Ik heb een tijd geleden dit artikel geschreven, maar nooit afgemaakt. Ik publiceer dit nu maar gewoon voor degene die het leuk/handig vinden.

SPOILER ALERT [ niet afgemaakt ] Bestandsorganisatie concept voor ontwikkelaars en ontwerpers!

Hallo, ik ben Cyril de Wit. Een veertienjarige, die van programmeren houdt! Ik doe niks liever dan computeren en mountainbiken. Ik woon in Nederland in de buurt van Amsterdam en ben al vanaf mijn negende jaar actief op het gebied van programmeren en ontwerpen. Mijn interesses gaan naar natuurlijk programmeren, grafisch ontwerpen, mountainbiken, maar ook het onderwijs (ik vind het leuk om mensen iets te leren) en denken (ja denken, hoe dingen in elkaar zitten, hoe iets beter kan of hoe iets zou kunnen werken).

In dit artikel wil ik jullie informeren over mijn zoektocht naar wat de beste manier is van bestandsorganisatie voor ontwikkelaars en ontwerpers. In deze zoektocht heb ik gekeken naar wat de beste manier is om de bestanden van een ontwikkelaar en ontwerper te organiseren. Uit deze resultaten heb ik een soort van ‘sjabloon’ gemaakt, die je kan gebruiken voor jouw nieuwe projecten als ontwikkelaar en ontwerper. Let er wel op, dat ik de bestandsnamen en mapnamen in het Engels schrijf! en dat het een uitgebreid sjabloon is.
Je kan het gebruiken voor:
- Je persoonlijke projecten
- Projecten van klanten
-

Let’s get started

Waarom is een bestandsorganisatie of een bestandsstructuur nou zo belangrijk?
Nou, eigenlijk is dat best simpel, doordat je je bestanden organiseert, kun je ze sneller terugvinden.

Wil je bijvoorbeeld een afbeelding van een hond opslaan, dan zou je het kunnen opslaan in een map genaamd ‘Afbeeldingen’ (het is namelijk een afbeelding). In deze map zou je een sub-map kunnen maken die je ‘Dieren’ noemt (het is namelijk een dier). In deze map maak je nog keer een sub-map en deze noem je dan ‘Honden’ (soort dier).

Zoek je op een ander tijdstip de afbeelding van die hond, dan voer je gewoon de volgende handelingen uit (-> staat voor: open/dubbelklik):
-> Afbeeldingen (soorten bestanden)
-> Dieren (soorten inhoud)
-> Honden (soort inhoud)
Uiteindelijk kom je in het mapje ‘Honden’ terecht en zie je het plaatje van de hond, dat je een tijdje geleden hebt opgeslagen.

Zou je dit niet doen, en liet je de afbeelding in je ‘Downloads’ map zitten, dan had je nu in een lijst van meer dan 300 bestanden moeten kijken en daartussen het plaatje van de hond moeten vinden.

Dit kost meer tijd dan wanneer je die drie mappen had aangemaakt.

Tijdsduur versneld?

Deze vraag hebben we eigenlijk hierboven al beantwoord. Het is veel sneller, omdat je van tevoren hebt bedacht waar je de soorten bestanden gaat opslaan. Hierdoor kun je ook sneller je nieuwe bestanden organiseren.

Heb je een afbeelding van een kat gekregen via de mail en wil je deze opslaan, dan weet je meteen waarin je deze foto moet opslaan:

= Afbeeldingen
== Dieren
=== Honden
====| plaatje-van-een-hond.jpg
=== Katten
====| plaatje-van-een-kat.jpg

Ben je een keertje lui geweest en heb je een gedownloade afbeelding niet uit je ‘Downloads’ map, dan zul je dat de volgende keer merken als je die afbeelding zoekt.
Het is dan ook van belang dat je altijd deze handelingen uitvoert.

Het onderzoek

Hierboven heb je een kleine introductie gelezen over ‘bestandsorganisatie’, maar laten we nu ter zake komen.

Root

De rootdirectory, ook wel de root genoemd, is het hoogste niveau van de boomstructuur van een op computer aanwezig bestandssysteem. De term root betekent in het Nederlands letterlijk wortel. De directory’s vanaf de root worden ook wel subdirectory’s of mappen genoemd.
~ WikipediA — nl.wikipedia.org/wiki/Rootdirectory

Nu je de definitie weet van root kunnen we beginnen.

Het resultaat

Hieronder zie je een gestructureerd voorbeeld van het eindresultaat.
= Work
== Clients
==