Kolejne biegi w terenie oraz treningi kondycyjne Klanu

W dniach 15, 18 i 21 marca nieformalna grupa miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku „Klan” zorganizowała kolejne biegi w trudnym terenie (trail running) oraz treningi kondycyjne.

15 marca Klanowcy przebyli odcinek wzdłuż rzeki Wilii w okolicach Zwierzyńca i Zakretu. Bieg, a następnie szybki marsz, odbywał się również w ciemnościach po zachodzie słońca (bez latarek).

18 marca członkowie „Klanu” biegli po zalesionych wzgórzach w okolicach Nowej Wilejki. W przerwach między kolejnymi etapami biegu miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie przyrody wykonywali ćwiczenia na kondycję oraz ćwiczenia oddechowe, ćwiczyli zastosowania samoobrony.

21 marca Klanowcy ponownie ćwiczyli w Nowej Wilejce (tym razem — po drugiej stronie Wilenki, od strony Góry Zamkowej). Jak i podczas poprzedniego treningu, bieg lasem uzupełniany był ćwiczeniami kondycyjno-oddechowymi oraz treningiem samoobrony. Uwieńczeniem treningu była szybka wspinaczka na Zamkówkę, a następnie bieg w dół po jej stromym zboczu.

Biegi w terenie oraz treningi kondycyjne w grupie organizowane przez „Klan” odbywają się regularnie kilka razy w miesiącu.

c.l.a.n@yandex.com