Baş Ağrınızı Biraz Olsun Azaltacak 6 Doğal Yöntem

Baş Ağrınızı Azaltacak 6 Doğal Yöntem

Biz insanların en çok şikâyetçi olduğu rahatsızlıklardan biride baş ağrıları olmaktadır. Bir de o ağrı günün sabahında başlarsa.Şimdi baş ağrınızı azaltacak 6 doğal yöntemi sizlere sunacağız.
( Tabi ki öncesinde doktor muayenesi ve tavsiyeleri göz önünde bulundurun.)

1. Başınız İçerisinde Ki Baskıdan Kurtulun: Bunu yapabilmeniz için bir adet kaleme sahip olmanız yetecektir. Öncelikle kalemi dişlerinizin ortasına alın ve sıkıştırın. Fakat bu işlemi güçlü bir şekilde yapın. Unutmayın ki alt çene bölgenizin daha serbest kalacak olması basıncı azaltacaktır. Buda ağrı dinmesine neden olacaktır.

2. Sıcak Su Kullanımını Eksik Etmeyin: Bu şekilde sıcak su kullanımı için en basit yöntem ayaklarınızı sıcak suyun içine koymak ve buz poşetini ensenize masaj yapar şeklinde ovalayarak sürün. Bu durum sayesinde soğuk ve sıcak suyun etkisiyle vücudunuzda ki kan dolaşımı daha seri olur ve baş ağrınız ortadan kalkar.

3. Buz Kullanın: Bir miktar buz parçasını tüm gücünüz ile sıkın. Unutmayın ki bu durumda elinizin soğuk olması en önemli konu olmaktadır. Çünkü buzun elinizi soğutması ağrı durumunuzu yükseltir ve baş ağrısını hissetmeme durumu başlar.

4. Zencefil Bu Konuda En Büyük Yardımcı: Taze olan zencefil ya da toz halinde olan bir zencefili belirli miktarda bir su içerisine ilave ederek için. Zencefilin yoğun bulunan aroması kan dolaşımını arttırır ve anı zamanda damarları genişleterek ağrınızı yavaş yavaş kesecektir.

5. Kuru Yemiş Tüketin: Özellikle badem kullanarak içerisinde ki etkin maddelerden dolayı baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

6. Nane Ve Limon Kullanımı: Bir adet limonun suyu ile 4 yaprak kadar naneyi bir su bardağının içine koyun. Daha sonrasında ise bezden yardım alarak suyu ile bezi ıslatın ve alnınızda bir süre bekletin.