128 Followers
·
Follow

Dijital Pazarlama Ajansı Ne Yapar?

Dijital pazarlama ajansının sunduğu en önemli hizmetlerden biri, yatırım getirinizde istikrarlı ve güvenilir bir artıştır. Daha yüksek yatırım getirisi tek bir anlama gelir: daha yüksek kar.

Sık sık pazarlama dünyasının değiştiğini duyarsınız. Doğru ama hepimiz bu ifadeye biraz farklı bakmalıyız.

Çünkü; pazarlama dünyası kökünden değişti.

Bu aslında pazarlamanın nereye gittiğini tahmin etme meselesi değildir çünkü şu anda tam içerisinde yaşıyoruz. Geleneksel pazarlama, eskiden olduğu gibi kitlelere ulaşmakta başarısız oluyor. Geleneksel pazarlama, altın çağında bile hassas bir yaklaşım olarak görülmüyordu. Bu bir sayı oyunuydu, artık işe yaramayan bir oyundu. Gazeteler ve dergiler artık modası geçmiş durumda ve TV ve radyo büyük ölçüde azalmaktadır.

Onun yerine dijital pazarlama yükseliyor, ya da bizim deyimimizle gerçek “pazarlama”. Basitçe ifade etmek gerekirse, bugün ve öngörülebilir gelecek için bir işletmeyi pazarlamanın en etkili yolu artık dijital pazarlamadır.

Şirketiniz için geleneksel pazarlama stratejilerini uygulamak, eski FM radyonuzu patlatmak ve birkaç istasyon seçmenizi ummak gibidir. Dijital pazarlama, en sevdiğiniz şarkıyı doğrudan mobil cihazınıza aktarır. Belirli bir kitleyi hedefler ve ideal potansiyel müşterileri ve alıcıları 7/24 size gelir.

Dijital Pazarlama nedir?

Dijital pazarlama, veri odaklı ve teknoloji aracılığıyla hedeflenen marka tanıtımıdır.

Dijital Pazarlama” genel terimi, mobil uygulamaları, podcast’leri ve diğer dijital medya biçimlerini kapsayabilirken, internet, dijital pazarlamacının elindeki tüm araçların ve kanalların merkezidir.

Dijital pazarlama son derece organize, yüksek hedefli ve gerçek zamanlı olarak ölçülebilir sonuçlar verir.

Hiçbir tahmine dayalı çalışma yoktur. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için stratejiler sürekli olarak test edilir. Sonuçları anında ölçebilir ve strateji ayarlamalarını uygulayabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın yolu budur. Bunu yeniden ifade edeyim. Markanız için pazarlama faaliyetlerini yürüten çok yetenekli bir dijital pazarlama ajansınız olduğunda dijital pazarlamanın yolu budur.

Dijital Pazarlama Ajansı nedir?

Bir dijital pazarlama ajansı, genellikle dijital dünyadaki sonuçlara dayalı pazarlamaya odaklandıkları için geleneksel pazarlama ajansınızdan farklıdır. Ölçülebilir pazarlama ve yatırım getirisi ise oyunun adıdır.

Meşru bir dijital pazarlama ajansı, pazarlamayı “başlatın ve dua edin” yapmaz. Radyo veya TV spotları ve dergi reklamları geride kaldı. Onların yerine ölçülebilir sonuçlar sunmak için sıfırdan birlikte çalışan bir strateji uzmanları, dijital pazarlama danışmanları, reklamcılar ve geliştiriciler ekibi geliyor. Dijital pazarlama ajansı, bir marka geliştirme ve potansiyel müşteri yaratma motorudur.

Dijital Pazarlama Ajansı ve Pazarlama Ajansı

Pazarlama ajansları, genellikle geleneksel veya sadece yaratıcı girişimleri zorlayarak, pazarlama hattının her iki tarafında hala dans ediyor. Şirketler güzel bir web sitesi ister, ancak aynı zamanda ziyaretçileri olası satışlar veya satın almalar gibi sonuç odaklı sonuçlara dönüştüren bir web sitesine ihtiyaçları vardır. Ne yazık ki, birçok pazarlama ajansı her ikisini de sağlayacak bilgi birikimine veya dahili beceriye sahip değil.

Bir Dijital Pazarlama Ajansının Yapması Gerekenler

Artık dijital pazarlama ajanslarını süper kahramanlardan oluşan ekipler gibi seslendirdiğime göre, muhtemelen tipik olarak ne yaptıklarını merak ediyorsunuzdur. Dijital ajansların odaklandığı en önemli üç alanı gözden geçirelim.

* Dijital Pazarlama Ajansları İşinizi Geliştirir

Harika bir dijital pazarlama ajansı, pazarlamanızı yukarıdan aşağıya devralma araçlarına sahiptir. Başlangıç ​​olarak, iş uzmanlıkları markanızın ihtiyaçlarını değerlendirmelerine ve karı en üst düzeye çıkaran güçlü bir strateji geliştirmelerine olanak tanır.

Verimliliği ve üretkenliği artırmak için şirketinizle birlikte çalışacaklar. Onların yardımıyla hedeflerinizi daha iyi tanımlayacak ve ölçülebilir hedefler koyacaksınız.

Ayrıca, verilere ve hedeflemeye odaklanmak, hedef alıcınızın net bir tanımını gerektirir ve bu, genellikle şu anda mevcut olan şirketlerin sahip olduğundan daha spesifiktir. Bir dijital pazarlama ajansıyla çalışırken, ideal alıcınızın tam olarak kim olduğunu belirler ve satın alma yolculuğunu analiz edersiniz. Dediğim gibi, dijital pazarlama oldukça hedefleniyor.

Hedefinizi iyi tanıdığınızda, ideal alıcınızla doğrudan konuşmak için mesajınızın ve avantajlarınızın ne olması gerektiğini belirleyeceksiniz. İdeal alıcınızla uyumlu olduğu için benzersiz satış teklifiniz, şirketinizden satın alan kişilerle bağlantı kuran şeydir.

* Dijital Pazarlama Ajansları Markanızı Online Olarak Yönetin

Dijital pazarlama çevrimiçi varlığınız etrafında döndüğünden, bir dijital pazarlama ajansı çevrimiçi merkezinizi geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışacaktır. Bu, birçok şekilde olabilir ve genellikle olur.

Oldukça etkili, alıcı odaklı bir web sitesi, markanızı çevrimiçi olarak sergilemenizi sağlar. Oradan bir dijital pazarlama ajansı, ideal alıcılarınıza ulaşmak için hangi platformların ve kanalların kullanılması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yetenekli bir dijital pazarlama ajansı, marka otoritenizi ve uzmanlığınızı çevrimiçi olarak oluşturmanıza olanak tanıyan içerik oluşturarak şirketinizi bir pazar lideri olarak konumlandıracaktır. Gerçek uzmanlar olarak, bir ajans ekibi, mümkün olan en iyi organik arama sıralamasını sağlamak için en modern ve etkili içerik stratejilerini uygulayacaktır.

Geleneksel pazarlamanın sunmayı umabileceği her şeyin ötesinde bir pazarlama ROI’si sağlayan uzman sosyal medya pazarlama stratejileri oluşturacak ve uygulayacaklar. Sosyal medya, iyi yapıldığında, kanalın bağlamına odaklanacak ve yine de genel pazarlama stratejisine uyacaktır.

* Dijital Pazarlama Ajansları Yatırım Getirisini Artırıyor

Bir dijital pazarlama ajansının sunduğu en önemli hizmetlerden biri, yatırım getirinizde istikrarlı ve güvenilir bir artıştır. Daha yüksek YG, bir şey, daha yüksek kar anlamına gelir.

Dijital pazarlamada yerleşme yok. İyi bir dijital pazarlama ajansı, yatırım getirinizi artırmak ve genel etkinliğini artırmak için stratejisini test etmeyi ve yeniden çalışmayı asla bırakmayacaktır.

Dijital pazarlama ajansları, web sitenizin trafiğini değerlendirir, yatırım yapmak için en iyi çevrimiçi platformları belirler ve pazarlama faaliyetleriniz ile sağladıkları sonuçlar arasındaki dengeyi sürekli olarak korur.

Bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak, daha fazla potansiyel müşterinin müşterilere dönüşmesi anlamına gelir. Bu, uzun vadeli satış büyümesi anlamına gelir.

Düşünülmesi gereken bir şey daha var: Bir dijital pazarlama ajansının yaptığı her şeyi yapmak, kendi dijital pazarlama departmanınızı oluşturmak için bir pazarlama stratejisti, pazarlama yöneticisi, tasarımcılar, metin yazarları ve geliştiriciler tutmanızı gerektirir. Bir dijital pazarlama ajansını işe alırken paranızın ne aldığını düşünün, bunun yerine tam zamanlı personel getirmeyi düşünün. Doğru yatırımı yapmaktan bahsedin!

Pazarlamanızı ne zaman dış kaynak olarak kullanacağınızı ve ne zaman şirket içinde tutacağınızı biliyor musunuz?

Bidigital Dijital Pazarlama Ajansının Farklı Yaptığı Şey

Bidigital olarak işletmenizin büyümesi için ortaklığa odaklanıyoruz. Ekibimizin her bir üyesi, işinizin içini ve dışını sanki kendisininmiş gibi öğrenir. Bu şekilde, çalışmalarımız markanızın ruhunu yansıtırken işletmelerinizin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış sonuçlar sağlar.

Her şeye uyan tek bir dijital pazarlama ajansı yoktur. Herkese yardım edemeyeceğimizi biliyoruz. Pazarlamanızın sorumluluğunu üstlenmek ve işletmenizi şimdiye kadarki en karlı yılına taşımak istiyoruz.

İşletmenizi oraya götürmek için 2 basit programımız var. Dijital pazarlama merkezinizin temelini oluşturmak için Pazarlama Hakimiyeti programımıza bir göz atın. İş Avantajı programımız, ideal alıcınıza mükemmel pazarlamayı götürür.

Ücretsiz Strateji Oturumu Alın

Şu anda işinizi nasıl ve nerede pazarlıyor olursanız olun, kesin olan bir şey var: Yetenekli bir dijital pazarlama ajansı, pazarlamanızı, marka bilinirliğinizi, YG’nizi ve genel kârlılığınızı yeni seviyelere taşıyacaktır. Yetenekli bir dijital pazarlama ajansının işletmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bugün uzmanlarımızla ücretsiz bir strateji oturumu planlamak için iletişim formumuzu kullanın.

Written by

Author of digital marketing book for SMBs • Newbie entrepreneur • Marketing manager • Netaholic • www.borakurum.com.tr

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store