Lazer ile Dövme Silme

Gençlikte yaptırdığınız sonradan pişman olduğunuz , sevgilinizin ismini yazdırdığınız ama ayrıldığınız veya işe girerken sıkıntı yaşadığınız dövmelerinizi silerken kullandığınız lazer ile dövme silme işlemi hakkında bazı soruları yanıtlamak isterim. Yazımın yararlı olmasını dileyerek iyi okumalar.

Lazer ile Dövme Geçirme

İşlemi başlatmadan önce, herhangi bir dövme kaldırmanın garanti edilmediğinin farkında olmak önemlidir. Lazer tedavisi yapmadan önce beklentilerinizi uzman ile konuşarak aktarmalısınız. Bazı dövmeler, birkaç tedaviden sonra kısmen kaybolur bazıları ise gölge şeklinde kalmaya devam eder. Hem dövmeniz büyüklüğü hem de dövmeniz derinliği bunu belirleyen en büyük sebeptir. Lazer ile dövme silme işleminde cilt altına lazer ışınları ile yakma ve cildin yenilenmesi ile izlerin kaybetme hedeflenir.

Lazer Tedavisi Seansları

Tedaviler arasındaki kesinti önemli bir faktördür. Lazer tedavisi çok kısa sürede tekrar uygulanırsa, cilt tahrişi ve açık yaralar gibi riskileri artabilir. Oturumlar arasındaki ortalama süre 4–6 haftadır, ancak bu kişiden kişiye değişir. Ayrıca kaç seans alacağınız da dövmenizin bulunduğu bölgeye , büyüklüğüne ve derinliğine bağlı olarak değişir.

Çoğu durumda, dövmenin bulunduğu alan önemlidir. Dövmeler kalpten uzak olduğu zaman -kolların veya bacakların altındaki dövmeler- genellikle daha yavaş işlem yapılır. Dövme kalbe ne kadar yakınsa dolaşımı daha iyi, bu nedenle daha iyi sonuç verir.

Dövme Kesin Geçer Mi ?

Dövme geçirme başarısı, büyük ölçüde dövmenin kendisine bağlıdır. Kullanılan renkler ve mürekkebin gömülü derinliği iki önemli husustur. Profesyonel dövmeler, tedavi etmeyi zorlaştıracak düz bir seviyede deri içine daha derine nüfuz eder. Bununla birlikte, profesyonel dövmeler mürekkeple doyurulur, bu da önemli bir mücadeledir. Amatör dövmeler genellikle düzensiz bir elle uygulanır, bu da çıkarmayı daha basit hale getirir.


Lazer ile Dövme Geçirme Sonrası

Kabarcıklar , şişlikler , dövmenin yükseltilmesi, noktasal kanama , kızarıklık ve geçici koyulaşma gibi tedaviden sonra görülebilecek bir avuç semptom vardır . Bunlar yaygındır ve genellikle birkaç hafta içinde azalır. Her zaman olduğu gibi, endişelerinizi mutlaka doktorunuz ile konuşmalısınız.

En sık görülen yan etki cildin koyulaştırılması veya hafifletilmesidir, bu da hiper-pigmentasyon veya hipo-pigmentasyon olarak bilinir . Bu genellikle tedaviden 6–12 ay sonra kendini düzeltir. Yara izleri yani skarlar aynı zamanda enfeksiyon, yanıklar ve deride dokusal değişiklikler gibi potansiyel riskler de meydan gelebilir.

Beyaz mürekkep içeren renkler de dahil olmak üzere, kozmetik dövmelerde kullanılan mürekkebin bir kısmı, titanyum dioksit nedeniyle tedaviden hemen sonra koyulaşabilir ( oksitlenebilir ). Bu genellikle daha sonraki tedavilerle düzeltilebilir.

Cilt Yapısına Göre Dövme Sildirmenin Yan Etkileri Var Mıdır ?

Koyu tenli insanlar lazerlerle dövme silebilir, ancak hipo pigmentasyon riski yüksektir, çünkü lazer ile dövmenizle birlikte pigmentler de derinizden çıkarabilir. Doktorunuz dikkatli bir şekilde ilerlemeli ve riski en aza indirgemek için daima ufak alanlarda test işlemi yapmalıdır.

Lazerle dövme çıkarma işlemi, kalifiye bir teknisyen veya doktor tarafından yapıldığında genellikle güvenlidir. Danışmanız sırasında durumunuza bağlı olarak ortaya çıkabilecek tüm yan etkileri ve riskleri sormaktan çekinmeyin. Benzer cilt tipleri ve dövmelerle diğer müşterilerin resimlerinin öncesi ve sonrası mutlaka görmek isteyin bu sayede daha yararlı bir öngörü elde edebilirsiniz.