Sustuklarımdan sorumluyum

Kainatın en güzel icadı olan üçlü prize bağlı olan bilgisayarımdan yazılan bu yazının içinde geçecek konu başlıklarının, değinilecek şeylerin neler olacağının garantisini veremem ancak bu yazıda değinmeyeceğim şeylerden bazıları Ruhi Çenet, Metin Hara, Pokemon Roket Takımı ve Cennet Mahallesi Muharrem. Hepsine selamlar.

Üçlü priz ismi üçlü prize hiç yakışmayacak kadar baştan savma bir isim. Keşke ismi kainatın en güzel icadı üçlü priz olsaydı. Hayatımda zaten toplasan 18 kere falan dediğim üçlü priz öbeğine kainatın en güzel icadı üçlü priz de derdim. Bıkmadan usanmadan. Eğer yeterince uzun bir kainatın en güzel icadı üçlü priziniz varsa uzaya bile elektrik götürebilirsiniz.

Gri kentlerin ortasında nefes alacak boşluk arayan insan için uzaya çıkmak yakın bir gelecek gibi gözükür iken çıkılacak uzaya elektrik götürememek de ayrı bir distopyaya gebe. Biraz da NASA düşünsün, uzaya çıkarılacak üçlü prizinden limon sıkacağına kadar hesap etmek 20 yıllık bir beden için çok ağır bir yük. Yürü Mert, ne diye oyunda oynaştasın Aleyna Tilki’nin ikinci single’ını çıkaracağı yaştasın.

****

64 yıllık ömrümün sonunda geriye baktığımda göreceğim enstantane iki köpeğin dalaşmasından ibaret olacak sanırsam. Sarı ve siyah iki labrador. Biri ben. Diğeri de bazen ben. Bipolarlık hayatımın her anını sarıp sarmalamışken ikisinin farklı kişilerin temsili olduğunu düşünemezdim zaten.

Bir yanda yeni yıkanmış nevresime yatınca gelen o bir daha hiç kötü bir şey olmayacakmış hissiyle dolu anlar, bir yanda da gece geç saatlerde eve gelince aile içinde oluşan o yoğun dışlanmışlık hissiyle bir peydah olmuş anlar.

Bu anların oluşturduğu bir ağaç var, bence buna mutluluk ağacı demek gerekir, siz mutsuzluk ağacı da diyebilirsiniz tabii. Ancak katılabileceğim bir yorum olmayacaktır bu. İnsanın çevresinde mutsuz olmasını sağlamaya çalışan ne kadar çok durum varsa insan mutluluğa o kadar sıkı sarılır. Mutluluk, engellere rağmen olunca daha naiftir daha çilek kızdır. Varam sadede gelem, mutsuzluklar daha güzel mutluluklara gebedir o yüzden mutluluk ağacı diyeceksiniz konuşturtmayın lan beni. Bipolarlık sorunsalımla karamsar başladığım konuşmayı insanları zorla mutlu etmeye çalışarak bitirdim bu da bipolarlık sorunsalım.

****

Unuttum burayı. Ece nbr, bahaya selam küçük köpeklere çatma.

****

Dünya yaşlanmış ve ilaçlarını almayı unutuyor gibi gelir bana zaman zaman. İki asırdan fazla yaşamış gibi hissediyorum. Dünya dönerken düşmemek için bir yerlere tutunma gereksinimi duyuyorum. Zamana yetişemiyorum. Binalara baktığım zaman korkuyorum.

Bunun yanında bir de iliklerime kadar betonarme fobisi olan bir insanım ben. Şey mi diyelim buna şey nabetonarme. Kapalı yerlerde yaşamakla 17 saat boyunca aralıksız bağdaş pozisyonunda yabantv izlemek eşdeğerdir benim için.

Asansöre binemem, binersem yere çömelirim ve sürünerek derhal inerim. Bu da bir yabantv olmasa da enes batur şarkısı dinlemek sayılır. Yabantv portakal gazıdır.

200 kişilik amfiler, 20 kişilik tuvaletler ve çift kişilikli insanlar. Hepsi hayatıma nüfuz edince mide kasıntısı yaratır bende.

İliklerime kadar klostrofobi sahibi bi insanım ben. Yanımda sen olursan sıkıntı çekmem herhalde. Türkiye gibi dar olmadıktan sonra sıkıntı yok.

****

  • Platon, Aristo ve Sokrates aynı kişidir. Antik Yunan’da nüfus sayımında aile nüfusunu fazla gösterip devlet yardımı almak adına Platon hayali iki arkadaşını da nüfusa kaydettirmiştir. Kanıtlarla konuşuyorum, aksini iddia edenle taş çatlasın 19 dakika tartışabilirim.
  • Koşamayan fakir yok, bütün fakirler hızlı koşar. Ofans için özür dilerim uzuv eksikliği olan fakirler genellememe dahil değildir ama onlar da uzuv eksikliği olan zenginlerden hızlı koşar.
  • Sonu yurt kelimesi ile biten tüm yerleşim yerlerinin islami eğilimi var.Ekseriyetle bu şehirlerde namaz kılınırken düşünülen şeyler komşunun 14 yaşındaki kızıdır, en çok kurulan cümle de ‘ya o da giydiklerine dikkat etseymiş’dir. Lan bu ‘dir şeyini nasıl ayırcaz burdan. Hocam. Bi yardım edin uzay boşluğuna düştüm.
  • Facts about me: Hayatımda tek namazımı 11 yaşında bayramda kıldım. Tadımlık. Önümde oturan amcanın çorabının delik yerinden ayağını gıdıklayınca namaz sonu amcadan nasıl terbiye veriyosunuz çocuğunuza nasihati alan babam bu işe bir son vermeye karar verdi. Bayramlarda güzel giyinilir, karpuz desenli düzgün çorap giydin de ayağına mı elledik amca.

Bunla bitsin, yarın öbür gün lazım olur. Aslanlı Capri Sun içtiğin gün ölmezsin.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Osman Mert’s story.