Şşş ! Kızlar Bağırmaz

Filmin konusu adından da az çok tahmin edebildiğimiz Pedofili..Ailelerin çoğu zaman anlamadığı,anlasa bile aman rezil oluruz deyip sesini çıkartmadığı çocuklara karşı yaşanan taciz olayları maalesef iç acıta acıta anlatılmış.Rahatsız edici sahneler yok ama yönetmen izleyiciye bırakmış olsa da anlatılanlar can yakıyor tabii.Bir çocuğun zaten küçükken yaşadığı olaylar karakterini oluşturur.Bir de böyle ağır bir şeyse yaşanan tabii ki tüm hayatını etkiler.Shirin karakteri de hayatın boyunca kaçmaya çalıştığı bu duruma sonunda düğün gününde karşılaştığı bir olayla tepki veriyor

Şirin birkaç saat sonra evlenecektir ancak umulmadık birşey olur ve bir adamı öldürür. Bu suçun sebebi, Şirin’in kâbus dolu çocukluğunda gizlidir. Sır düğümleri bir bir çözülür ve asıl soru ortaya çıkar: “Gerçek Suçlu Kimdir?” Film, toplumun yarası çocuk istismarı konusunu ele almaktadır.

Dünya meşgaleleri yüzünden çocukları ile ilgilenmeyen anne-babalar..
Şehvetleri yüzünden masumların hayatlarını karartan sübyancılar..
Dile düşmemek için şikayetten kaçınan sözde onur(!) düşkünü aileler..
Aşık olup da hayata tutunan ve hayata tutunduran vefalı gençler..
Ve İslami-ilahi adaletin peşinden giden avukat ve polisler..

KIZLAR BAĞIRMAZ! adlı ciğerleri dağlayan bu İran filmi, hazin bir vakaya el atıp, toplumun her kesimine hitap etmekte ve çok güzel bir toplumsal mesaj vermektedir.
Mutlaka izlenmeli.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.