Metroji - aplikace pro každého, kdo cestuje metrem.

Nová aplikace, která vám ukáže nejbližší odjezdy metra a zároveň napoví, jestli a jak je máte šanci stihnout. Offline. Zdarma.

TL;DR

  1. Pomocí emoji napoví, jestli nejbližší spoj stíháte 🏃🏻‍♂️
  2. Funguje offline, což se v metru hodí 👍🏻
  3. Stáhněte si ji zdarma v App Storu 👇🏻

Aplikace? Proč? 😺

Člověk na nich nikdy nechce jenom stát, protože cítí, jak mu život (a metro) utíká mezi prsty. Vážně, stůjte na nich a právě jste přišli o necelé tři minuty. A co teprve, když spěcháte? To dolů běží spousta lidí, i když třeba ani neví, za jak dlouho to má jet.

Často se tak stane, že vám metro ujede před nosem a vy zjistíte, že další spoj jede za 5 minut. Takže pak na nástupišti stojíte zpocení, naštvaní, že jste běželi zbytečně, a nudíte se, protože v mobilu máte jenom edge…

Copak neznáš jízdní řády? 😼

Vyzkoušel jsem proto pár aplikací, co ukazují vteřiny do odjezdu metra. Jako lepší! Člověk má jasnější představu, ale pořád to nebylo ono…

Říkal jsem si:

“Je sice super vědět, za kolik vteřin to jede, ale ještě víc cool by bylo, kdybych nahoře věděl, jestli to mám vůbec šanci stihnout.”

A tak vznikla aplikace Metroji. Appka, která nejen ukáže, za kolik vteřin by dle jízdních řádů mělo metro odjíždět, ale pomocí emoji napoví, jestli a jak člověk nejbližší spoj stíhá.

Co to teda umí? 😸

1. Ukazuje tři nejbližší odjezdy

2. Napovídá pomocí emoji

Emoji napovídají od turniketů
  • 🧘🏻‍♂️ = úplná pohoda, klidně si na těch eskalátorech postůj
  • 🚶🏻‍♂️ = pomalou chůzí se vydej dolů
  • 🏃🏻‍♂ =️ musíš zrychlit (ale žádné zběsilé tempo!)
  • 🙅🏻‍♂️ = na tenhle spoj se vykašli a počkej si na další

3. Funguje offline

4. Má svůj widget

Cestování v klidu 😻

Pokud vidím, že nejdřív mi to jede za 7 minut, tak si postojím venku na slunci, probrouzdám net, pak se v klídku vydám dolů a s úsměvěm pozoruju lidi kolem, co běží, aniž by veděli, že spěchají zbytečně.

A nejsem sám! Za poslední týden po Praze s Metroji cestovalo přes 500 lidí! (wow?! 😱😍)

Budu opravdu nadšenej, pokud také Metroji vyzkoušíte a dáte mi vědět (tady nebo na instagramu), co si o tom myslíte.

Appka na vás čeká v App Storu 👇🏻

Feedback od prvních uživatelů mi vyrazil dech ❤️

Závěrem ještě…

A bude verze pro Android?

Nicméně, nechci nic zakřiknout, ale..! ⛅ ️Jeden můj kamarád a velice šikovný vývojář si s Metroji od března trochu hraje a je možné, že by z toho android verze mohla vzniknout. Držte palce a jestli na Android čekáte, určitě se ozvěte, ať ho těmi zprávami můžu bombardovat 😅✊🏻

Musím poděkovat

Po technické stránce mi ohromně pomohli kluci z Mobile týmu Etnetery. Jak tím, že mě toho strašně moc naučili, tak tím, že mi pomohli vyřešit konkrétní problémy (a to zejména Číslo 🙏🏻)

A zároveň všichni přátelé a blízcí 🎉, kteří mi k Metroji napsali, ať už pochvalu, nápady nebo cennou kritiku. Nikdy bych takovou podporu nečekal.

Za to jsem vám všem moc vděčný.

A kdo to dočetl až sem? Tleskám 😁👏🏻👏🏻👏🏻

Právník • iOS Developer • https://instagram.com/coding_o/

Právník • iOS Developer • https://instagram.com/coding_o/