Masažas — ką reikia žinoti prieš vizitą?

Bookin.lt
Bookin.lt
May 2, 2017 · 2 min read

Masažo rūšių yra ne viena, todėl prieš apsilankant pas specialistą reikėtų pasidomėti apie jų pagrindinius skirtumus. Šiame straipsnyje apžvelgsime du pagrindinius masažų tipus — klasikinį ir giluminį bei pateiksime specialisto Aleksandro patarimus.

Klasikinis masažas
Klasikinis masažas tai vienas populiariausių masažų tiek Lietuvoje tiek visame pasaulyje. Šis masažas dar dažnai vadinamas gydomuoju. Jis rekomenduojamas žmonėms kurie susiduria su daug streso, dirba sėdimą darbą, sergantiems stuburo, sąnarių, širdies bei kraujagyslių ligomis. Taip pat, ši procedūra taikoma estetinėje medicinoje, norint panaikinti riebalines sankaupas. Sportininkai po didelių raumenų apkrovų naudojasi klasikinio masažo procedūra norėdami pašalinti pieno rūgštis ir taip greičiau atstatyti organizmą. Masažą sudaro penki elementai:
· Glostymas — nuraminantis, padedantis atsipalaiduoti.
· Maigymas — tikslingai suspaudžiamos tam tikros raumenų grupės. Tai priverčia vienus raumenis įsitempti, kitus atsipalaiduoti. Gerinama ne tik raumenų, bet ir nervų sistemos veikla.
· Trynimai — atliekami pirštais, delnais ar dilbiu. Stimuliuoja kraujotaką.
· Vibracija — atliekama stuksenant per raumenis delno šonu. Gerina kraujotaką.
· Pasyvūs judesiai — lankstomos, masažuojamo asmens galūnės.

Apibendrinus, klasikinis masažas atpalaiduoja, gydo bei padeda atsistatyti organizmui.

Giluminis masažas
Kita masažo rūšis, tai giluminis masažas. Šis masažas atliekamas kvalifikuoto specialisto, kuris specialia technika išjudina giliai po oda esančius raumenis ir sausgysles. Ši procedūra nėra maloni ar atpalaiduojanti kaip klasikinis masažas. Neretai po šio masažo jaučiamas minimalus skausmas, o netinkamai atliekama procedūra gali ir sužaloti. Todėl dažniausiai žmonės turintys rimtas nugaros problemas ar sportininkai norėdami pagreitinti traumų gijimą renkasi šio masažo rūsį.

Terapeuto Aleksandro patarimai
Aleksandras kuris, jau 9 metus dirba masažo terapeutu Vilniuje, sako, jog dažniausiai žmonės pas jį apsilanko su nugaros bei kaklo problemomis. Specialistas naudoja, mūsų anksčiau aprašytas, klasikinę bei giluminę masažo technikas, priklausomai nuo žmogaus problemų. Norint pasiekti norimų rezultatų, Aleksandras, rekomenduoja 6–10 apsilankymų kursą su vienos ar dviejų dienų pertraukomis tarp procedūrų. Gydimo kursas užbaigiamas jogos terapijos pagalba.

Daugelis, Aleksandro, klientų apsilanko sulaukę rekomendacijų iš draugų, pažįstamų. Su kiekvienu klientu, specialistas dirba individualiai, suteikia jiems patarimų bei prisitaiko prie jiems patogaus laiko, todėl daugelis klientų apie specialistą atsiliepia labai teigiamai. „Labai, labai patiko! Aleksandras kreipia daug dėmesio į smulkmenas ir visada paaiškina, ką ir su kokiu tikslu daro. Masažas ne tik atpalaiduojantis, bet ir jaučiasi išliekantis poveikis kitomis dienomis. Ačiū!“ — atsiliepia Antonas, po apsilankymo.

Bookin.lt rekomenduoja apsilankyti pas Aleksandrą!

Laisvės pr. 77D, Vilnius
www.facebook.com/massage.alexander.kan

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade