ERP ve Müşteri İlişkileri Yönetimi

Bir firmanın başarılı olma oranı müşterilerle olan ilişkisinin gücü ile doğru orantılıdır. Müşterileriniz olmadan firmanız da var olmaya devam edemez. ERP ve müşteri ilişkileri yönetimi tam bu noktada oldukça büyük önem arz etmektedir. Müşterilerle olan ilişkiniz şirketiniz büyüdükçe karmaşık bir yapıya bürünebilir. Dolayısıyla ERP sistemleri bu konuda size en büyük desteği sağlayacak araçlardan biridir.

Markanızın müşteri üzerinde yarattığı izlenim, geleceğiniz açısından değerlendirildiğinde pazardaki yerinizi belirlemektedir. Günümüz koşullarında oldukça sıkı bir rekabetin yaşandığı yarışta kalabilmek için ERP ve Müşteri ilişkileri yönetimi konusunda atacağınız bir adım sizi diğerlerinden öne geçirecektir. Hem yeni müşteri kazanmak hem de müşterilerinizin memnuniyetini ve sadakatini arttırmak amaçlı hazırlanan sistem sayesinde, müşterilerinizle aranızdaki mesafeyi azaltmak sizin elinizdedir.

Satış gücü otomasyonunuzu satış süreçlerini hızlandırarak hedefleriniz doğrultusunda hareket etmenize yardımcı olan ERP ve müşteri ilişkileri yönetimi, değerli bilgilerle satış ekibini güçlendirerek müşteriyi özel hissettirmeye yardımcı olur. Satış sürecinin her aşamasında tutulan kayıtlardan oluşan veriler hedef müşteriler ve satış tahminleri gibi birçok konuda firmaya yardımcı olarak verimin artmasında büyük katkı sağlar.

Özellikle dilek, istek, şikâyet gibi özellikleri içerisinde barındırmasıyla ERP ve müşteri ilişkileri yönetimi üretim alanını da desteklemesiyle birlikte müşterinin isteği doğrultusunda gelecek olan ürünler sayesinde satışa da destek olur.

Kısacası ERP ve müşteri ilişkileri yönetimi firmanız için temel ihtiyaçlardan biri haline gelmektedir. Firmanızı köklerinden besleyerek ürünlerinizin kalitesi ve bu sayede artacak olan müşteri memnuniyeti ile birlikte başarınızı da arttırabilir ve yarışta kalmaya devam edebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz son yıllarda Türkiye’de yerli yazılım alanında başarısını kanıtlayan cpm.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.