W co się ubrać, kiedy nie masz się w co ubrać?

Wstałaś za późno, a przed Tobą dzień wypełniony zadaniami. Czy to moment na analizowanie modowych trendów i dopasowywanie bluzki w pepitkę do spodni w kropki? Raczej nie. Na takie dni dobrze jest mieć zestawy awaryjne. Są to zestawy ubrań, które można włożyć w ciemno (dosłownie: nawet gdy przepali się żarówka) i dobrze wyglądać.

Wybraliśmy podstawowe zestawy, które zawsze mają klasę:

1. Czarne spodnie + biała góra

Ulubionym zestawem elegancko ubranych kobiet są czarne spodnie — rurki, cygaretki czy garniturowe — oraz śnieżnobiała koszula lub bluzka.

Góra nie musi być prosta: minimalistyczny kolor daje swobodę kroju. Mile widziane są naszywane kieszenie z patkami, falbany, wiązania, zapięcia na karku, przezroczystości, warstwy.

Biała koszula i czarne spodnie to zawsze dobry pomysł

Leandra Medine, autorka bloga Man Repeller, przeprowadziła eksperyment, w czasie którego przez cały tydzień nosiła wyłącznie zestawy złożone z czarnych spodni i śnieżnobiałych koszul. Jest znana z ekstrawaganckiego stylu, dlatego bała się monotonii czarno-białych zestawów. Niepotrzebnie: okazało się, że dopiero narzucenie sobie reguł stroju daje pole do popisu (i miejsce na szalone buty, nowatorskie kroje, odważną biżuterię).

Wyglądała tak:

Man Repeller i jej czarno-biały eksperyment

Czarny dół i biała góra to bezbłędny zestaw na chaotyczne dni. Na co zwracać uwagę? Na czerni nic się nie ukryje, spodnie muszą być więc w nienagannym stanie. Pod białą bluzkę włóż beżową (jak Amerykanki) lub białą (jak Francuzki) bieliznę.

W dalszej części artykułu: młodsza siostra czerni oraz jak ubrać się rano w 30 sekund?

Czytaj dalej na blogu ->

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.