Milli Yazılımın Önemi

Dünya ve ülke olarak, her şeyin büyük bir hızla değiştiği, teknolojinin her gün önümüze yeni kapılar açtığı bir dönemdeyiz. Günlük hayatta olduğu gibi iş hayatında da yazılım teknolojileri kullanımının hızla arttığını görmekteyiz. Bu durum, şirket ve kurumlara sağladığı birçok vazgeçilmez katkı ve kârlılık sağlamaktadır. Bu karlılık halinin devamını sağlamak için ise teknolojinin sürekli takibi yapılarak, her yenilikten haberdar olarak değişen rekabet ortamı doğru bir biçimde analiz edilmelidir. Ancak sanayi casusluğu ve siber İstihbarat gibi bazı hayati riskleri de beraberinde getirmektedir. Buna en sağlıklı ve en somut çözüm olarak da öne bir tek kavram çıkıyor: Milli yazılım!

Uzmanlar, bir kurumun ERP Sistemi üzerinden bütün gizli ve kritik bilgilerin ele geçirilebileceğini belirtiyorlar. Bu bakımdan hiçbir ülke, stratejik kurumlarında yabancı yazılım sistemi kullanmamaktadır. Bu durum Türkiye’de de özellikle son dönemde fark edilmiş olduğundan, milli yazılıma yönelik bir talep artışının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Kamu kurumlarının yabancı yazılım şirketleriyle çalışması, ülke güvenliğini ciddi şekilde riske sokmaktadır. Türkiye’de ise kamu kurumlarının büyük çoğunluğunda yerli olmayan yazılımlar kullanılmaktadır. Diğer taraftan son günlerde ABD, İngiltere ve Almanya’dan, %100 yerli Türk yazılım şirketlerine, yoğun şekilde satın alma teklifleri gelmektedir. Bu da bize açıkça göstermektedir ki, yazılım sistemi aracılığıyla ulaşılabilecek bilgiler çok değerli ve hayati önemdedir. Onun için ülkemizde yerli yazılımların kullanılması elzemdir. Özel şirketlerin ve bilhassa devlet kurumlarının bu konuda çok dikkatli olmaları şarttır. Devletimiz için en güvenilir ortamı sunan, yüzde yüz yerli ve milli yazılımların tercih edilmesi, artık bir zorunluluk olarak gözükmektedir. Bu zorunluluk beraberinde doğru bir sistemi seçme gerekliliğini de getirmektedir. Özellikle yerli yazılımın seçimi, sizi tanıyan ve anlayan bir yazılım şirketi ile çalışmanın kolaylığını tatmanıza olanak sağlayacaktır. Hedeflerinizi kolaylıkla anlayabilecek bir yazılım şirketinin başarıya giden yolda size rehberlik etmesi ile hem güvende hem de daha kolay bir biçimde firmanızı geleceğe taşıyabilirsiniz.

Milli yazılım konusunda daha fazla bilgi alarak, şirketinizi hem güvenli hem de hızlı bir biçimde başarıya ulaştırmak istiyorsanız, yerli yazılım konusunda akla gelen ilk isim olan cpm.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.