Araç Muayene İşlemi

Araç muayene işlemi sizin trafikte yer almanız için ve yapılan kontrol sonrasında trafik ceza yememeniz için ülkemizde yapılması zorunlu olan bir işlemdir.

Araç muayenesinde sizin kullanmakta olduğunuz vasıtanın yada resmi araç plakalı araç için görevlendirilen bir personel tarafından getirilen Tüvtürk randevu alma istasyonu üzerinden yapılmaktadır. Yapılan işlem öncesinden telefon üzerinden veya internet üzerinden randevu almanız ve alınan randevudan bir saat öncesinde ilgili istasyon üzerinden olmanız gerekmektedir. Çünkü evrak kontrolü ve evrak kontrol sonrasında istasyona girilmesi için araç sıra numarası alınması gereklidir.

tüvtürk randevu alma

Bu işlemi yapacağınız Tüvtürk istasyonları haftanın 6 günü 6 bölmeli yerler içinde her sınıf ve büyüklükte araç için özel olarak yapılmış yerlerde hizmet vermektedir. Bu istasyonlardan bazıları şu şekildedir;

İstenilen Tüvtürk istasyonu üzerinden aracınızın muayenesi yaptırabilirsiniz. Her hangi bir kusur yok ise belgeleri tam ise geçerli muayene belgesine sahip olursunuz. Olmaması durumunda yeniden gelmeniz için size ikinci kez eksikliklerin giderilmesi ve çalışmayan yerlerin tamiri için başka bir zaman randevu verilir.