2017 Festival Sezonunda Neler Giyinmeli ?

Haziran ayı geliyor festivaller yaklaşıyor, önümüzdeki üç ay festivallerle yazın kavurucu sıcaklarını unutmaya çalışacağız. Peki, beyler neler giyeceğiz bu festivallerde. Müzik bir sanatsa giyinmek de aynı şekilde bir sanat. Dolayısıyla, toplumun iki yönünü birleştiren moda ve sanat, festivaller için biçilmiş kaftan. Harika kıyafetler harika melodiler. Bir adam daha ne isteyebilir. Festivaller, müzikal yeteneklerin büyük beğenisini kazanmakla beraber, insanlar için bir toplantı merkezi. Giyinmek için sıkı kuralar olmayabilir fakat sizler için kıyafet ve aksesuar seçenekleri için bazı yararlı ipuçları derlemeye çalıştım. Gözler sizin üzerinizde olsun;

1- Gözlükler

Gözlüklerimiz olmasa olmazımız. Bir de yaz ayından bahsediyoruz gözlüksüz olmaz beyler. Bütün gün güneş altında olacağımızı düşünürsek, can kurtaran görevini gözlüklerimiz alıyor. Bu sene için bizim tavsiyemiz yuvarlak hatlara sahip olan gözlükleri kullanmanız. Her yüz hattına uyum sağlaması ve festivallerin klasik modellerinden olan bu aksesuar çevreye uyum sağlayacaktır.

2- Ayakkabılar

Şimdiden söyleyeyim terlik ile gelmeyi düşünen olursa yazının devamını okumasına gerek yok. Şaka bir yana, festivaller veya başka bir yerde olsanız bile ayakkabılar daima şık olması zorunda. Önümüzdeki uzun günlerde ayaklarımızın üstünde olacağımızı unutmayalım. Yani demeye çalıştığım şey rahat ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Beyaz spor ayakkabılar için gösteri zamanı gelmiş bulunmakta, fakat festivallerin kalabalığını düşünecek olursak beyaz spor ayakkabılarınızı tavan arasından çıkarmak isteyebilirsiniz. Eğer hava şartları değişkenlik göstermesi durumunda botlarınızı da hazırlamak isteyebilirsiniz, paslı eski siyah veya kahve renkli botlarınızı size eşlik etmek isteyebilir.

3- Gömlekler

Festivallerin en iyi seçeneği bu yılda desenli gömlekler. Hafif, cesur ve canlı grafiklerle süslenmiş versiyonlarını şimdiden almanızı tavsiye ederim. İki sene önceki çiçekli Hawaii gömlekleriniz dolapta duruyorsa tekrar oyun alına sokma zamanı. Bu sene yine çiçekli gömleklerimiz sahnede.

4- T-Shirt

Açıkçası t-shirt en iyi seçeneklerin başında geliyor. Siyah, beyaz veya gri klasik t-shirtler çantanızda bulunsun. Solmuş t-shirtler de iş yapabilir. Ancak kişisel tarzınızı festivale koymanız gerektiğini unutmayın. Bu nedenle basit bir t-shirt alırken aksesuarınızı özenle seçin. Sloganlar veya ilginç ifadeye sahip olan kıyafetler bu yılın sokak modasının popüler ürünleri. Sizin hayal gücünüze kalmış gerisi, tarzınızı tamamlamak çok kolay.

5- Kotlar

Ve kurtarıcımız kotlarımız onlarsız bir hiçiz, festivalde de onlarsız bir hiç olacağız o yüzden onlara sahip çıkın. Hangi renk diye soracak olursanız klasik orta tonda bir mavi kotunuz iş görür. Siyah ise milli kotumuz olduğu için onu bir kenara atıyorum istediğiniz anda oyuna girebilir. İlla dikkat çekmek istiyorsanız ben buradayım beni görün kızlar diyorsanız; tulum bu sene festivalde işinize yarayabilir ama sadece festivalde !

6- Yağmur yağarsa ?

Yağmurun senin eğlencene engel olmasına izin verme. Plan yap öyle bugün yağmaz ya deyip çıkma bir hava durumuna bak özellikle Sziget gibi bir festivale gideceksen her dakika hava durumuna bakmak senin için iyi olabilir. Tavsiyem hafif bir rüzgarlık & yağmurluk yanına alman. Çok kalın bir şey almayacağını farz ediyorum. Siyah, lacivert veya haki gibi dik renklerin daima iyi fikir olacağını ve diğer kıyafetlerinizle çalışacak olacağını unutmayın.