Google Analitik

Google Analitik Nedir, Faydaları Nelerdir?

birNC Ajans’a göre ölçülebilirlik, eylem stratejilerinin geliştirilmesi için oldukça önemlidir. Rekabetin giderek artması, ölçülebilirlik sağlayan teknolojilerinin kullanımını arttırdı. Bu sayede veri elde etme ve verilerin strateji belirleme çalışmalarında kullanımı da yaygınlaştı. Google Analitik, bu kapsamda web sitelerin ölçülmesini sağlayan önemli bir araçtır. Aracın ücretsiz bir şekilde sunulması ve başarılı analizlerin yapılabilir olması kullanımını önemli bir hale getirdi.

Web sitesine sahip olup Google Analitik ile tanışmayan ve Google Analitik Kodu’nu sitesine eklemeyen var mı acaba! Varsa şunu bilmeliler: Öyle istatistikler, öyle analizlerden kendilerini mahrum ediyorlar ki! Google Analitik kullanmadıkları her an kaybettiklerini bir bilebilseler! Boşuna harcadıkları zamanı bir anlayabilseler!…Google’un yönergelerine uygun iyi bir ★ web tasarım çalışması yapılmış olan web sitesi sahiplerine Analitik uygulamasıyla sitelerinin ziyaretçileri ve bu ziyaretçilerin hareket tarzları hakkında çok önemli bilgiler veren dünya devi Google, bu sayede neredeyse dünyadaki tüm firmaların internet pazarlama stratejilerine yön vermektedir.

Google Analitik tarafından sağlanan 3 önemli fayda! Google analitik tarafından web sitelerine sağlanılan o kadar çok fayda varki! Hepsinden burada bahsetmek mümkün değil. Sadece 3 en önemli özelliğinden bahsederek, analitik aracının neden kullanılması gerektiğini de cevaplamış olacağız.

Hemen Çıkma Oranı: Google analitik, gerçek zamanlı izleme imkanı sunar. Tüm verileri hesaplar ve kayıt altına alır. Hesaplanan veriler arasında hemen çıkma oranı oldukça önemlidir. Eğer sitenizin hemen çıkma yüzdesi yüzde 100’lere ulaşmışsa, alarm durumuna geçilmelidir. Çünkü bu durum, Google arama sonuçlarında da düşmenize neden olacaktır.

Sitede Geçirilen Ortalama Süre: Hemen çıkma oranının artması, ortalama geçirilen süreyi de etkilemektedir. Bu durum site içeriklerinizde bir problem olduğunun göstergesi olabilir. ya da site açılma hızında. Bir başka sebep olarak ise, yanlış SEO uygulamaları sebebiyle yanlış ziyaretçilerin çekiliyor olmasını düşündürebilir. Tüm bunların cevabını Google analitikten anlamak mümkündür.

Yeni Ziyaretçi Yüzdesi: Sitenizin kazandığı yeni ziyaretçileri gösterir. Sürekli eski ziyaretçilerin sitenize gelmesi sadık ziyaretçi bakımından iyi addedilse de, yeni ziyaretçi kazanma oranının düşük olması, zararlıdır. İyileştirme için çalışma yapılmalıdır.

Bu yazı Google Analitik ile ilk defa tanışanlar için birNC Ajans tarafından hazırlanmıştır. Unutmamak gerekir: Google analitiği tam olarak anlatabilmek için 9.999.999.999 sayfa makale yazsak yine yetmeyecektir :)

Faydalı Linkler:
 █ Google Analitik hakkında çok detaylı bilgi almak için birNC’nin Google Analytics Nedir, Ne İşe Yarar? yazısını okuyabilirsiniz.

Web Site Trafik Analizi bilgileri yazısını da okuyarak bu konuya mukabil en önemli bilgileri keşfedebilirsiniz. Tıkla>> https://birnc.blogspot.com.tr/2017/07/web-site-trafik-analizi.html

İşlerinizde başarılar dileriz.

— — — — — — — — — — — — — — -
birNC Ajans® | Türkiye’nin WEB TASARIM markası
www.birnc.com.tr