juliaasadi

Behzadalipour
1 min readAug 30, 2023

وقتی صحبت از گیاهان می شود، خرید نهال گردو پالیزگردو ها گیاهان جوانی هستند که اخیراً از بذرها جوانه زده اند. اگرچه آنها جوان هستند، اما هنوز با تمام قسمت هایی که برای رشد به گیاهان کامل نیاز دارند، کامل هستند. به همین دلیل است که از نهال ها اغلب برای تکثیر (یا رشد) گیاهان جدید استفاده می شود.

کاشت نهال مزایای زیادی دارد. یک مزیت این است که مراقبت از آنها نسبتاً آسان است. این به این دلیل است که آنها هنوز کوچک هستند و هنوز به پتانسیل رشد کامل خود نرسیده اند. به این ترتیب، آنها به اندازه گیاهان بالغ به آب و کود نیاز ندارند.

یکی دیگر از مزیت های نهال مقاومت بیشتر در برابر بیماری ها و آفات است. این به این دلیل است که آنها هنوز جوان هستند و برای مدت طولانی در معرض محیط قرار نگرفته اند. سیستم ایمنی آنها هنوز قوی است و هنوز توسط آفات و بیماری ها ضعیف نشده است.

در نهایت، نهال ها نسبت به خرید گیاهان بالغ هزینه کمتری دارند. این به این دلیل است که آنها را می توان از دانه رشد کرد که معمولاً بسیار ارزان است. از طرف دیگر، گیاهان بالغ را اغلب باید از مهد کودک یا مرکز باغ خریداری کنید.

بنابراین، اگر به دنبال افزودن گیاهان جدید به باغ، تکثیر یا خانه خود هستید، از خرید نهال گردو پالیزگردو استفاده کنید. مراقبت از آنها آسان، انعطاف پذیر و ارزان هستند. به علاوه، آنها یک راه عالی برای شروع سفر باغبانی شما هستند.

--

--