Komunikace s grafickým studiem může zabrat spoustu vyměněných e-mailů a telefonátů. Následující checklist vám pomůže snížit počet otázek na minimum.

Jakmile jste v situaci, že potřebujete připravit billboard, inzerci, banner, atd., máte v podstatě dvě možnosti.

  • víte, co přesně chcete
  • nevíte, co přesně chcete

Checklist: Víte, co přesně chcete

  1. Účel: prodat produkt, zvýšit brand, najít zaměstnance, … (pomůže nám to v rozmístění jednotlivých prvků)
  2. Materiály: outdoor, online bannery, inzerce v novinách, … (víme, co máme připravovat)
  3. Umístění: kde bude daný materiál vidět — na jakých konkrétních billboardech, či na v jakých konkrétních novinách (můžeme tak tomu daný vizuál přizpůsobit, můžeme se podívat do daných novin a vidět, jak tam s inzercí…


Koncem října roku 2018 se naše agentura Beneš & Michl zúčastnila veřejné soutěže Českého statistického úřadu na vytvoření logotypu a jednotného vizuálního stylu pro Sčítání lidu, domů a bytů 2021.

Image for post
Image for post

Nápad na účast přišel od jednoho z kolegů jako blesk z čistého nebe a my jsme si řekli proč ne? Interně jsme hlasovali, koho by tato zakázka zajímala a zároveň kdo by našel nějaký prostor ve svém nabitém rozvrhu. Výzvu nakonec přijali Honza a Kristýna.

Přihlášení do výběrového řízení

Přihlášku a zároveň návrhy jsme museli podat do 12. listopadu 2018 do 14:00, přičemž hodina byla striktní — v podmínkách soutěže bylo jasně uvedeno, že zadavatel nebere zřetel např. na zdržení dopravcem. …


Pivo proudí Českem, a o to více u nás na Plzeňsku. Přesvědčit jsme se o tom mohli začátkem roku 2018, kdy jsme byli osloveni, abychom vytvořili kompletně nový vizuál a vybudovali identitu pro farmářský rodinný minipivovar z Nepomuku Zlatá kráva. Tahle “tabula rasa” pro nás byla příjemnou výzvou (a později také odměnou v podobě pivních ochutnávek :-)).

Image for post
Image for post

Startujeme!

První osobní schůzka proběhla začátkem roku 2018, kde jsme získali potřebné informace. Naše projektová manažerka Jitka seznámila klienta s osvědčeným postupem pro vybudování nové značky. Klienta představovali dva mladí majitelé pivovaru Tomáš a Radovan, jejichž představy o identitě Zlaté krávy se na začátku mírně lišily. …


Přinášíme Vám seznam článků, kde se dozvíte zajímavé tipy na články ohledně STDC. Díky STDC dokáže marketér správně rozplánovat kampaň, její zacílení, obsah sdělení a zaměřit se na ty správné metriky pro vyhodnocení.

Tip #1: Základy STDC

Pro základní pochopení STDC je dobré absolvovat video kurz Online Marketingová strategie od Michala Krutiše. Tento kurz je zdarma a zabere 1 hodinu vašeho času.

Image for post
Image for post

https://www.seduo.cz/chytra-marketingova-strategie

Tip #2: Měření a vyhodnocování STDC.

Pro správné vyhodnocování STDC doporučujeme článek od Pavla Šabatky Měření a vyhodnocování STDC, který vyšel na Tyinternety.cz.

Tip #3: Jak vytvořit obsah pro STDC

O tom, že STDC je fajn, ale už je složitější vytvořit obsah píše Kateřina Foltánková na blogu Obsahové Agentury ve svém článku Jak využít STDC při tvorbě obsahu.

Tip #4: STDC v příkladech

Seznam připravil zajímavý článek s konkrétními příklady, jak využít STDC v praxi — rovnou s konkrétními kreativami.

Image for post
Image for post

https://www.seznam.cz/reklama/cz/obsahovy-web/stdc


Než pro někoho začneme tvořit, potřebujeme ho poznat.

Image for post
Image for post

Nejsme totiž agentura na jednu noc. Do zákazníka se musíme zamilovat. Zamilovat se do jeho práce, do jeho klientů. Proto se snažíme navazovat dlouhodobá partnerství.

Mějte svého zákazníka rádi.

Pak pro něj budete rádi tvořit a z celé spolupráce získáte mnohem lepší pocit.

A ten se samozřejmě promítne i do výsledku vaší práce.

— —

Toto je ukázka z připravované knihy Pinkrules, kde shrnujeme rady od našich zákazníků za dobu více než 10 let. Přidejte se do našeho seznamu a budete mezi prvními, kdo se dozví o další přidané ukázce. :-)


Jednání je jako rande a vyžaduje řádnou přípravu. A je jedno, jestli je první, druhé nebo padesáté.

Naladit se na jednání zvládnete v několika krocích:

Určete si cíl jednání

Jde o seznamovací schůzku? Je cílem se představit? Je cílem prodat? Je cílem nadchnout někoho pro svou věc? Je cílem navázat další spolupráci? Mějte v tom jasno.

Image for post
Image for post

Lustrujte, lustrujte a lustrujte

Před prvním jednáním si trošku zahrajte na Sherlocka Holmese. Snažte se o firmě zjistit naprosto vše, co jde. Na webu a v článcích nebo v obchodním rejstříku, abyste věděli, jak se firmě finančně daří.

Zjistěte maximum i o lidech, se kterými se máte setkat. …


Někdo práci spíchne raději blbě, než aby ji vůbec nedodal. My to máme naopak.

Image for post
Image for post

Když se do něčeho pustíme, chceme to dělat pořádně. Ať tvoříme logo, prezentaci, web nebo článek na blog, vše vypustíme do světa až ve chvíli, kdy je práce skutečně (a pořádně) hotová.

Může se stát, že člověk přijme zakázku, na kterou není velký rozpočet, nebo je málo času. To ale nesmí ovlivnit kvalitu!

Proč?

Nikdo se už v budoucnu nebude zajímat o to, za jakých podmínek jste zakázku realizovali. Měli jste málo času? Nízký rozpočet? To je váš problém. Hodnotí se výsledné dílo.

Očekává se kvalita.

A kde kulhá kvalita, tam přijde špatné jméno. Proto svou práci nikdy nesmíte odfláknout. …


Image for post
Image for post

Za dobu 10 let jsme z malého grafického a webového studia Beneš & Michl vybudovali 20 člennou agenturu, která se dlouhodobě stará o cca 50 klientů s mezinárodním přesahem. Máme stabilní cashflow, stabilní tým a spoustu energie být silnou konkurencí jiným velkým hráčům na poli webů a grafiky v ČR.

Tak, jak nás klienti časem vychovávali, postupně jsme si zaznamenávali každou jejich radu. To vše jsme sepsali do knihy s názvem Pinkrules.

Víme, co fungovalo, víme, co byl totální propadák.

Název knihy jsme zvolili podle naší firemní barvy (růžové :-)). Tato kniha vyjde koncem roku 2019 (aktualizováno :-)), a jejím cílem je pomoct každému začínajícímu podnikateli (zámeřně píšeme podnikateli, ne startupistovi).

Brzy vám budeme postupně ukazovat úryvky z jednotlivých kapitol.

Jste zvědaví?

Pokud máte zájem být mezi prvními, kdo knihu spatří, přidejte se do našeho seznamu :-). A jako bonus ke knížce dostanete malé překvapení.

Jdete do toho s námi?


Golf Park Plzeň se oblékl do nového brandu. Začátkem roku 2016 jsme byli osloveni o rebranding, který zahrnoval tvorbu nové značky — návrh nového názvu, loga, vizuální identity, ale i webových stránek. Posuďte sami, jak se nám to povedlo.

Proč to všechno vlastně?

Prvotní záměr počítal zejména s vytvořením a převzetím správy nového webu spolu s modernizací loga. Po několika úvodních schůzkách však následovalo dlouho očekávané setkání s majiteli, na kterém nám představili celkovou vizi společnosti. Společně jsme dospěli k názoru, že změna bude daleko zásadnějšího rázu — nepůjde pouze o nový web a logo, ale o kompletní rebranding, včetně změny názvu.

Image for post
Image for post

Aktuální brand Golf Park Plzeň totiž nevyhovoval nové…


Image for post
Image for post

Potřebujete vykřesat ze svého týmu to nejlepší a bez otřesu mozku srazit hlavy dohromady natolik efektivně, aby vznikl ojedinělý nápad na logo, kterým si získáte klienta? Vyzkoušejte workshop! Za jedno odpoledne možná zvládnete přijít s myšlenkou, nad kterou by si jeden kreativec lámal hlavu týden. A ještě se u toho pobavíte.

Metoda, kterou vám představíme, má celkem šest kroků a vychází z principu human centered design.

Abyste se do workshopu mohli pustit, je potřeba dodržet následující podmínky:

  1. Na zadání musí pracovat minimálně dva týmy.
  2. Je potřeba přesně dodržet časový harmonogram. Když jsou jednotlivé týmy pod stresem, vznikají nejlepší nápady.

Příprava před workshopem

1. Nastiňte klientovi svůj plán

Seznamte klienta s tím, že pořádáte workshop, a ideálně se ho snažte přímo zapojit do samotného procesu. Pokud se nebude chtít zúčastnit, připravte ho na to, že může očekávat váš telefonát a případné otázky. …

About

Beneš & Michl

Branding & Website agency. Our porftolio: www.b-m.cz

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store