Monetha ICO’suna Nasıl Katılacağız?

Bir önceki yazımızda ICO (Initial Coin Offering) Nedir? diye sormuştuk. Bu yazımızda ise son günlerin popüler ICO konusu olan Monetha’ya nasıl katılabileceğimizi anlatacağız. Monetha ICO’su 31 Ağustos 2017'de Türkiye saati ile 17:00'da başlayacaktır.

Monetha Nedir?

Monetha, ethereum blockchain tabanlı, dağıtık (“decentralised”) yapıda bir ödeme çözüm sağlayıcısı olarak ön plana çıkmak isteyen ve ticari işletmelere odaklanmış bir girişimdir. Mevcut ödeme çözümlerinin işletmeler için dezavantajlarına (yüksek maliyet ve uzun işlem süreleri) ve sürekli büyümekte olan ethereum ekonomisine entegre olamamasına çözüm sağlayarak bir değer önerisi yaratmak istemektedir.

Monetha çözümleri, pazar stratejisi, takım ve ICO detayları için bknz: https://www.monetha.io/Monetha_WP.pdf

ICO’ya Nasıl Katılınır?

  1. 31 Ağustos 2017 tarihinde Türkiye saati ile 17:00'da başlayacak olan ICO için girişimin web sitesinde (https://www.monetha.io/en/crowdsale) kalan süre canlı olarak gösterilmektedir:

2. ICO başladığında bir “sign up” butonu bu sayfada yer alacak ve kayıt olmak için basıldığında sözleşme hükümlerinin onaylanması istenerek kayıt bilgileri doldurulacaktır. Sayfada belirtilecek “crowdsale address” in daha sonra yapıştırılmak üzere kopyalanması gerekecektir.

3. ICO’ya katılmak için Ethereum bazlı ERC20 standardında bir cüzdan sahibi olunması gerekmektedir. Bu kapsamda BITTREX, COINBASE vs. kripto para exchange sitelerinin kullanılması mümkün değildir. Bu amaçla kullanılabilecek olan cüzdanlar:

4. Myetherwallet cüzdanınızın bulunduğunu varsayarak devam edersek. Daha önce kopyalanmış olan Monetha crowdsale adresi “to Address” kısmına; gönderilmek istenen miktar “Amount to Send” bölümüne girilecektir (Monetha önerisi minimum 0.5-1 ETH’dir, fakat herhangi bir kısıtlama yoktur). Son olarak önerilen gas limiti 250.000'dir. Adres, miktar ve gas limitin doğru şekilde girildiğinden emin olunduğunda “generate transaction” düğmesine basılarak ICO’ya katılım gerçekleştirilebilecektir.

Önemli Not: ICObench sitesinde Monetha ICO’su için 4,9/5 puan verilmiştir. Fakat her ICO yüksek oranda risk taşımakta ve kazanç sağlamanın bir garantisi bulunmamaktadır. Bu sebeple her ICO’ya katılım kişinin kendi sorumluluğundadır.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.