vat ken ay du samtayms

A Milli takım Letonya ile deplasmanda 1–1 berabere kalarak gruptaki üçüncü maçı sonunda 1 puan ile tanışarak son sıradaki yerini korudu.


‘İmparator’ o kadar gerekliydi ki Milli takıma herkes, herşey reddedilip ne yapılıp edilip Fatih Terim Milli takımın başına getirildi. ‘4 maçlık’ dendi ‘ömür boyu imzala’ dendi falan derken adeta Milli takımımızın bile üstünde tutularak bu durumun zemini hazırlandı Türk Futbol Federasyonu tarafından.

Sonuçta Milli görev bu istememek gibi bir durum söz konusu değildir ama Galatasaray ile sözleşmesi bulunan ve önemli bir süreçte olan bir hocayı bu yoldan çevirmeye çalışıp ‘sen O’sun!’ derseniz bu sefer roller değişmeye başlar. Fatih Terim mi Milli takıma hizmet ediyor yoksa Milli takım mı Fatih Terim’e?

Konuşulması gereken şey Milli takımımızın başarısızlığı iken basın ve sosyal medya Fatih Terim’in başarısızlığını konuşuyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir.

Biz hesap kitap yapmayı en iyi yapan milletizdir şimdi yazıp çizmeye başlarız Hollanda’yı yenersek İzlanda bilmem ne yaparsa İzmir’de kar yağarsa gruptan çıkarız diye. Peki madem birşey değişmeyecekti neden Milli takım ile tarih yazan Şenol Güneş’e hiç şans verilmedi neden Mustafa Denizli ismi hiç düşünülmedi?

Herşey oldu bitti ve sonuçta Ay Yıldız için yine stada gideceğiz yine ekran başında heyecanla bekleyeceğiz ama bu takımın ruhu kaybolmuş, Türk futbolu üzerinde dolaşan kara bulutlar takımımızı ortak heyecanımızı öldürüyor. Rüştü tutunca hep beraber alkışlardık biz, topu Sergen’e yolladığında hep beraber ayağa kalkardık, Hakan atınca da hep beraber sevinirdik. Şimdi maç başlayacak Fatih Terim maç bitiyor Fatih Terim.

Belki klasik olacak ama eğer durum bu ve hala değişen birşeyler yoksa akla şu söz geliyor

Kendi iradeleri ile gelmeyenler, kendi iradeleri ile gidemezler.

‘İmparator’ bu durumu düzeltmezse, bu oluşan durumu toparlayamazsa Türk futboluna altın harflarle tek tek yazdığı ismini tek tek kendi hatalarıyla sökmek durumunda kalabilir.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.