Twist App nedir?

Twist, uzaktan çalışan şirketlerin daha düzenli, daha az stresli bir ekip işi çıkarabilmesine yardımcı olan bir Slack alternatifidir. Daha az bildirim, Daha anlamlı ekip çalışması amacıyla ortaya çıkmıştır. Twist, çalışmanın, grup sohbet uygulamalarına yetişmekten daha önemli olduğuna inanan ekipler için oluşturulmuş bir iletişim aracıdır.


Twist’te sohbetleri konulara bölebilir ve bu sayede kendinize daha temiz çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Aşağıda belirtilen alan kanallarınızın bulunduğu alandır ve bu alan aracılığıyla erişim yetkiniz bulunan kanalları görüntüleyebilirsiniz. Kanalların simgesinde # var ise o kanal genel olarak tüm ekibe açık demektir. Simge eğer kilit ikonuysa o kanal gizlidir ve sadece o kanala eklenen üyeler görüntüleyebilir.

Yeni mesaj bulunan başlığın görünümü aşağıdaki gibidir.

Aşağıdaki görseldeki beyaz alan bulunduğunuz kanalın içindeki başlıkların gösterildiği alandır. Her başlığın altında son mesaj ve mesajı yazan kişi, okunma durumu ile son mesaj atılma süresi de gösterilmektedir. Kanal başlığının solunda bulunan yıldız ise o başlığın yıldızlı olarak işaretlendiğini gösterir.

Aşağıdaki görseldeki beyaz alan seçtiğiniz başlığın konuşma alanıdır. Bu alanda başlığı favorilere ekleyebilir ve görüntüleyebilen üyeler ile iletişim kurabilirsiniz.

Yazacağınız her yorumda isterseniz @ ile kullanıcı etiketleyebilir veya yorum başlığında bilgilendirmek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Yapılan yorumlara discord’da da karşılaştığımız ifadeler bırakabilirsiniz.

Mesaj bölümünden ekibinizde yer alan tüm üyelere DM atabilir veya üyelerle yeni konuşma grupları oluşturabilirsiniz.

Açtığınız farklı konuların içinde kolayca gelişmiş aramalar yapılabilirsiniz.


Twist app’in bir çok uygulama ile entegrasyonu mevcuttur. Görev takibi için kullanılan todoist üzerinden örnek verecek olursak aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz. Bu sayede ekip üyelerinizin yaptığı işlemleri takip edebilirsiniz.

Tüm entegrasyonların listesi için tıklayınız.


Sayfanın sağ üstünde yer alan profil açılır penceresi sayesinde sayfadan çıkmadan ekip değiştirebilirsiniz.


Bilgilendirme, profil, hesap ve diğer ayarlarınıza ise profil açılır penceresinden ayarları seçerek erişebilirsiniz.