglądasz film z nielegalnego źródła. To już jest podstawa do roszczeń finansowych.

Bezpieczny sposób to zmiana IP, zapewnienie szyfrowanego połączenia i można spać spokojnie!

vpn
vpn

NordVPN, czy to jest jedyny wybór?

Jeśli zależy Ci na najtańszym sposobie relatywnym do jakości to jest to najlepszy wybór. Ponadto 100% bezpieczeństwa zarówno w internecie jak i prawnie ze względu na siedzibę firmy w Panamie.

Firma realnie i prężnie się rozwija, bardzo często robione są aktualizacje. Sam wcześniej korzystałem z wielu VPN, ale cena-jakość najlepsza jest właśnie tutaj. Na oficjalnej stronie można znaleźć dodatkowo promocję 70% zniżki na 3 lata. Promocja ograniczona czasowo, dlatego warto sprawdzić już dzisiaj.

W końcu czas to pieniądz!

Kluczem do sukcesu firmy jest prosty w obsłudze program. Dzięki nie mu nie trzeba się już głowić jak zmienić IP komputera — wystarczy jeden klik myszką! Pełna prywatność i 100% anonimowość to coś co jest bardzo cenione w dzisiejszych czasach. W czasach, w których dosłownie każda korporacja czy rząd śledzi internautów. W celu zbierania danych na temat obywateli czy profilowania pod reklamy.

Jednak najgorszym zagrożeniem wydają się być hakerzy. Potrafią przechwycić wszystkie twoje dane i wykorzystać je przeciwko Tobie.

Czy warto brać takie ryzyko? Skoro można bezpiecznie spać korzystając z VPN?

To pytanie musisz zadać sobie sam. Na ile cenne są twoje dane? Czy wolisz zainwestować kilka złotych dzisiaj niż płacić być może w przyszłości kilkaset złotych kary?

VPN to najlepszy “pomost” między twoim komputerem, a szyfrowanymi stronami HTTPS. To, że dana strona jest szyfrowana to nie znaczy, że droga do tej strony jest zaszyfrowana. A VPN właśnie szyfruje możliwość pozyskania danych “po drodze”.

Przy wyborze bez wątpienia warto zwrócić uwagę na naszych najbliższych. Dzieci czy osoby starsze często bez świadomości podają różne dane w internecie. Wchodzą na różne niebezpieczne strony. Zagrożeń jest bardzo dużo. Łatwo paść ofiarą, choć zazwyczaj wydaje nam się, że “nas to przecież nie dotyczy”.

NordVPN i aplikacja do zmiany IP nie wymaga skomplikowanej wiedzy informatycznej. Wystarczy pobrać program z oficjalnej strony producenta, zainstalować i jednym kliknięciem zmienić IP. Zapewniając przy tym pełną prywatność i szyfrowanie danych osobowych.

świat jak zmienić IP komputera
świat jak zmienić IP komputera

Note: Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Jest opinią na temat produktu, z którego korzystam. Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów natomiast wspierasz moją pracę, ponieważ otrzymuję prowizję w przypadku finalizacji transakcji.

Tagi: jak zmienić ip, jak zmienić adres ip, jak zmienic ip internetu, jak zmienić ip routera.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store