SEO BURSA

SEO Bursa

Web’in en iyi arama motorlarında yapılan anahtar kelime aramalarında iyi bir sıralamaya sahip olmak için web sitenizin düzenli olarak yeni gelişmeler doğrultusunda optimize edilmesi gerekmektedir.

Arama motorundaki algoritma değişikliklerinin üstesinden gelmeniz ve hangi önemli taktiklerin, ve tüm önemli arama motorlarında yüksek bir sıralamaya sahip olduğunuzdan emin olmak ve sitenize SEO çalışması yapmak için bilmemeniz gereken önemli taktikler bulunmakta.

Arama motorları sık sık siteleri sıralamak için kullandığı algoritmaları değiştirir. Yüksek sıralamaları elde etmiş site sahipleri ise bu durumdan şikayet etmektedir. çünkü bir gecede sayfalarca geriye düşmek mümkün olmaktadır.

Web Sitenizi arama motorlarını tarafından cezalandırılmadan yüksek bir sıralama oluşturmak veya korumak için optimize edebileceğiniz ve sizi listeden düşürmelerine neden olan bir çok meşru yol vardır. Sitenizin yüksek bir sıralamasına sahip olmasını sağlayacak en iyi şeylerden bazıları:

  1. İlgili sitelerden sitenize bağlanmasını isteyin. Bunu yapması biraz zor olabilir ama faaliyet gösterdiğiniz alandaki forumları deneyebilirsiniz. Ancak bu sadece önemli olan bağlantıların niceliği değil, aynı zamanda kalitedir. Arama motorları, bağlantıların ne kadar alakalı olduğuna, diğer bir deyişle, bağlanan sitenin içeriğinin sitenizdeki içeriğin içeriğiyle ne kadar fazla olduğuna bakmaktadır. Daha alakalı o kadar iyi.
  2. Anahtar kelimelere dahil edilme ve yerleşime dikkat edin. Anahtar kelimeler artık bir sitenin sıralamasındaki tek belirleyici faktör olmayabilir, ancak yine de oldukça önemlidir. Bunları eklemeniz için en faydalı yerler şunlardır:
  • Web tasarım işlemine başlamadan önce alan adının belirlenmesinde SEO açısında en önemli faktör anahtar kelimelerinizin domain adında geçmesidir. Özellikle anahtar kelime ile başlayan domain seçmek önemlidir.
  • Eskisi kadar önemli olmasada meta açıklamalarına özen gösterilmelidir.
  • Bilgilerin sitenizdeki içeriğe uygun olduğundan ve anahtar kelimelerinizin uygun yerleştirildiğinden emin olun.
  • Sitenizi çevrimiçi dizinlere gönderin. Sitenizi, Yahoo !, Open Directory Project ve About.com gibi önemli dizinlere ve daha küçük dizinlere göndermeyi unutmayın. Bu dizinlere sitenizi eklemeniz arama motorlarıyla sıralamanıza yardımcı olacaktır.

SEO Bursa uzman ekibi ile sizlere SEO optimizasyoun konusunda en iyi hizmeti sunmaktadır.