Düşünce Gücüyle Tedavi & Pozitif Gücün Büyüsü

Haftalık mazi turumuza Louise Hay’in bu iki güzel kitabıyla devam ediyoruz.

Aslında bu kitaplardan ara ara öyle çok bahsediyor ve alıntılar yapıyorum ki, postları sıkı takip edenler gene mi Louise Hay diyebilirler :)

Çok tekrara düşmemek ama bu iki kitabında hakkını vermek için yazımı elimden geldiğince kısa tutacağım:)

Louise Hay, spiritüel konulara yeni yeni yönelmeye başladığım zamanlarda ilk karşıma çıkan yazarlardandır. Hayatını hastalıkların psikolojik sebeplerini araştırmaya adamış, geliştirdiği bir çok yöntemle nice insanın psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklarının iyileşmesine vesile olmuştur. Kitapları ve seminerleriyle başkalarının hayatına böylesine dokunduğu bir zamanda kanser olduğunu ve 3 aylık ömrü kaldığını öğrenir. Böylelikle sıra, insanlara öğrettiklerini kendi üzerinde uygulamaya gelir ve yoğun bir şifa sürecinden sonra tabii ki kanseri yener.

Düşünce Gücüyle Tedavi kitabında Louise’in kanseri yeniş hikayesini ve hastalıkların neden ‘psikolojik sebeplere bağlı olarak hayatımızı dönüştürmek için hayatımıza giren hediyeler’ olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Hastalıkların psikolojik karşılıklarını öğrenmenin ve dolayısıyla kendi hayatınızdaki hastalıkların görünenin ardındaki sebeplerine bakmanın oldukça sarsıcı ve dönüştürücü (tabiki olumlu anlamda) bir etkisi oluyor okumayanlar için şimdiden söyliyim.

Hastalığın oluşmasına zemin hazırlayan inanç sistemini değiştirerek şifanın mümkün olduğunu öğrenmek de sizi, kendi gücünüzü sorgulatacak nitelikte bir idrak noktasına taşıyor. Tabii bu bilgiler şu an kolaylıkla kabul ettiğim ve aksini savunana sadece gülümseyerek cevap verdiğim bilgiler olsa da o zamanlar yeni öğrenen biri olarak beni haliyle çok sarsmıştı. Çünkü plasebo’nun gücüyle ilk kez karşılaşmıştım.

Bana ‘Bu konulara yeni yeni ilgi duyuyorum. Daha önce spiritüel ya da kişisel gelişim kitabı okumadım. Artık hayatımda bir değişiklik yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Ne okuyayım?’ şeklinde gelen tüm soruları bu iki kitabı önererek cevaplarım.

İlk olarak bu kitapları önermemin sebebi, başlangıç seviyesi bilgi içerdiğinden değil, Louise Hay’in kendi hayat deneyiminin ve dönüşüm sürecini anlatımının güzelliği ve kitapların neredeyse olumlu bir değişim için işe yarar tüm bilgileri kapsamasıdır. Sadece ikisini okuyarak sırf hastalıkları nasıl şifalandıracağınızı değil, hayatınızda dönüştürmek ve gerçekleştirmek istediğiniz diğer şeylere de nasıl ulaşacağınız ve bu yolda kendinizi nasıl motive edebileceğinizin de cevabını bulacaksınız.

İkisini de okumayanlar için (ben her ne kadar tersini yapmış olsam da:) önce Düşünce Gücüyle Tedavi sonrasında Pozitif Gücün Büyüsü kitabını okumanızı öneririm. Ayrıca Louise Hay’in youtube’da da onlarca çok güzel motivasyon konuşmaları var. Ben yolu açayım. Dileyen kitapları okusun dileyen videoları izlesin.

Yazımın sonuna gelirken yine ‘kısa tutacağım’ sözü verip tutamadığımla yüzleştim :) Söz konusu Louise Hay olunca söyleyecek şeyim çok oluyor.

Özetle; bu iki kitabı okuyunuz ifinim.

Herkese şifa olsun.

Like what you read? Give Başucukitapları a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.