Bedava Vatandaşlık Veren Ülkeler

Türkiye’den sıkıldınız mı? Avrupa vatandaşlığı size çok zor geliyorsa bir de bu listedeki ülkelere bakın. Bedava vatandaşlık veren ülkeler.

hangi ülkeler bedava ve ücretsiz vatandaşlık hakkı tanıyor?
Photo by Brett Zeck on Unsplash

Sizi hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama hiçbir ülke size ücretsiz vatandaşlık vermeyecek ama size hangi ülkeye kolayca göç edebileceğinizi söyleyebilirim.

İşte Türkiye’den göç etmek için en kolay ülkelerin listesi. Hepsi birbirinden mükemmel ülkeler. Her şeye ekonomi olarak bakmanızı önermiyorum.

Belize Vatandaşlığı

Orta Amerika’nın doğu kıyısına dayanan bu ülke, bir kişinin ülkede beş yıl kalması durumunda daimi ikamet etmesine izin veriyor. İstekli vatandaşın, ülkenin yaşam tarzına ayak uydurabileceklerini kanıtlamak için ayda 2000 dolarlık bir banka bakiyesi olması gerekir.

Ekvador Vatandaşlığı

Ekvadorlu olmak için sadece 1000 dolara ve temiz bir sabıka kaydına ihtiyacınız var. Üstelik 3 yıl içerisinde sadece 90 gün yurt dışına çıkılabilmektedir. Başvuru sahibi ayrıca ayda 800 dolar gelir göstermek, Ekvador bankasından bir CD’ye 25000 dolar yatırım yapmak veya 25000 dolar gayrimenkul yatırımı yapmak zorundadır.

Seyşeller Vatandaşlığı

Seyşeller’de oturma izni almak, kişi başına 12.500 USD (150.000 Seyşeller rupisi) maliyeti olduğundan biraz pahalıdır. Ayrıca, umutlu bir sakinin Seyşeller’in ekonomik, sosyal veya kültürel yaşamına katkıda bulunmak için fırsatları keşfetmesi gerektiğini söyleyen bir koşul var.

Panama Vatandaşlığı

Tıbbi testleri geçtikten ve ülkede 5 yıl yaşadıktan sonra Panama, 5 yıl sonra yenilenebilir bir daimi ikamet belgesi verir. Ek olarak, bir Panama vatandaşıyla yasal, geçerli bir evlilik, kalıcı oturma iznine yol açabilir. Üstelik 50 dost ulustan birinin vatandaşıysanız da bu ülkeden direkt olarak kalıcı oturum izni alma şansınız var.

Paraguay Vatandaşlığı

Paraguaylı bir banka hesabına 5.200$ yatırdıktan sonra Paraguay’da evinizi arayabilirsiniz. Yani oturum hakkı alıyorsunuz. Üç yıllık bir bekleme süresinden sonra, vatandaşlık başvurusunda bulunabilir ve daha sonra bir yıllık onay için gidersiniz.

Not: Bu ülkelere göç edilebilir, ancak bu ülkelerin pasaportu ile diğer gelişmiş ülkelere gitmek zordur.

--

--

human developer.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store