Poctivé odporúčania z praxe. Spísali sme ako sa to dá, aké služby využiť, koľko to stojí, aké máme skúsenosti a opísali sme konkrétnu prípadovú štúdiu eshopu s elektronickými a tlačenými knihami.

Až 60% eshopov, ktoré vzniknú neprežijú ani rok svojho fungovania.

Znie to ako jednoduchá a lákavá myšlienka, predávať v stovkách a pritom sedieť doma. Žiadna kamenná predajňa, žiadne predavačky, žiadne dodatočné náklady, žiadny sklad. Množstvo ľudí sa pohráva s myšlienkou vlastniť svoj eshop, množstvo ľudí to aj skúša, rastie počet eshopov, no rastie i číslo tých, ktorí to skúsili, no ďaleko nedošli. Na základe vlastných skúseností s prevádzkovaním eshopu a na základe skúseností s navrhovaním rôznych riešení ako sa dopracovať k eshopu vám ponúkame pár rád a názorov k tejto zaujímavej téme.

Mám čas, mám chuť, mám info, ako začať?


Mnohé firmy majú potrebu vytvárať rôzne projekty, ktoré podporujú našu spoločnosť. Sú to rôzne aktivity od malých finančných príspevkov až cez rôzne dlhodobé developerske projekty. Náš ďalší klient podporuje neziskové organizácie a mal chuť pomáhať ďalej a zároveň vytvoriť zaujímavý PR nástroj. Jeden z najväčších predajcov zdravotníckych pomôcok nás oslovil, aby sme vytvorili mobilnú aplikáciu, ktorá pomôže jeho klientom zaznamenávať si základné telesné funkcie. Cieľom bolo prispieť k uvedomeniu si potreby prevencie zdravotných ochorení.

Na klientove želanie sme vytvorili mobilnú aplikáciu Denník zdravia, ktorá umožňuje merať si tepovú frekvenciu, zaznamenávať krvný tlak, hmotnosť a merať spálené kalórie prostredníctvom merania srdcovej frekvencie počas fyzickej aktivity.


Dnes je na trhu také kvantum interiérových doplnkov, že je to skôr na zbláznenie ako na radosť zo zariaďovania. To platí i u podláh. Parkety, plávajúce, koberce, laminát …

Čo si vybrať? Keby som vedel ako to bude vyzerať… To nie je problém, vizualizujeme vašu podlahu a priamo vo vašom priestore.

Cieľom nášho ďalšieho projektu bolo pomôcť jednému z najväčších český predajcov podláh zvýšiť svoje predaje. A to prostredníctvom tabletovej aplikácie, ktorá umožňuje vizualizáciu vybranných podláh vo zvolenom priestore. Opäť bola aplikácia určená pre obchodníkov spoločnosti.

Používateľ odfotí miestnosť, vyberie si podlahu a aplikácia mu spracuje výsledný vizuál. Nahradí starú…


Obchodných zástupcov, dealerov, či obchodných cestujúcich využíva mnoho spoločností ako efektívnu cestu predaja. Je kľúčové nájsť človeka, ktorý má na takúto prácu potenciál. Človek, ktorý jednoducho a s ľahkosťou prezentuje cieľový produkt. Dokáže pochopiť zákazníka a rozumie výhodám produktu. K výbornému obchodníkovi patria aj kvalitné prezentačné materiály. To si uvedomuje i slovenská firma s medzinárodnou pôsobnosťou, ktorá úspešne podniká v oblasti predaja zdravotných pomôcok už vyše 20 rokov.

Firma využíva vyše 50 obchodníkov, ktorí pôsobia na Slovensku, Česku, Maďarsku, Rumunsku … Obchodníci predávajú zdravotnícke produkty a pri ich predaji vsadili na to najcenejšie, a tým sú referencie vlastných zákazníkov. Investovali…


Každý z nás sa snaží byť sám sebou, no naše cesty krížia ľudia, ktorí inšpirujú. Či je to v športe, v rodine, medzi priateľmi alebo v práci. Teraz sa nebudem zaoberať všetkými oblasťami, v ktorých mne inšpiratívni ľudia skrížili cestu, zameriam sa na prácu, na biznis sféru. Vymenujem ľudí a spoločnosti, ktoré sú pre mňa osobne inšpiráciou v tom, čo robia, a z ktorých sa snažím do become a Bedots.eu preniesť to najlepšie.

Niektoré priečky budú znieť ako klišé, ale čo narobím, keď som o nich čítal? Proste to človeka zasiahne v dobrom, či zlom. …


Dnes je módne, a možno to už upadá, byť startupom. Robiť produkt a služby, ktoré idú zmeniť svet. Je to krásne, ľahko sa na to ťahajú investori a s nimi peniaze. A to ja osobne vnímam ako hlavný problém. Dnes si ľudia zakladajú „garážové firmy“ (nazývané aj startupy) len preto, aby získali investíciu a mohli si vďaka tomu kúpiť Teslu. Dovolím si tvrdiť, že väčšina takto uvažuje. Je pár firiem, ktoré sa snažia skutočne priniesť hodnoty, zaplniť dieru na trhu, vytvoriť dlhotrvajúcu značku len preto, že si niečo všimli, čo ľuďom chýba, no ešte o tom nevedia.

Dnes sa dajú…


Na všetko dnes existuje mobilná aplikácia, cloudová služba, chytré online riešenie. Notifikácie o potrebných informáciách nám začnú vyskakovať aj na zápästí ruky. Rôzne úlohovacie (todo) alebo kalendárové služby ponúkajú už tak rozsiahle možnosti, že k nim treba rozsiahly návod na používanie.

Kam to celé vedie?

Podľa mňa k neustále rýchlejšiemu, no nezmyselnému ponáhľaniu sa zapadnúť do istého grafu výkonnosti. Čo tak sa vrátiť opäť ku koreňom a trochu spomaliť? Čo takto opustiť cloudové služby na úlohy a udalosti? Čo tak začať si plánovať veci na papier? Ja sa o to už dva mesiace úspešne pokúšam. …

become mobile

Sme vývojárske a grafické štúdio. Robíme weby, mobilné a webové aplikácie, hráme sa s grafikou a pomáhame klientom posunúť sa vpred. www.become.sk

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store