Kimdir? Nedir? Ne Değildir?

Merhaba 👋

Blogumu tamamıyla Medium’a taşıyor olmanın heyecanı içerisindeyim bu aralar. Önümüzdeki günlerde aktif olarak uğraştığım veya geçmişte uğruna çalıştığım projelerimi anlatan kısa kısa yazılar yayınlayarak Medium profilimde kendim için bir genel resim oluşturmayı planlıyorum.

Yazmak, deneyimlerimi insanlarla paylaşmak ve bir nebze de olsa insanları etkilemek, insanların hayatlarına dokunmak gerçekten çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden kişisel yazılarımı ve deneyimlerimi profilimde, teknoloji ve girişimcilik odaklı yazılarımı Dijital Fikirler’de, özgeçmişimi LinkedIn’de yayınlamayı hedefliyorum.

Daha önce birkaç kez bu serüvene girişsem de hayalimdekini hayata geçiremeyince yapmaktan çabuk vazgeçmiştim maalesef. Bu sefer neler ile karşılaşacağımızı hep beraber okuyup göreceğiz…

My name is Boz, Berk Boz

Kimdir? Neyin nesidir?

Ben Berk, İzmir Atatürk Lisesi’nde son sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 5 yıldır -takriben 12 yaşımdan bu yana- dijital medya ve girişimcilik ile yakından ilgileniyorum. Aynı zamanda birçok startup’da product manager, growth hacker, marketing manager gibi çeşitli görevler aldım ve almaya devam ediyorum.

Birçok organizasyonda ise gönüllü olarak yer alıyorum ve elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum, önümüzdeki günlerdeki yazılarımda detaylı olarak projelerimi ve gönüllü çalışmalarımı açıklayacağım ancak kısaca bahsetmek gerekirse; Young Guru Academy, MinorPreneurs, Hack’nBreak, Birleşmiş Milletler gibi oluşumları sayabilirim.

Hayattaki en önemli amaçlarımdan biri, kendimi keşfetmek ve sınırlarımı zorlamak. Tutkumu belirleyebilmek ve hayallerimi gerçekleştirebilmek için okul ve uykudan arta kalan vakitlerimde -günde yaklaşık 9–10 saat civarı- neredeyse sürekli olarak çalışıyor, okuyor ve araştırma yapıyorum.

Bu dünyada herkesin farklı bir karakteri ve amacı var. Ancak önemli olan tutkumuzu ve hedeflerimizi belirleyerek o konuda başarıya ulaşana kadar azimle çalışmak ve tabiri caizse o hayali çekip koparıp almak…

Girişimcilik ve teknoloji benim için vaktimi keyif alarak harcayabildiğim nadir tutkularımdan sadece birkaçı; girişimciliğin bize sunduğu yeni fırsatlar ve birçok yeni insanla tanışma, yüzlerce hikaye dinleme imkanı beni oldukça heyecanlandırıyor. Şu sıralarda kendimi growth hacking başta olmak üzere iş geliştirme odaklı yetiştirmeye ve geliştirmeye çalışıyorum. Bu süreçte Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli ismin ve startup’ın desteğini almayı başardım diyebilirim. Bu isimlerden de ilerleyen yazılarımda bahsedeceğim.

Ayrıca yazı yazmak ve seyahatlere çıkmak haz duyduğum başlıca uğraşlarımdan. Bugüne kadar sanat, teknoloji, girişimcilik, edebiyat ve müzik odaklı birçok platformda yazarlık tecrübem oldu. Bu yazılarımın bir kısmına daha önce yayınladığım yazım üzerinden ulaşabilirsiniz. 2018 itibariyle tüm yazılarımı Medium’a ve newsletter’ıma taşımak, belirli bir kitleye hitap edebilmek istiyorum.

Özellikle 2017 yazında çokça önem verdiğim seyahat tutkumu fazlasıyla pekiştirme şansı yakaladım. Çadırımı alarak Ege’nin bir kısmını kamp yaparak gezme ve görme fırsatı elde ettim, ayrıca İstanbul’un tarihi ve kültürel güzelliklerinin tadını çıkardım. Üstelik tüm bunları kız arkadaşım ile birlikte yalnız başıma yaptığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Benim için gerçekten inanılmaz bir tecrübe oldu. Tüm bu serüvenlerin bır kısmını oluşturduğum bir Instagram hesabından takipçilerimle paylaşmaya çalışıyorum. 2018 yazının planlarını şimdiden yapmaya başladım diyebilirim…

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim! Yeni yazılarımda görüşmek üzere…