5 Kasım Tarihli Bitcoin ve Ethereum Analizleri

Bitcoin için tarihsel olarak güçlü olduğu kanıtlanmış olan yılın son iki ayındayız. Peki, marketler Aralık ayı sonuna kadar mevcut seviyelerden mi kalkacak?

Greg Giordano ve Panos Mourdoukoutas tarafından yapılan üç ekonometrik modelin yakın tarihli bir simülasyonu sırasında, iki model mevcut seviyelerde bir mitinge işaret ederken, üçüncüsü keskin bir düşüşe işaret ediyordu.

En fazla yükseliş, 12.629.15 dolara yükselirken, en fazla düşüş 816.91 dolara düştü. Üçüncü şekil ise, 8,573,56 dolara küçük bir ralli olarak planlandı.

Bugün, kamuya açık olan üyelerin belirli Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) önerilerini dikkate almaları için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tekliflerini sunma tarihlerini işaret ediyor. Ayrıca, ETF’ler hakkında nihai bir karar 2019'un başına kadar yapılmayacaktır.

Son yıllık raporunda SEC, odak noktasının kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık miktarını azaltmak olduğunu söyledi. Eğer SEC bu hedefini başarırsa, varlık sınıfında güveni arttıracak ve hem kurumsal hem de perakende yatırımcıları çekecektir.

Yatırımcılar Aralık ayı için nasıl konumlanıyor? Hem yukarı yönde hem de olumsuz yönde izlenecek temel seviyeler nelerdir? Yazımızı okumaya devam edip cevapları bulalım.

BTC

Bitcoin şu anda her ikisi de düz dönen hareketli ortalamalara yakın. Aynı zamanda RSI, nötr bir duyarlılık gösteren orta noktaya yakın. Hem boğalar hem de ayılar şu an bekle ve gör modunda.

Bitcoin için “yıl sonu” beklentisi havasındaki olumlu haberler, boğaların 6.831.99 dolardan ayrılma girişiminde bulunmasına ve 7,400 dolarlık bir sonraki genel direncin artmasına neden olabilir.

Bunun tersine, piyasalar büyük ölçüde durgun ve menzile bağlı olarak kalırken, Bitcoin’in yıl sonu fiyatının kötümserliği ve yeniden tahminleri, 5.900–6.075.04 dolarlık kritik destek bölgesinden ayrılma girişiminde bulunabilir.

2018'de, BTC / USD çifti, birçok durumda 5,900 ABD doları barındırıyordu. Bu nedenle yatırımcılar, uzun pozisyonlarında 5,900 dolar stop loss tutabilirler. Bir kırılma ise, bir dizi stop kaybını tetikleyebilir, bu da 5.450 dolara ve daha sonra 5.000 dolara düşmesine sebep olabilir.

ETH

Desteğin 188,35 dolarlık ribaundı, Ethereum’u direnç olarak görev yapan 50 günlük SMA’ya taşıdı. Eğer boğalar, 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, aralığın tepesine 249.93 dolarlık bir ralli olasıdır.

Şu anki seviyelerde bir ticaret önermiyoruz çünkü hareketli ortalamalar düz ve RSI pozitif bölgeye yeni girmiş durumda. Göstergeler ise trendde ani bir değişikliğe işaret etmemektedir.

ETH / USD çifti, 249.93 dolar seviyesinin üzerine çıktığında yeni bir yükseliş eğilimine girecek. Yatırımcılar bu direncin üzerindeki kapanışı (UTC zaman dilimi) satın alabilirler. Eğer ayılar fiyatı 188,35 ve 167,32 dolar altına batırırsa, boğa görünümümüz geçerliliğini yitirebilir.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI:

Paraciklarim.com’un sitesinde ve ya sosyal medya hesaplarında okuduğunuz yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazıların hiçbiri bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yapacağınız yatırımlardan oluşabilecek kar ve zarardan yazarlarımız veya paraciklarim.com sorumlu değildir.

Kaynak: https://cointelegraph.com