Je to o vytrvalosti, sile ducha a emóciách! Medzinárodný maratón v Košiciach 0/28

Prvý maratón odbehnutý. Je to za mnou, emócie pomaly opadávajú a nohy stále cítia tých 42 km. Neskutočné sa stalo realitou. Niečo pred rokom a pol som ledva zliezol z bežiaceho pásu s kolotočom v hlave. Mojich 85 kíl a snáď 10 rokov nešportovania si vyberalo svoju daň.

Deň pred štartom. Emócie sú na maxime. Radosť strieda obava.

Padlo rozhodnutie

To, že mi veľa mojich blízkych vyčíta moju tvrdohlavosť, sa teraz do značnej miery podpísalo pod môj (pre mňa) úspech. Začal som pravidelne behávať. Začiatky boli ťažké a hlavne komické. Svoje rozhodnutie som musel, samozrejme, hneď praktizovať. Bol som viac ako chabo pripravený. Doma som mal len klasické tričko, rifľové kraťasy, ktoré som si opásal opaskom, inak hrozilo, že budem behať v trenkách, a halové tenisky. Jednoducho strašné! Nohy boleli, pľúca nestíhali, po behu všade samý pľuzgier.

Takto to nejde

Uvedomil som si, že ak chcem pri behu vydržať a mať z neho radosť, je potrebné si zadovážiť kvalitnú obuv (teraz behávam v Adidas boost a som nesmierne spokojný) a aj ostatné oblečenie. To, že prídu ťažké chvíle, je zaručené. Máte veľa pracovných povinností, ktoré nestíhate, rozídete sa s partnerom alebo máte prosto blbý deň.

Prekonať sa a ísť behať je vtedy veľmi ťažké. Nie ste výnimka a ani ja. Veľakrát ma sprevádzali ťažké dni, no vďaka mojej tvrdohlavosti a cieľu, ktorý som si dal, som mal vždy motiváciu vybehnúť. Tou prvou métou bolo štartovať a úspešne dobehnúť 90. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

Môj prvý, ale nie posledný!

Práve sme dobehli. S bežeckým partnerom

Palom Turčinom.

A včera sa mi to podarilo. Odbehol som svoj prvý maratón. Neskutočná atmosféra, ktorú umocňovalo 10 000 štartujúcich. Nespočetne veľa divákov po celej trati vás ženie dopredu a vy musíte ukočírovať emócie, aby ste sa neprepálili hneď na začiatku. Pretek otestoval nielen moju fyzickú zdatnosť, ale aj psychické odhodlanie. S časom 3:34:11 som sa umiestnil na 406. mieste. Preto som si dal nové výzvy odbehnúť vo všetkých hlavných mestách Európskej únie maratón. Čaká ma tak navštíviť 28 krásnych štátov, miest a hlavne pekných 28 maratónov.

Ďalší maratón si odbehnem v našom hlavnom meste — 29. 03. 2015 vypukne ČSOB Bratislava marathon. Viac info: http://bit.ly/1pGd0oV

Vidíme sa.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.