Мережевий маркетинг 2019: основні тенденції та інструменти

SMM давно посів своє чинне місце серед методів успішного просування продукту. В цій сфері варто йти в ногу з часом, а за можливості і випереджати його. Тому вашій увазі пропонуються 8 трендів та інструментів, які будуть актуальними у 2019 році.

  1. Чат-боти. Швидкий фідбек 24\7 — саме з такою ціллю сучасні технології пропонують чат-ботів. Конструктори чат-ботів, такі як Ubots та P-bot, можуть допомогти з отриманням, сортуванням та частковим вирішенням запитів клієнтів. Згідно опитування, проведеного Live Person — серед 5000 опитуваних, до чат-ботів негативно відносились 19%, індиферентно — 48% і позитивно оцінили їх роботу 33% опитуваних.
  2. Інтерактивний контент — люди хочуть відчувати свій вплив і залученість у соцмережах. Тому опитування, розіграші, конкурси та ігри — напевне будуть викликати зацікавленість у публіки соцмереж у 2019.
  3. Короткі відеоролики — здобуття вже нинішнього року — короткі відео, на кшталт лайфхаків, коротких відеорецептів та інші (такі як FB Stories) — вже здобули популярність і не збираються покидати топи ефективних маркетингових рішень. За даними спеціалістів такий контент може зайняти до 80% всього трафіку у 2019 році.
  4. Лонгриди знову в моді! Якщо у відеоформаті короткі відео набирають оберти, то короткі, лаконічні пости навпаки — починають здавати позиції. Люди віддають перевагу грунтовним та розгорнутим статтям, які повно розкривають цікаву для людей тему. Однак це не означає, що про короткі пости варто забути. Вірніше звертати увагу на зацікавленість контентом, а аналіз можна проводити за допомогою таких додатків як: Popsters, Ampflir, Hootsuite, Socialbakers, NUVI.
  5. AR або доповнена реальність. Сама розробка даної технології — це великий крок з безліччю можливостей застосування. Так, наприклад IKEA вже певний час пропонує своїм покупцям приміряти ті чи інші товари з допомогою додатка з цією технологією. Також існують платформи — такі як Arilyn або Amazon Sumerian — які пропонують розробляти власний AR-контент, тим паче його створення не вимагає програмування (відповідно до їх запевнень).
  6. Мікро-вплив — “Micro influencers” — блогери та інші медійні діячі з кількістю підписників від 50 до 150 тисяч. В них нижчі ціни, більш жива та активна аудиторія і більше віддачі у роботі. Стосовно ж “розкручених” діячів-мільйонників — цінність їх послуг вища, при тому що актуальність поступово знижується через розуміння, що всі їх рекомендації — проплачені.
  7. Обмежений в часі контент — цей тренд став особливо розповсюджений в Інстаграмі. Те, що так привертає увагу до цього контенту — його обмеженість в часі. Тобто, наприклад, акція, яка діє лише 24 години. Захід, який актуальний протягом тижня та інше. Обмеження створить додаткову мотивацію для ознайомлення, додатково весь бренд може бути розрекламований через певний захід (таким чином про те, що ви рекламуєте, дізнаються ті, хто першочергово були зацікавлені саме в заході, а не в тому, що рекламується).
  8. Нативна реклама — хід, коли рекламні повідомлення не сприймаються як такі. Тобто контент з корисною інформацією — цікаве чи корисне відео, в якому річ, що рекламується — не є центром контенту. Наприклад, під час рекламування гастрономічної продукції можна розповісти про актуальні рецепти. При рекламі прикрас — дати декілька порад з компонування костюму з урахуванням певного дрес-коду та інше.

Найголовніший тренд — більш індивідуальний підхід, точкове використання як контенту, так і методів роботи, адже кінцева ціль SMM — збільшення прибутку, а не просто лайків у соцмережах.