Vajinismus Nedir?

Kadınlarda görülen bu hastalığın biyolojik ve psikolojik etkileri mevcuttur. Hastalık genel bir durum içersin de yanlış bilgilerden yani cahillik unsurundan dolayı kaynaklanan durumlardan gerçekleşmektedir.İnsanlara cinsel ilişki konusunda okul ve aile hayatlarında bilgilendirilmediğinden dolayı ilişki esnasında cinsel partnerleri ile nasıl bir ilişki yaşaması gerektiğini bilmeyen insanlar ilişkinin gerçekleşmesiyle partnerler arasında genel bir durumda farklı psikolojik hastalıklarla karşılaşması kaçınılmaz oluyor. Kadın ve erkeklerin aslında bir birine karşı anlayış ve zorlama yapmadan bilgili bir şekilde ilişkide bulunmaları gerekmektedir.

Genel bit toplum ön görüsü ise cinselliğin ayıp olarak nitelendirilmesi insanların bu durum karşısında bilgisiz , cahil olarak bu durumla karşı karşıya kalması ile sonuçlanıyor. Aslında hastalığın tanı ve tedavi süreçli devam edilmesi kişilerin elinde.
 Bu şekilde insanların psikolojik rahatsızlıklarında uzman psikologlara danışarak vajinismus psikolojik rahatsızlığından kurtulmaları sağlanabilir.Tabi bunların yanı insanların cinsellik konusunda anlayışlı ve hayatı paylaşarak yaşamayı öğrenmeleri gerekmektedir.
Cinsel Terapi Nedir?
Uzman Psikolog — Kadınlarda Orgazm Bozukluğu