شهر زیبای زوریخ و جاذبه های آن

زوریخ شهری است جهانی، به همراه شب‌زنده‌داری‌های امیدبخش و رستوران‌های بیشمار که احتمالا با روحیه بسیاری از شما سازگاری دارد. این شهر روی دریاچه‌ای زیبا، نزدیک کوهستان و تعدادی شهر دیگر بنا شده است.

کلیسای سنت پِتِر (St. Peterskirche)

کلیسای اصلی سنت پتر در قرن نهم ساخته شد و قدیمی‌ترین کلیسای زوریخ به شمار می‌رود. اگرچه قدمت بیشتر بخش‌های کلیسای امروزی به دلیل بازسازی به قرن هجده میلادی بازمی‌گردد، هنوز هم می‌توانید جایگاه‌های حجاری شده‌ی قرن پانزدهمی مخصوص گروه کر و نام نوشته‌شده‌ی خدا به زبان عبری را در بالای منبر که نشان‌دهنده‌ی اصلاحات پروتستان و تاکید بر زبان اصلی کتاب مقدس است، تماشا کنید. این کلیسا همچنین به خاطر داشتن بزرگترین نمای ساعتی در اروپا خود را از دیگر همتایانش متمایز کرده است. برج این کلیسا به عنوان دیده‌بان آتش‌سوزی مورد استفاده قرار می‌گرفت، شاید به این دلیل است که زوریخ، مانند دیگر شهرهای تاریخی، آتش‌سوزی‌های بزرگ را تجربه نکرده است.

دریاچه زوریخ

دریاچه‌ی زوریخ در جنوب این شهر گسترش یافته است و یکی از مهم‌ترین و شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های آن محسوب می‌شود. می‌توانید برای تماشای شهر از منظری متفاوت در یکی از تورهای قایق‌سواری روی این دریاچه شرکت کنید. این تورها تنها حدود ۱۰ فرانک (۳۰۰۰۰ تومان) هزینه دارند که می‌توانید در اسکله‌ی Bahnhofstrasse یکی از آن‌ها را رزرو کنید. بدون شک ارزشش را خواهد داشت.

بازدید از موزه‌ی بومی Nordamerika

احتمالا وجود موزه‌ای مربوط به فرهنگ‌های بومی آمریکای شمالی در زوریخ بعید به نظر می‌رسد، اما موزه‌ی بومی Nordamerika یا NONAM به عنوان مجموعه‌ی خصوصی فرانسیس هاتز گونفرید در این شهر آغز به کار کرده است و در دهه‌ی ۶۰ میلادی تبدیل به یک موزه‌ی شهری شد. امروزه اما این موزه، فرصت نگاهی اجمالی به فرهنگ‌ بومی آمریکای شمالی شامل تعداد زیادی مصنوعات اصلی هاتز و نمایشگاه‌هایی درباره‌ی زندگی معاصر را در کشوری اروپایی فراهم می‌کند.

کوه اوتلیبرگ (Uetliberg)

با وجود سهم سخاوتمندانه‌ای از ارزش‌های فرهنگی و ویژگی‌های شهری، زوریخ تقریبا عالی است. با این وجود جاذبه‌های طبیعی هم بر این ویژگی افزوده‌اند. یکی از این جاذبه‌ها کوه اوتلیبرگ است که می‌توان بر فراز آن، به زیبایی تمام این شهر را به نظاره ایستاد. اگر از شلوغی شهر خسته شدید، یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید چند ساعتی را در آرامش سپری کنید، این نقطه است. مطمئن باشید از وقتی که سپری می‌کنید، پشیمان نخواهید شد.

آبشار راین‌ (Rheinfall)

اگر همیشه در زوریخ احساس بی‌حوصلگی می‌کنید، کافی است سوار قطار شوید و به سمت آبشار زیبای راین‌ (بزرگ‌ترین آبشار اروپا) سفر کنید. این آبشار شگفت‌انگیز طبیعی با ۱۵۰ متر پهنا و ۲۳ متر ارتفاع در شمال زوریخ و Schaffhausen واقع شده است. شاید بهترین تجربه از این آبشار، قایق‌سواری در طول رودخانه‌ی راین باشد. ViaRhenana، یکی از طولانی‌ترین مسیر‌های پیاده‌روی سوئیس (حدود ۱۰ روز)، در طول این آبراهه‌ی تاریخی بین Untersee و Hochrhein کشیده شده است.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.