5 nietypowych zaparzaczy do kawy

Nietypowy ekspres do kawy czy dzieło sztuki? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najbardziej unikalne urządzenia do przygotowywania czarnego napoju.

iikone.bigcartel.com

IIKONE

Idealne rozwiązanie dla perfekcjonistów. Dzięki podwieszeniu kawowego filtra, pourover pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości kawowych ziaren, bez ryzyka, że zostaną one ‘zakłócone’ przez opór filtra na powierzchni lejka. Zjawiskowy wygląd zapewniają ręcznie polerowane stalowe ‘nogi’. Produkt wymyślony i wykonany w Polsce.

scanomat.com

KRAN Z KAWĄ

Kto z nas czasem nie marzy, żeby zamiast wody z kranu lała się woda? Teraz jest to możliwe, dzięki temu nietypowemu ekspresowi od Scanomat. Urządzenie jest obsługiwane za pomocą aplikacji, która pozwala na wybór rodzaju kawy. Zrobienie kawy nie mogło być prostsze.

Kickstarter

KAP, KAP

Imperial Drip Machine to coś dla wielbicieli cold brew. Proces parzenia kawy w tym ekspresie trwa 4 godziny i dzięki estetycznemu dizajnowi i ciekawej konstrukcji, obserwowanie idealnie spadających kropel może być bardzo satysfakcjonujące.

STEAMPUNKOWA KAWA

Ten ekspres to z kolei, produkt dla tych, którzy lubią kawę parzoną z rozmachem. Jest dostępny w 6 różnych wersjach i bardziej przypomina coś wyjętego z steampunkowych komiksów niż prawdziwy ekspres. Więcej szczegółów w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=YtLZfL5hbrg

slowpresso.pl

SLOWPRESSO

Kolejny ekspres z Polski w naszym zestawieniu. Slowpress to ceramiczny zestaw do parzenia bardzo mocnej kaw, którzy przemienia zwykłe robienie kawy w relaksujący rytuał. Został wymyślony przez ojca i córkę: Justynę i Stefana Karamuz. Dokładne informacji o tym nietypowym projekcie, znajdziecie tutaj.


Ten wpis ukazał się także na blogu Caffio — znajdziecie go tutaj. Sprawdźcie też naszą aplikację, która pomaga w znalezieniu najlepszych kawiarni.

Like what you read? Give Caffio a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.