Музика, що лунає з пари навушників стала частиною сучасного життя. Вже майже неможливо уявити пересічну людину без прослуховування улюблених композицій по дорозі на роботу чи навчання.

Однією з найпопулярніших моделей бюджетних навушників залишаються PANASONIC RP-HJE125E-V. Та чи можна підібрати щось схоже за якістю звучання в ціновому діапазоні 150–250 грн? І чи є життя за межею нижче 100 грн? Ось ми і вирішили перевірити.

Для порівняльного тесту було взято 4 моделі внутрішньоканальних навушників: ультрабюджетні UTTY UEP-151, прямі конкуренти, вищезгаданим PANASONIC, PHILIPS SHE3590PP/10, навушники не надто відомої компанії ERGO ES-600I MINION та PANASONIC RP-TCM105E-K.

Звук

Тестування якості звучання проводилося за допомогою такого, не надто аудіофільського, пристрою, як Xiaomi Mi4 на прикладі композицій різного жанру: від нового альбому гурту “The XX” до блюзових мотивів легендарного Joe Cocker. Звучали доріжки як формату mp3, так і декілька flac-композицій. Для полегшення виявлення різниці в звучанні до тесту, щоправда поза заліком, були додані вищезгадані популярні PANASONIC RP-HJE125E та Sennheiser CX 300-II. Останні виступають своєрідним еталоном за якістю звучання в порівнянні з представленими моделями.

UTTY UEP-151 вже гарні тим, що просто грають. Очікувати чогось більшого за 42 грн, що за них просять, не варто.

Від навушників PHILIPS SHE3590PP/10 вже підсвідомо очікуєш більшого, адже і коштують вони в рази дорожче за попередні. Звук характеризується великою кількістю високих частот. І якщо голос Joe Cocker лунав більш-менш пристойно, то електронні мотиви “The XX” та рок-музику “God Is an Astronaut” вже було ледь чутно. Тим не менш, якщо порівнювати з PANASONIC RP-HJE125E, які мають схожу ціну, звучання останніх сподобалось більше та, до того ж, мають кращий діапазон.

Справжнім здивуванням стали ERGO ES-600I MINION, які не тільки мають кардинально інший дизайн та матеріали (до яких ми ще повернемося) в даній ціновій категорії, а й за стилем подачі звуку. Саме ці навушники стали винуватцями того, що до тесту в якості референтів були додані Sennheiser CX 300-II. Творіння компанії ERGO не тільки вирвались вперед за ступенем деталізації від конкурентів, а й впритул наблизились до навушників іншого цінового діапазону. Прослуховувавши композиції різних жанрів, різницю між ними вдавалось виявити лише за прямого порівняння.

PANASONIC RP-TCM105E-K, які є найдорожчими в представленому тесті, вимагали від себе найбільш прискіпливого відношення. За орієнтовні 250 грн вже можна поглядати в бік Xiaomi Mi Piston, які, за відгуками фанатів, просто розривають на шматки все живе і неживе в даному ціновому діапазоні. Так от, повертаючись до якості звуку, спершу виникає відчуття, що це ті ж мегапопулярні PANASONIC RP-HJE125E, тільки в іншому дизайні. І тільки послухавши їх по черзі, вдається вловити несуттєву різницю на користь дорожчої моделі.

Навушники ERGO стали винуватцями того, що до тесту в якості референтів були додані Sennheiser CX 300-II.

Комплектація

Очікувати на багату комплектацію від навушників, ціна яких входить в рамки 10 вічнозелених купюр, марно. 3 з 4 представлених моделей були в типових пластикових блістерах. До комплекту також входять по дві додаткові пари комплектних амбюшур різного розміру.

Варто зазначити, що ERGO ES-600I MINION відзначились і тут, запропонувавши 3 пари амбюшур та стильний кейс, в якому можна зберігати як самі амбюшури, так і перевозити навушники.

Дизайн та ергономіка

Кожна з представлених пар навушників має унікальний зовнішній вигляд. Дизайн від китайської аудіокомпанії 1MORE у ERGO проти типового фірмового стилю Panasonic; лаконічні форми Utty протиставлені яскравим кольорам обтічного корпусу Philips. Навушники від Panasonic вирізняються Г-подібним 3,5мм штекером. Для когось це є навпаки, недоліком. Але у більшості випадків такий вид є зручнішим у користуванні.

Щоправда, стильний дизайн ERGO ES-600I MINION призвів до погіршення ергономіки, адже корпус навушників досить великого розміру. Наслідком цього є погана фіксація всередині вушної раковини.

Великі розміри Ergo стали на заваді зручності

До плюсів ERGO та Panasonic слід додати наявність пульта керування та мікрофона, що автоматично переводить їх в категорію hands-free гарнітур. За допомогою них можна як відповідати та завершувати дзвінок, так і зупиняти чи перемикати трек.

Пульти керування Panasonic та ERGO відповідно

Висновки

За підсумками порівняльного тесту переможцями виявились ERGO ES-600I MINION. PANASONIC RP-TCM105E-K можна вважати оновленою, покращеною версією улюблених багатьма PANASONIC RP-HJE125E-V, тільки з підтримкою технології hands-free. PHILIPS SHE3590PP/10 демонструють досить посередній, за свою ціну, звук. І залишилось відповісти на ще одне питання. Чи є життя нижче 100 грн? З навушниками UTTY UEP-151 — так. Але за умови, що ви зовсім невибагливі до того, як звучатиме ваш улюблений трек.

Оцінки

Звук:

Utty: ★☆☆☆☆ Philips: ★★★☆☆ Ergo: ★★★★★ Panasonic: ★★★☆☆

Комплектація:

Utty: ★★★☆☆ Philips: ★★★☆☆ Ergo: ★★★★★ Panasonic: ★★★☆☆

Дизайн та ергономіка:

Utty: ★★★☆☆ Philips: ★★★☆☆ Ergo: ★★★★★ Panasonic: ★★★★☆

Ціна:

Utty: ★★★★★ Philips: ★★★★☆ Ergo: ★★★☆☆ Panasonic: ★★★☆☆

Загальна оцінка:

Utty: ★★☆☆☆ Philips: ★★★☆☆ Ergo: ★★★★★ Panasonic: ★★★★☆

Переможці порівняльного тесту

Автор: Сергій Єрмоленко