Короткі оповідки про Нідерланди, або чому тут не заведено сушити волосся після миття.

Доволі абсурдна тема, щоб починати писати більше про Нідерланди, але чому б і ні? Тут дійсно не в звичці сушити волосся після миття. Людина з мокрим волосся на вулиці, байдуже яка температура за вікном, це звична картина. І це не лише про чоловіків, що ще можна зрозуміти з огляду на короткі стрижки. Жінки тут також спокійно виходять з дому, не зважаючи на те, що з волосся ще стікає вода.

У моєму спортивному залі лише один фен на всю роздягальню. І ним, на моїй пам’яті, користувалась лиш я. Жінки збирають волосся догори, або в хвостик, і йдуть на роботу чи по справам. Пригадую у березні, коли тут було на рівні нуля, я чекала на пішохідному переході поруч і не могла відірвати погляду від дівчини, що ще 10 хв тому приймала душ в залі, а тут, на її тепле пальто, повільно стікали краплі води з мокрого ще волосся.

Важко уявити собі таку ситуацію у нас. По-перше, згадується одразу мамине чи бабусине «ти куди на вулицю з мокрою головою?!». По-друге, надто ми переживаємо за свій зовнішній вигляд. Особливо, коли мова йде про роботу.

Вдруге я стикнулась з цим в басейні. На величезний комплекс, що включає пару басейнів (один з них на вулиці) та дитячу зону, лише два фени і, увага, при виході. Тобто ви мусите помитись, одягтись, залишити переодягальну і аж тоді, при виході, до стіни прикріплено два стаціонарні фени. Місця не багато, бо вони по суті в проході, тож з рюкзаком на плечах можна якось спробувати підтанцьовувати під цими фенами. Про дзеркало мова навіть не йде. Я не знайшла його навіть в туалеті. Чи сушать батьки волосся своїм дітям? Я не бачила, сумніваюсь.

Я спробувала знайти відповідь на питання «Чому так?», але голандці лише знизують плечима. Це точно не через економію часу, чи електроенергії. Не через лінь, чи байдужість до зовнішнього вигляду. Тут так просто заведено. Я впевнена, що ще жоден голандець не захворів через цю дивну звичку. Голандці нарпочуд стійкі до холоду, це десь глибокого в їх генах. Але про це буде окрема історія :)


Дякую, що залишались зі мною аж до цих слів ❤ Рада погомоніти в коментарях, тож пишіть! Подорожуйте і відкривайте для себе нове!