Ieguvumi veselībai no paipalu olu lietošanas

Uzlabo redzi.

Paipalu olās ir ļoti augsts A vitamīna daudzums, kas palīdz aizsargāt mūsu redzi un acu veselību. A vitamīna antioksidanta aktivitāte var palīdzēt samazināt makulāro deģenerāciju un aizkavēt kataraktas attīstību, palīdzot ilgāk saglabāt labu redzi.

Līdzsvaro holesterīna līmeni.

Paipalu olās ir liels daudzums vērtīgo taukskābju, kas labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību. HDL holesterīns ir “labais” holesterīns, kas mūsu ķermenim ir nepieciešams, lai neitralizētu negatīvo LDL holesterīna ietekmi un paipalu olu tauki satur vairāk kā 60% HDL. Tomēr tiem cilvēkiem, kam jau ir problēmas ar holesterīna līmeni, pārāk liela paipalu olu lietošana nebūtu ieteicama, jo katra ola satur aptuveni 1.6 gramus piesātināto tauku.

Stimulē augšanu.

Tāpat kā parastajās vistu olās arī paipalu olās ir nozīmīgs proteina daudzums, kas mūsu organismā nodrošina neskaitāmu nepieciešamu procesu darbību. Proteīni tiek sašķelti sīkākās daļiņās un pārveidoti par jaunām šūnām, audiem, muskuļiem, kauliem un asinsvadiem. Šo olu proteīna daudzums nodrošina veselīgu un normālu augšanu/atveseļošanos.

Samazina asinsspiedienu.

Paipalu olās ir virkne dzīvībai svarīgu minerālu un kālijs ir viens no tiem. Lai gan paipalu olu labvēlīgo ietekmi uz sirdsdarbību vēl tikai pēta, kālija klātbūtne nozīmē spēju samazināt asinsspiedienu, jo šis minerālis darbojas kā vazodilatētājs, noņemot no artērijām un asinsvadiem spriedzi un stresu. Paipalu olās ir krietni vairāk kālija nekā parastajās vistu olās.

Attīra organismu.

Organisma detoksikācija ir svarīga, it īpaši pasaulē, kas ir pilna ar toksīniem, sārņiem un smagajiem metāliem. Pētījumi pierāda, ka šo olu lietošana uzturā var samazināt toksīnu daudzumu jūsu asinīs, kā arī samazināt ūrīnpūšļa akmeņu un nierakmeņu izmēru.

Aizsargā no hroniskām saslimšanām.

Antioksidanti ir būtiska cilvēka veselības sastāvdaļa, jo mēs nemitīgi cīnāmies ar brīvajiem radikāļiem, kas rada hroniskas saslimšanas un vēzi. Paipalu olās ir ievērojams C un A vitamīnu daudzums, kas var palīdzēt neitralizēt šos brīvos radikāļus un aizsargāt jūsu vispārējo veselības stāvokli.

Atvieglot alerģiju simptomus.

Paipalu olās ir dabiski augsts ovomukoīdu proteīna daudzums, kas ķermenī darbojas kā dabīgs antialergēns. Tādēļ, ja jūs ciešat no iesnām, iekaisuma, vai citiem alerģisku reakciju simptomiem, paipalu olas var sakārtot jūsu organismu.

Palielina vielmaiņu.

B vitamīnu virkne, kas atrodas paipalu olās, organismā veicina vielmaiņas aktivitāti, tai skaitā hormonālās un enzīmiskās funkcijas. Nodrošinot sakārtotus organisma procesus un orgānu funkcijas, paipalu olas ir kas daudz vairāk kā tikai garšīgs ēdiens.

Palielina enerģiju.

Garais saraksts ar minerāliem un mikrouzturvielām, kas atrodas šajās mazajās oliņās, kā arī proteīna daudzums ap 6 grami katrā olā, padara šīs olas par īpaši ieteicamām rīta maltītei, lai nodrošinātu enerģiju un labu garastāvokli. Augsta- proteīna un uzturvielām bagātas brokastis ir īpaši ieteicamas tiem, kas enerģijas līmeni palīdz nodrošināt ar kofeīnu vai citiem stimulantiem.

Kā jau minēts, šajās olās ir mērens daudzums piesātināto tauku, tādēļ tās jālieto ar mēru un ikvienas nozīmīgas izmaiņas jūsu diētā ir jāsaskaņo ar izglītotu medicīnas profesionāli. Bet galu galā sasit vienu paipalu olu un izbaudi!

No angļu valodas tulkojusi Inese Valdheima

Like what you read? Give Bruno Cīrulis a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.