Vans Devrimi

Son 2 yılı unutursak sizlere Vans ayakkabısı desek herkes muhtemelen kaykaycı ayakkabısı değil mi o diye yumurtlardı muhtemelen. Peki ya şimdi sorsak ? Cevabınız ya ‘’ ayakkabılığımda bir tek o ayakkabı eksik ’’ yada ‘o ayakkabı bana lazım’’ diye cevapların geleceğini tahmin ediyorum.Vans, 1966 yılında kurularak bu zamana kadar katlanarak büyüdü. Bugün 50 yılı aşkın süredir hayatımızda olan Vans, ikonik ayakkabı olarak hemen hemen bütün dünya da tanınabilir durumda. Vans çok yönlülüğü sayesinde istediğiniz tarzı oluşturabilirsiniz. Spor ayakkabısı olduğu için öncelikle çok rahattır. Elbete Vans ayakkabılarıyla daha gösterişli kombin yapmanın yolları var. Tek gereken doğru modeli seçmek.

Old Skool

Vans’ın en klasiklerinden olan Vans Old Skools. Alçak üst ve kalın alt tabını ile tıknaz bir sitili sahip. Süet veya deri stillerinde piyasaya sürülür ve hafif bir Retro estetiğe sahiptir. Şu sıralar sokakta beş kişiden beşinin giydiğini görebileceğimiz ayakkabıyı peki nasıl giyebiliriz. Farklı tasarım serilerine sahip Old Skool, şık bir görünüm kazanmak pratiktir. Benim seçimim olan siyah beyaz stil her zaman mükemmel bir seçim olabilir.

Era

Vans Era klasik bir paten ayakkabısıdır. Aynı zamanda benim lise yılarımı düşünürsem muazzam rahatlıktadır. Tabii ki, bu harika ayakkabıların stilini ve pratikliğini takdir edebilmek için bir patenci olmanız gerekmiyor. Bugün, her gencin hiç çekinmeden aldığı Era lar ikinci favorim durumunda. Maalesef her spor ayakkabısı çoğu zaman şık ve rahat kıyafetlerle uyuşmuyorsa da, Era bir şekilde eşleşiyor. Klasik ve sade tasarımı sayesinde bu spor ayakkabısı daha sofistike parçalarla kombinlenebilir.

Sk8-Hi

Vans’ın en tarz ayakkabılarından bir başkası olan Sk8-Hi, geçmiş dönemlerde patencilerin ve punk kültürünün vazgeçilmez ayakkabısı şimdilerde konfor ve moda sağlayan klasik spor ayakkabıların başında geliyor. Sk8- Hi modelini giyecekseniz baştan söyleyim her kombine uyacağını sanmayın. Şık sokak sitili yapacakken irrite bir görüntü sahibi olabilirsiniz. Skinny bir jeans ile yada yırtık salaş bir şort ile uyum sağlayacaktır. Gündelik hayatımda skinny ile Sk8-Hi uyumunu genellikle bir akşam festivali olursa mutlaka ilk tercihim oluyor.

Authentic

Gelelim Vans’ın en sırdan ve adından anlaşılacağı gibi otantik geleneksel ayakkabısı. Şahsi fikrim eğer sade bir görüntü istiyorsanız kesinlikle tercihiniz olabilir. Fakat yok ben cesur renkleri ve tasarımları isterim yukarda yazdığım modelleri tekrar bir göz atabilirsiniz. İllaki tercih eden olursa, çift kırpılmış paça sade pantolon ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Slip-Ons

Gelelim bir çoğumuzun değişik markalara ait sahip olduğumuz slip-ons ayakkabısına. Ben bunu terlik namına giyerim diye aldığımız fakat bir türlü giymediğimiz sandalet ? ayakkabı ? terlik ? Şahsi görüşüm bahçe sulama ayakkabısı. Evet şuan ayakkabıyı gömdüm üstüne toprak atıyorum fakat seveni yok değil, geniş bir stil çeşidi olduğunda kabul ediyorum. Evinizin köşesinde varsa bu ayakkabının tek işe yarayabileceği yer. Resmi bir yere gidip spor görünmek istiyorsanız alternatif bir çift olabilir. Oxford bir gömlek ve bir blazer ile kombinleyip çarpıcı görüntü elde edebilirsiniz.

Buraya kadar okudunuz ama yok ben karar veremedim hangisi alayım, çok zor durumdayım, ne yapacağım diyorsanız diye size bir iki ufak tüyo vermeden bu yazıyı sonlandırmak istemiyorum. Aklınızda ki soru şu olsun; ben Vans alacam ama nerede giyeceğim ? Sokak mı ? İş yerine mi ? Festivale mi ? Stiliniz ve elde etmeye çalıştığınız görünüme en iyi uyan çifti seçin ve özgürce dolaşın. Kuralarınızı kendiniz koyun.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.