Комунікації Пласту / 2 квартал 2019

Для досягнення сталого розвитку нашій Організації не так важливі швидкі результати, як системи, які будуть сприяти досягненню результатів у довшій перспективі. В 2 кварталі 2019 року ми багато уваги присвятили створенню комунікаційної стратегії Пласту, яка повинна допомогти системніше працювати не лише Крайовому проводу, а й пластовим осередкам.

Найбільшими викликами, які зараз стоять перед нашою командою комунікацій — це змогти забезпечити якісну роботу по всіх запита, які до нас надходять. Зокрема це відбувається через постійний ріст кількості роботи та відповідальності Центрального офісу (КПС), а також щораз якіснішого підходу до створення та розвитку пластових осередків та створенню фандрейзингового напрямку в нашому офісі. Вирішити це питання ми плануємо за рахунок збільшення ресурсів та оптимізації (і якісної систематизації) процесів у роботі всієї організації.

Для нагадування Стратегія Пласту 2030 — plast.org.ua/plast2030

Зголошені волонтери до Пласту

Спільно з напрямком залучення волонтерів і розвитку осередків Центрального офісу Пласту (КПС) ми працюємо над тим аби збільшити кількість дорослих (17+), які через Пластовий Портал заповнили анкету. Комунікаціями ми “виловлюємо” наші Цільові Аудиторії, зокрема активно через соцмережі, та приводимо на сторінку plast.org.ua/join. Далі зголошеними займається напрямок залучення волонтерів. Так у 2 кварталі 2019 року ми досягнули 174 зголошень (з них — 16 написали заяву вступу, 17 — планують).

Більш детально описано у звіті напрямку Залучення волонтерів та розвитку осередків Центрального офісу Пласту (КПС).

Соціальні мережі Пласту

Сторінка у Facebook “Пласт — український скаутинг” за 2 квартал 2019 року зросла на 1533 підписники і станом на 30 червня 2019 року становила 24 148 (відстоковий ріст +6,75%). За цей час ми опублікували 67 постів і сумарно охопили: 576 657 осіб. Загальна к-сть показів у стрічці: 845 985.

На День пластової присяги відео, створене спільно з Українською Правдою, тільки у Facebook подивились більше 50 000 разів. Цей пост також назбирав найбільше охоплення за 2 квартал та й усе півріччя 2019 року — 136 186 людей, більше 5 тисяч реакцій і більше 1 тисячі поширень.

На офіційній сторінці Пласт в Instagram за 2й квартал ми опублікували 33 пости та 726 історій. Сторінка виросла на +734 підписників і на кінець 2го кварталу становить 5854 осіб. Ми надалі продовжуємо надавати доступ до акаунту пластунам, які розповідають про свою роботу, життя та пластування в рамках проекту #інстаскоб.

На сторінці Пласту у Twitter за цей період ми опублікували 12 повідомлень англійською спрямованих на іноземних скаутів та представників дипломатичних служб в Україні.

До речі, а ви підписані на всі наші сторінки? 🧐 Перевірте прямо зараз!

👍 Facebook — Пласт Український скаутинг
👍 Instagram — PlastUa
👍 Twitter — Plast Ukrainian Scouting

ЗМІ

У роботі зі ЗМІ ми спираємось на особистий контакт, тому стараємось вибудовувати добрі відносини з журналістами та редакторами. Періодично пропонуємо їм цікаві новини та історії, які могли б краще розповісти про нашу організацію. Прикладом такої співпраці є відео до 107-ліття Пласту від Української Правди.

Відео створене у співпраці з Українською Правдою до Дня пластової присяги, 12 квітня 2019

Два ключові інформаційні приводи у 2 кварталі: День Пластової присяги та прийняття Закону про державне визнання і підтримку Пласту.

Вибрані згадки у національних ЗМІ:

PlasTalks

В цьому кварталі відбулося аж 9 (!) подій PlasTalks у Києві, Миколаєві (двічі), Харкові, Полтаві, Кропивницькому, Дніпрі, Рівному та Львові. Основну увагу ми зараз приділяємо організації подій на Півдні та Сході в рамках проекту на Спільнокошті. Проте не втрачаємо можливості провести їх також в інших містах України. У 2му кварталі наші події відвідали 443 особи, а через комунікації у соцмережах нам вдалось охопити більше 52 800 осіб.

Зустріч з Оксаною Літинською у Львові, 22 червня 2019 року — найбільш масова подія PlasTalks у цьому році

Найбільш масові PlasTalks відбулись:
➤ у Харкові — PlasTalks: Артем Жуков. Як писати так, щоб це побачили мільйони;
➤ у Києві — PlasTalks: Юнона Лотоцька. Секрети особистої ефективності;
➤ у Львові — PlasTalks: Оксана Літинська. Злізти з Джомолунгми.

Такий успіх у напрямку подій у великій мірі був спричинений готовністю самих пластунів в ролі спікерів їхати на схід, центр та південь країни та ділитись своїми знаннями. Також це заслуга осередків у цих містах та, зокрема, координаторки PlasTalks в Центральному офісі Пласту (КПС) Дарини Попової.

Наступні події плануються вже з вересня 2019 року. Ми пропонуємо осередкам вже зараз зголошуватись до проекту PlasTalks і проводити події у своєму місті. Зі свого боку забезпечимо необхідною підтримкою для якісного проведення заходу.

Також наша команда була задіяна до підготовки ІІ Благодійної ватри Пласту, зокрема розробка візуального стилю події, створення фото та відео під час самої події, забезпечення продажу квитків на Пластовому Порталі і т.і.

Пластовий Портал

У 2 квартал Пластовий Портал відвідало 27 377 користувачів. 100 622 разів переглянули сторінки на нашому сайті. Було опубліковано 57 новин, серед яких 19 новин були створені командою комунікацій спеціально для порталу.

Вибрані статті:
Новацькі виховники — хто вони”
Юнона Лотоцька поділилася секретами особистої ефективності на PlasTalks у Києві
Відбулася Благодійна Ватра Пласту в Києві: фоторепортаж

За другий квартал 2019 року на Пластовому Порталі ми також запустили сторінку таборів для прихильників — plast.org.ua/tabory/

Комунікаційна стратегія Пласту

У 2 кварталі 2019 року ми багато уваги присвятили створенню комунікаційної стратегії Пласту. Цей документ має на меті сприяти системнішій роботі не лише Крайового проводу, а й пластових осередків.

За перше півріччя 2019 року ми провели три зустрічі з робочою групою за наставництва Надії Бохняк-Чорної, до якої увійшли Ярослав Юрчишин, Ярема Дух, Михайло Дяків, Тарас Зень, Артем Жуков, Тарас Щепаняк, Микола Типусяк, а також члени КПР, КРК та керівники напрямків Центрального офісу Пласту (КПС). Наступним кроком ми хочемо обговорити чорновик стратегії з прес-секретарями та керівниками осередків, щоб почути їхні зауваження і на початку вересня прийняти оновлений документ.

За третій та четвертий квартали ми створимо “методичку”, яку розповсюдимо осередкам для використання в своїй щоденній роботі по комунікаціях на місцях.

Річний звіт Пласту

У квітні 2019 було сформовано і надруковано річний звіт Пласту за 2018 рік. Осередки отримали надруковані примірники, також він доступний онлайн на пластовому порталі. Ви можете переглянути його прямо тут↓


Маєте запитання? — Пишіть нам!

  • Дарина Попова — організація подій PlasTalks — events@plast.org.ua
  • Надія Білецька — редакторка Пластового Порталу — nbiletska@plast.org.ua
  • Роман Тимоцко — Співпраця зі ЗМІ, соціальні мережі та менеджмент проектів — press@plast.org.ua
  • Петро Задорожний — керівник напряму комунікацій — communications@plast.org.ua
Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade