Araç Muayene Randevu

Araçlar için zorunlu hale getirilen muayene hizmeti tüm araçlar için geçerlidir. Araç markanız ister otomobil, kamyonet, kamyon veya tır olsun tüm motorlu taşıtların mecbur olarak yaptırması gerek bir şeydir.

araç muayene randevu

Bunu yapmanız için önceden günü gelmiş araçlar için araç muayene randevu yerlerinden bu hizmet alınır. Online olarak randevu sistemleri üzerinden tarih gelmiş zamana bu işlemi alırsınız. Çünkü yaptırmamanız durumunda cezai işlem verilmektedir. Çünkü trafik uygulamalarında bunlara bakılmaktadır. Geleceğiniz yerlerde istasyonlar bulunmaktadır. Bu istasyonlar üzerinden randevu alınır. Bunda yetki olan ve ülkemizde tek yetkili işletme olan Tüvtürk işletmesidir. Bu yerde yapacağınız Tüvtürk randevu ile aracınızın muayenesini yaptırmış olursunuz. Unutmamanız gerek olay gelirken tüm evrakların eksiksiz olması ve araç kusurlu yeri veya arızalı aksam ile eksik olan bir yeri olmaması gerekir.

Tüm bu şartları taşıyanlar belirtilen zamanda randevu tarihinde ilgili Tüvtürk istasyonunda olmuş olur. Bakılır ve hiç bir kusuru veya noksan belgesi yok ise 2 yıl sonra yeniden günü gelene kadar muayenesi yapılmış olur.