Sosyal Medyadaki Psikolojik Savaş

Türkiye’de muhalif medya susturulmuş ve sindirilmiş haldeyken sosyal medyadan başka mecrası kalmayan insanların sosyal medyadaki etkinliğini düşürmek iktidar için çok kritik öneme sahip. Aktroll’ler her mecrada sistematik olarak psikolojik savaş sürdürüyorlar. Aktroll’lerin cephesinin gerisinde savcı ve polis desteği bulunuyor ve gerçek güçlerini buradan alıyorlar.

Aktroll’lerin Görevleri
 1- Şok emici görevi yaparak muhalif enerjiyi absorbe etmek
 2- Ortaya çıkan her türlü bilgi ve belgeyi itibarsızlaştırmak
 3- Korku yayarak muhaliflerin sinmesini sağlamak
 4- Muhalif rolü yaparak 
 -a: Umutsuzluk aşılamak
 -b: Muhalif enerjiyi başka yönlere taşımak
 -c: Yalan haberler yayarak muhalefeti küçük düşürmek
 5- Her mecradan bilgi toplayıp olası muhalif hareketleri önceden tespit etmek
 6- Otosansüre yöneltmek
 -a: Mümkün olan kişileri savcılıklara şikayet ederek
 -b: Savcılar tarafından haksız olarak mağdur edilmiş kişi rolü yaparak
 -c: Muhalif bireylere düşünce suçu bilincini yerleştirerek

Aktroll’lerin en büyük başarısı korkuyu yeterince yayabilmek oldu. Tayyip Erdoğan için artık gözünün üstüne kaş var demek bile hakaret suçundan hapsi boylamakla sonuçlanabiliyor. Şu an hakaret ile muhalefet arasındaki çizgi silikleştirildi ve muhalifler korkmadan eleştiri yapamıyor.

Her gün bu savaşta yol aldılar her gün cephede biraz daha ilerlediler. Şu an o kadar ilerlediler ki artık cephe muhaliflerin beyninin içine kadar girdi. Muhaliflerin daha tek bir söz söylemeden söyleyeceklerinin sonuçlarını düşünerek süzgeçten geçirdiği yer cephenin başaladığı yer.

Bu daha bir başlangıç başkanlık sisteminden sonra korku iklimi hayallerimizin ötesine geçecek.

Savaşabiliriz

Sistematik psikolojik savaşla savaşmanın yolu da sistematik olmalı. Onların arkasında hukuğun adaletsiz gücü var bizim arkamızda gerçekler. Onların arkasında iktidarın gücü var bizim arkamızda gerçekler. Onların arkasında yalanlar var bizim arkamızda gerçekler. Psikolojik savaşın temelinde propaganda yatar. Hiçbir psikolojik savaş gerçeklere karşı direnemez.

Tek yapmamız gereken organize olmak. Her birimiz bir yerlere yazılar yazıyoruz, konuşuyoruz. Sistematik çalışmadığımız için enerjimizin %90ı tamamen boşa gidiyor. Sosyal medyada lider konumu ele almak için bilginin üretimi, sunumunun hazırlanması (imaj, video, ses), pazarlanması ayrı ayrı ekipler tarafından sistematik olarak yapılmalı. Bu şekilde tüm halka ulaşıp başkanlık sistemini engelleyebiliriz.

Katılmak için: beyaztavsan[@]tutanota.com